Jak być dobrym szefem

Autorzy niniejszej książki podejmują ważną i niezwykle aktualną tematykę o znaczeniu etyczno-kulturowym, doty-czącą kształtowania pożądanych cech zawodowych i mo-ralnych menedżerów. Omawiając szczegółowo 18 takich cech, kreślą oni podstawy prawdziwego „humanizmu za-wodowego”, w obrębie którego pełne obywatelstwo mają sumienie, rozum, uczucia i emocje. Pokazują, jak w pracy nie przestać być chrześcijaninem i w jaki sposób pozostać wiernym prawdzie i prawu moralnemu. Konkretne propo-zycje sposobów zmierzenia się z kryzysem wartości i de-ficytem kreatywności w biznesie ilustrowane są wieloma przykładami z praktyki wielkich korporacji.

Odbiorcy:

- menedżerowie, osoby na kierowniczych stanowiskach, właściciele firm, chcący poprawić swoją efektywność zarządzania zespołem
- psychologowie pracy, doradcy zawodowi, trenerzy w wielkich firmach, którzy chcieliby rozszerzyć swoją wiedzę na temat etyki pracy

Dlaczego warto przeczytać tę książkę:

- G. Bassi i R. Zamburlin, włoscy psychologo-wie z wieloletnim doświadczeniem, prowa-dzący w Mediolanie szkołę psychoanali-tyczną, są autorami wielu książek z zakresu psychologii pracy i etyki biznesu, które na świecie osiągnęły już status bestsellerów
- autorzy kompetentnie wskazują krok po kroku, jak wcielać w życie zasady pozwalające być coraz lepszym szefem, kierując się wartościami chrześcijańskimi
- podkreślają znaczenie odpowiedzialności, którą powinni przyjąć na siebie menedże-rowie, by moralna degradacja w gospodarce, finansach i polityce przestała w końcu gene-rować kolejne kryzysy, a społeczeństwo uwol-niło się od kultury zbudowanej na cynizmie i obojętności względem norm etycznych

Informacje dodatkowe o Jak być dobrym szefem:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2012-08-01
Kategoria: Psychologia
ISBN: 978-83-7660-304-9

Kup książkę Jak być dobrym szefem

Jak być dobrym szefem - opinie o książce

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;