Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały

Podręcznik niezbędny dla każdego, kto w domu czy w pracy ma do czynienia z małymi dziećmi, poprzedzony przedmową Adele Faber, jedną z autorek bestsellerowego Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły, nazwanego przez ,,The Boston Globe" ,,biblią wychowania".

Jak poradzić sobie z maluchem, który nie chce myć zębów, odmawia jedzenia warzyw lub rozrzuca książki po całym pokoju? Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały to kompendium wiedzy dotyczącej wychowania dzieci w wieku 2-7 lat. Autorki, Joanna Faber (córka Adele) i Julie King dzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, a także wyciągają wnioski z wielu rozmów z rodzicami i specjalistami i za pomocą autentycznych historii oraz komiksów znanych z poprzednich tytułów w serii dostarczają szeregu praktycznych narzędzi i wskazówek, jak się komunikować, rozmawiać i rozwiązywać trudne sytuacje, nie ignorując przy tym potrzeb dziecka ani swoich.

Informacje dodatkowe o Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2017-10-11
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały

Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały - opinie o książce

Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2021-11-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2021,

Książka zawiera wiele cennych wskazówek dotyczących postępowania z małymi dziećmi. Konkretne rady ułatwiają współpracę z dzieckiem, z zachowaniem szacunku dla obu stron. Pod koniec każdego rozdziału jest tabelka z najważniejszymi informacjami, aby ułatwić zastosowanie wskazówek w praktyce.

Avatar użytkownika - joseheim
joseheim
Przeczytane:2021-05-09, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2021,

Pożyteczna książka, dająca rodzicom i opiekunom do rąk narzędzia, by spróbować poradzić sobie z szeregiem typowych, często niezrozumiałych z punktu widzenia dorosłych zachowań dzieci.
Poradnik podzielony jest na rozdziały tematyczne. Warto przeczytać wszystkie, ale można też skoczyć od razu do czegoś, z czym mamy szczególny problem (np. kwestia budzenia nocnego czy manifestowania złości).
Takie pozycje są bardzo potrzebne. Promują rodzicielstwo bliskości, ważność więzi i patrzenia na świat dziecięcymi oczami. A nade wszystko pozwalają zmęczonym rodzicom odetchnąć i stwierdzić "ach, więc nie tylko ja tak mam".
Z czystym sumieniem polecam.

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2019-04-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 (75) książki 2019,

Dosyć ciekawy poradnik mówiący o tym jak rozmawiać z dziećmi. Co robić by mieć dobry kontakt z maluchami, jak uczyć je rozwiazywać konflikty, radzić sobie z uczuciami, jak mądrze chwalić dzieci.
Myślę, że każdy znajdzie tu kilka porad, które może śmiało zastosować w życiu codziennym z małym człowiekiem. Ja je powoli wypróbowujeę na synku i to działa.
Wszystko to przejrzyście napisane, a nawet zobrazowane w formie komiksów. Do tego na końcu każdego rozdziału znajdują się podsumowujące tabelki, które ułatwiają szybkie odnalezienie rozwiązania na dany problem.

Avatar użytkownika - MArtT
MArtT
Przeczytane:2023-01-04, Ocena: 6, Przeczytałam,
Julie King0
Okładka ksiązki - Jak mówić, gdy dzieci nie słuchają. Marudzenie, kłótnie, histeria, bunt i inne wyzwania dzieciństwa

W znanej i niezwykle cenionej przez rodziców serii książek, ukazuje się kolejny tom poświęcony komunikacji z dziećmi. W teorii wszystko jest jasne, tylko...