Jaga i dom na orlich nogach. Strażnicy Wrót

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2021-09-01

Tom 1 cyklu Strażnicy Wrót

Jaga Kurzastopka - młoda czarownica - jest córką uzdrowicielki magicznych stworzeń i hodowcy chat na kurzych nogach. Mieszka w Zaklętych Kotlinach, w wiosce Klekotki, a jej najlepszym kumplem jest Cykor - mała chata wielkości domku dla lalek

Podczas Targowiska Nocy Letniej ktoś napada na wioskę - porywa rodziców Jagi i kradnie cenne jaja, z których wkrótce mają się wylęgnąć nowe chaty na kurzych nogach. Ten, kto to zrobił, działa na zlecenie potężnego mocodawcy i chce użyć jaj do przeprowadzenia prastarego rytuału. Ma on przywrócić w świecie magii dawny porządek rzeczy.

Jaga musi ratować rodzinę, odzyskać podopiecznych ojca i udaremnić spiskowcom ich niecny plan, wyrusza więc do zaczarowanego Krakowa, ukrytego przed zwyklakami, gdzie w obiegu jest więcej wróżek, demonów, biesów i zmorów gotowych na każdą szemraną robotę, niż w jakimkolwiek innym mieście w Europie.

Jaga odnajduje wielkiego maga - mistrza Jana Twardowskiego, który w zamian za pomoc w odnalezieniu rodziców, oczekuje, że dziewczynka przyjmie u niego posadę. Jaga zostaje ,,złotą rączką" w Domu Niespokojnej Starości dla Magicznych Stworzeń - pensjonacie prowadzonym przez czarnoksiężnika. Musi dbać o wygody jego lokatorów, ale przede wszystkim tchnąć na nowo życiodajną energię w Nieustraszonego - wiekowy dom mistrza Jana. Nieustraszony jest już bardzo stary i podupada na zdrowiu: ściany mu skamieniały, łamie go w schodach, nóg nie prostował od dekad, a do tego coraz częściej zapada w sen. Zbyt długi i głęboki oznacza dla niego śmierć.

Strażnicy Wrót to seria książek przygodowych łącząca elementy świata magicznego, słowiańskiej mitologii i polskich legend, a ich akcja toczy się we współczesnym Krakowie i jego okolicach - tych rzeczywistych, i tych magicznych.

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Jaga i dom na orlich nogach. Strażnicy Wrót

Opinie o książce - Jaga i dom na orlich nogach. Strażnicy Wrót

Avatar użytkownika - bookwmkesie
bookwmkesie
Przeczytane:2021-10-19, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Widząc okładkę musiałam kupić tę książkę i ogromnie gratuluje Pani Agnieszce Wajdzie za ilustracje okładkową, ponieważ to co zawarte na niej doskonale oddaje wszystko to co zawarte jest w książce. Rzadko jest, żeby czytając książkę można by cofnąć się do jakiegoś okresu w swoim życiu. Książka dla dzieci i młodzieży, ale i dorosły znajdzie coś z dzieciństwa. Od razu napiszę, że musicie naszykować się na wiele ciekawych przygód, ucieczek, ale i intrygi jakie wymyślił nikt inny jak….?? Nie no tutaj lepiej tak zostawię. Uwielbiam tę małą chatkę, która nazywa się Cykor i jest najlepszym przyjacielem naszej Jagi. Takich dwóch to ani jednego i marnie szukać kogoś podobnego. Książkę połknęłam w kilka godzin śmiejąc się w pewnych momentach z sytuacji jakie wymyśliła ta dwójka. Książka, która w pewien sposób uczy pokory wobec starszych i mądrzejszych ludzi, którzy są naszymi rodzicami a to, że zakazują nam pewnych rzeczy nie znaczy, że są uparci i specjalnie to robią. Jaga przekona się o tym na własnej skórze. Ja mam ogromną nadzieje, że autor niedługo przedstawi drugą część, bo wspaniale spędziłam ten czas. Wyobraźcie sobie dom, który ma ponad 500 lat i jest tak ogromny, że jego szpony sięgają innych kontynentów, a wewnątrz ma tyle pomieszczeń, schowków różnych zakamarków, że nikt by nie zliczył. Kochani zakochałam się w tej młodej pannie i jej przyjacielu. Polecam oddać się tej lekturze. Jeżeli macie możliwość to wspólnie z dzieckiem przeczytajcie a gwarantuję, że będziecie mieli mnóstwo zabawy. ...

Opinie o książce - Jaga i dom na orlich nogach. Strażnicy Wrót

Zuzanna Kociołek i Kraina Smaku
Maciej Rożen0
Okładka ksiązki - Zuzanna Kociołek i Kraina Smaku

Zapraszamy do świata przepysznej magii. Poznaj historię niezwykłej dziewczynki, która najbardziej na świecie pragnęła zostać czarodziejką smaku. Zuzanna...

Kwestia winy
Znieczulenie
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Dwa królestwa. Jedna krew
Renata Czarnecka
Dwa królestwa. Jedna krew
Klejnot z Bizancjum
Weronika Umińska