Jak jedzą zwierzęta

Co jedzą zwierzęta? Jak często spożywają posiłki? Ile pożywienia potrzebują? Jakie techniki polowań stosują?

Każda żyjąca istota musi jeść. Jedzenie zapewnia im substancje odżywcze, energię i inne korzyści niezbędne do życia i rozwoju. Ale zwierzęta są różne, różne są także ich sposoby odżywiania się.

Poznaj zwierzęta, które charakteryzują się niesamowitymi i zaskakującymi sposobami zdobywania i spożywania pokarmu.

W książce znajdziesz informacje, o tym jak jedzą, jak walczą o przetrwanie, jak polują na zdobycz, jak trawią pokarm oraz wielu innych ciekawostek.

Dzięki publikacji poznasz wybrane zwierzęta żyjące w różnych zakątkach naszej planety i w rozmaitych środowiskach między innymi: piranie, komary, ślimaki, koale, wielbłądy, pingwiny, pandy jelenie czy kolibry.

To książka, do której można wielokrotnie wracać, bo na pełnych detali i faktów ilustracjach, za każdym razem można odkryć coś nowego.

Wiek 6+

Informacje dodatkowe o Jak jedzą zwierzęta:

Wydawnictwo: ToTamto
Data wydania: 2024-01-24
Tytuł oryginału: Comilones

Kup książkę Jak jedzą zwierzęta

Jak jedzą zwierzęta - opinie o książce

Avatar użytkownika - zaczytanamatka_z
zaczytanamatka_z
Przeczytane:2024-03-10,

Ostatnio rozmawialiśmy na temat snu zwierząt, a dzisiaj porozmawiamy o tym jak jędza zwierzęta.

Czy zastanawialiście się kiedyś jakie upodobania kulinarne mają poszczególne gatunki zwierząt?

Jakich metod używają aby zdobyć pokarm, niezbędny do przetrwania?
I najważniejsze jak jak go trawia?

Na te oraz inne pytania odpowiedź znajdziemy w najnowszej książce do @totamto.

~"Jak jędza zwierzęta" Octavii Pintos i Martina Iannuzzi to kolejna, wspaniała publikacja wydana pod patronatem Wrocławskiego ZOO, która za pomocą przepięknych ilustracji oraz ciekawych informacji, w prosty i przystępny sposób przekazuje nam ogrom wiedzy z życia - uwaga - aż 20 gatunków zwierząt.

~Zwierząt żyjących w różnych zakątkach naszej planety, w rozmaitych środowiskach, różnych ekosystemach.
I tak na przykładzie: pirani, komara, sowy, ślimaka, koali, wielbłąda, delfina, węża, tygrysa, pingwina, pająka, meduzy, kolibra, pandy, papugoryba, pelikana, jelenia, mrówkojada, strusia, hieny zgłębimy wiedzę na temat ich : nazw naukowych, sposobu odżywiania, taksomi (klasyfikacji organizmów żywych) środowiska naturalnego, statusu ochrony, długości życia, proporcji ciała czy rozmnażania.

~ Jak dla mnie jest to wyśmienita lektura dla małych odkrywców, która w interesującym sposób zaciekawi nawet i dorosłych.

Takie książki pochłania się podczas wspólnego czytania, zwłaszcza jeśli zachęcają nasze dzieci do wspólnej dyskusji! Skarbnica wiedzy którą można wykorzystać nawet w szkole.

Razem z Gabryśkami polecamy! Wasza J.K

Avatar użytkownika - violetanddog
violetanddog
Przeczytane:2024-02-10, Ocena: 5, Przeczytałem,

Instagram: @violet.and.dog

W naszej rodzinie tradycją już stało się wyczekiwanie kolejnych książeczek od @czytamtotamto . Moje siostrzenice wprost za nimi przepadają. Każda z nich to majstersztyk pracy autora i ilustratora efektem czego jest książka, którą z dumą można zaprezentować na półce. Jednak zanim tam trafi, warto by spełniła swoją najważniejszą misję, czyli dała naszym pociechom (i nam ich opiekunom) radość, wiedzę i możliwość poznania świata. „Jak jedzą zwierzęta” i „Jak śpią zwierzęta” to najnowsze propozycje od Octavio Pintosa – znanego w Argentynie dziennikarza, pasjonata podróży i jak się okazuje także znakomitego pisarza. Pozwólcie więc, że opowiem o nich w jednym poście, bo pominąć którąkolwiek z nich byłoby dużym błędem.
Jeśli ciekawi was, z jaką prędkością potrafi przemieszczać się koliber (głodny koliber), a także jakie sprytne triki stosuje delfin, aby zwabić swoje ofiary w pułapkę, to wydawnictwo @czytamtotamto ma dla was niespodziankę. Wydana w styczniu tego roku "Jak jedzą zwierzęta" odpowie na wiele waszych pytań i zrobi to w sposób niezwykle ciekawy. Poza tym, jak i czym odżywiają się komary, dowiemy się także, ile wynosi ich średnia długość życia, w jaki sposób namierzają oni swoje ofiary i dlaczego to akurat nasza krew jest dla nich tak smakowitym kąskiem. Poznamy fascynujące ciekawostki z życia uroczego misia koala, krwiożerczej piranii czy grubiutkiej pandy. Zapewniam was, że niektóre mocno was zdziwią.
Czy zastanawialiście się kiedyś, w jaki sposób zwierzęta wodne zapadają w sen? Czy wychodzą wtedy na ląd, czy może zasypiają podczas pływania? A wiecie może, które z nich długością życia dorównuje człowiekowi, a podczas snu jedno oko ma otwarte i czujne niczym najczulszy monitoring? Ja już to wiem i wy również możecie się tego dowiedzieć. Wystarczy sięgnąć po styczniową premierę od @czytamtotamto . "Jak śpią zwierzęta" to 48 stronicowa opowieść o fascynującym świecie zwierząt, ich zwyczajach, trybie życia i takiej chciałoby się powiedzieć szarej codzienności.

