Jad. Trujące substancje w świecie zwierząt

Odkryj mrożące krew w żyłach jadowite zwierzęta i ich trucicielskie sztuczki!

Niektóre zwierzęta mają w zanadrzu tajną broń, która pozwala im przeżyć - jad. To unikatowa mikstura, odmierzana z precyzją, aby rzucić wyzwanie drapieżnikom lub podporządkować sobie ofiary.

Futrzaste zwierzątka o wielkich oczach i jadowitej ślinie, migoczące ośmiorniczki o zabójczych zdolnościach, groźne pająki, węże i skorpiony...

Sprawdź, w jakich okolicznościach i w jaki sposób korzystają z toksycznych substancji i jak sygnalizują otoczeniu do czego są zdolne!

Ico Romero Reyes - Pochodzi z Wysp Kanaryjskich, mieszkała w Barcelonie oraz w Nowym Jorku. Przez wiele lat pracowała w Amerykańskim Muzeum Historii Naturalnej, gdzie odpowiadała za jakość i wartość merytoryczną treści naukowych. Jej pierwsza książka dla dzieci sprawia, że poznawanie przyrody staje się prawdziwą przygodą!

Tania Garcia - Ilustratorka i projektantka pochodząca z Barcelony. Uwielbia rysować cyfrowo, szczególnie przy użyciu Ipada. Cyfrowa ilustracja pozwala jej pracować z paletami żywych kolorów iteksturami, które tworzy sama z użyciem tuszu indyjskiego. Inspiracje czerpie z podróży, filmów, natury, mody, rodzinnego miasta i ze wszystkiego, co ją cieszy.

Informacje dodatkowe o Jad. Trujące substancje w świecie zwierząt:

Wydawnictwo: Kropka
Data wydania: 2022-03-09
Tytuł oryginału: Veneno. Criaturas tóxicas del reino animal

Tagi: Publikacje dla najmłodszych książeczki obrazkowe i aktywizujące bóg

Kup książkę Jad. Trujące substancje w świecie zwierząt

Jad. Trujące substancje w świecie zwierząt - opinie o książce

Indyjski skorpion czerwony ze swoim kolcem jadowym, czarna mamba z zabójczą toksyną zawartą w zębach, niebezpieczne ślimaki morskie wabiące swoimi kolorowymi muszlami... to tylko niektóre z niesamowitych zwierząt jakie znajdziecie na kartach tej właśnie książki.

Autorka przedstawia najbardziej niebezpieczne, jadowite zwierzęta świata; począwszy od niepozornych mrówek, po takie egzotyczne egzemplarze jak ośmiornica niebieskokręga. Przy każdym zwierzęciu znajduje się krótki opis w jaki sposób działają jego toksyny na potencjalne ofiary.

Dużo wiedzy w przystępnej, łatwej do przyswojenia formie, wiele ciekawostek ze świata natury, fantastyczne kolorowe ilustracje wypełniające całe karty książki, wyśmienity zasób wiadomości dla najmłodszych i tych nieco starszych czytelników.

Polecamy wszystkim dzieciakom!