Jak futbol wyjaśnia świat czyli nieprawdopodobna teoria globalizacji

Futbol to coś więcej niż gra, czy nawet styl życia. To gra o wysoką stawkę, która może obalić władzę i zainicjować ruchy niepodległościowe. W czasie podróży Foer spotyka najdziwniejszą kolekcję kibiców: angielskiego chuligana, którego matka była Żydówką, ojciec nazistą, a on sam jest najemnikiem klub serbski, który przekształcił się w brutalny oddział partyzantów, hałaśliwych Szkotów, którzy zachęcają go do zajęcia stanowiska w długowiecznej wojnie katolickich i protestanckich drużyn. Opowieści o pasji i przemocy przeplatają się z humorem i tragizmem, autor naświetla problemy zderzenia cywilizacji, międzynarodowej gospodarki i wszystkiego, co pomiędzy. Książka pełna iskrzącej inteligencji, barwnych charakterów, cierpkiego humoru i wielkiego zainteresowania futbolem i ludzkością jest oryginalną próbą poszukiwania sensu w naszych trudnych czasach.

Informacje dodatkowe o Jak futbol wyjaśnia świat czyli nieprawdopodobna teoria globalizacji:

Wydawnictwo: Red Horse
Data wydania: b.d
Kategoria: Sport
ISBN: 83-60504-03-2

Kup książkę Jak futbol wyjaśnia świat czyli nieprawdopodobna teoria globalizacji

Jak futbol wyjaśnia świat czyli nieprawdopodobna teoria globalizacji - opinie o książce