Książki dedykowane są dzieciakom w wieku od 6 lat, ale myślę, że również osobom dorosłym przypadną one do gustu. Oba tytuły są bogato ilustrowane, twarda oprawa i gruby papier to ich największe atuty wizualne. Treść przedstawiona jest w sposób angażujący wszystkie zmysły i zachęcająca do dalszego aktywnego zgłębiania wiedzy. Jestem pewna, że po lekturze tych książek zapragniecie podążyć śladem zwierzątek tu przedstawionych, może nawet skusicie się na pełną przygód wyprawę safari.
Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książek dziękuję @czytamtotamto

Czynnością wykonywaną przez wszystkie żyjące stworzenia na świecie jest jedzenie, które jest równie ważne do życia i rozwoju, co sen. Dzięki kolejnej książce wydanej pod patronatem Wrocławskiego ZOO, nakładem Wydawnictwa To.Tamto, autorstwa Octavio Pintos'a i Martina Iannuzzi dzieci mogą dowiedzieć się co jedzą zwierzęta? Jak często spożywają posiłki? Ile potrzebują pożywienia? Jak trawią pokarm? Jakie techniki polowań stosują?

Podobnie, jak w poprzedniej książce duetu pt.: "Jak śpią zwierzęta?", tak i w tej, piękne i liczne ilustracje będące dziełem współautora Martina Iannuzzi skrywają wiele informacji, takich jak: proporcje, długość życia, rozmnażanie, występowanie, środowisko, w którym żyje dany gatunek, klasyfikacja organizmów (typ, gromada, rząd), status ochrony, sposób odżywiania, nazwa naukowa, natomiast na końcu znajdziemy również odnośniki do stron internetowych instytucji związanych ze zwierzętami, na których można dowiedzieć się jeszcze więcej.

Na 47 stronach tej książki poznamy zwierzęta żyjące w różnych zakątkach Ziemi i w rozmaitych środowiskach, a wśród nich znalazły się: pirania, komar, puchacz, ślimak, koala, wielbłąd, delfin, wąż, tygrys, pingwin, pająk, meduza, koliber, panda, papugoryba, pelikan, jeleń, mrówkojad, struś, hiena, i wiele innych mięso, roślino i wszystkożerców.

Rozpiętość gatunków jest spora. Wiele faktów zaskakuje i nie tylko te odnoszące się do kwestii odżywiania. Jedne, jak na swą wielkość zjadają tyle, że można by je nazwać obżartuchami, inne niczym kucharz podrzucający naleśniki na patelni, podrzucają zdobycz przed połknięciem, jeszcze inne zjadają własne odchody, a niektóre potrafią nawet filtrować wodę, niczym wymienne filtry używane przez nas w domach. Najbardziej jednak zaskoczyło nas, jak wiele i które z wymienionych zwierząt jest narażonych bądź zagrożonych wyginięciem.

Takie książki sprawiają, że dzieci nie tylko wiele się nauczą, ale też pokochają czytanie. Polecam, zwłaszcza w takie pochmurne i deszczowe dni, jak dzisiejszy.

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2024-01-29, Ocena: 5, Przeczytałem,

? ,,Jak śpią zwierzęta"

? ,,Jak jedzą zwierzęta"

Obie te książki to fascynujące przygody po świecie zwierząt, które odkrywają przed nami tajemnice różnych gatunków.

Tytuły lekko sugerują, że są to książki o spaniu i jedzeniu, jednak nic z tych rzeczy! Możemy się z nich dowiedzieć jak śpi ośmiornica, czy niedźwiedź, co jedzą komary i meduzy, a przy tym poznać wiele dodatkowych faktów o danym gatunku jak chociażby sposoby rozmnażania, przetrwania, a nawet możemy się przekonać które zwierzę w obliczu zagrożenia potrafi się odmłodzić!

Każdemu zwierzęciu Autorzy poświęcili, aż dwie strony, które przepełnione są masą ciekawostek, kolorowymi ilustracjami i tekstem, który napisany jest zwięźle, a przede wszystkim w sposób adekwatny do wieku młodego Czytelnika.

Jeżeli szukasz kolejnych świetnych książek do kolekcji dla dziecka w wieku +6 lat to z całą pewnością ,,Jak śpią zwierzęta" oraz ,,Jak jedzą zwierzęta" powinny się znaleźć na Twojej liście! POLECAM i Zoo Wrocław także!

Jak śpią zwierzęta
Martin Lannuzzi0
Okładka ksiązki - Jak śpią zwierzęta

Kiedy i gdzie śpi rekin? Jak długo śpi goryl? W jakiej pozycji śpi słoń? Zwierzęta potrzebują snu tak samo jak ludzie. Ale śpią zupełnie inaczej... niektóre...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska