Jak nauczyć dziecko optymizmu. 35 ćwiczeń dla dzieci w wieku 3-10 lat

Zestaw ćwiczeń zebranych w tej książce daje dziecku okazję do budowania optymistycznego podejścia do życia. Pomaga zachować pozytywne nastawienie w obliczu przeciwności oraz pokazuje, jak sobie radzić z negatywnymi emocjami towarzyszącymi takim sytuacjom. Uczy efektywnej komunikacji z innymi i radzenia sobie ze stresem. Zróżnicowanie zabaw pozwala na przeprowadzenie ich w domu, na zewnątrz, samodzielnie lub w szerszym gronie. Znajdują się wśród nich ćwiczenia ruchowe, wspierające rozwój motoryki dużej i małej, ćwiczenia relaksujące, gry słowne, elementy dramy, muzykoterapii, feng shui, jogi, NLP, terapii sztuką, medytacji, bajkoterapii. Książka pełna pomysłów, dzięki której zadbasz o rozwój swojego dziecka i zwiększysz jego apetyt na życie! Odbiorcy: – dzieci przygnębione, wycofane, znudzone, „wiecznie niezadowolone”; – dzieci skłonne do zachowań negatywnych i gwałtownych; mające trudności z akceptowaniem porażki; – rodzice, którzy pragną pomóc dziecku przezwyciężyć niepowodzenia i nauczyć je pozytywnego podejścia do życia. Dlaczego warto nabyć tę książkę? – uczy dostrzegać pozytywne strony każdej sytuacji, pokazuje, że błędy są po to, by się na nich uczyć; – pomaga dziecku odkryć wrodzone zdolności i je wzmacniać; – wspiera rodziców w konstruktywnej stanowczości i współdziałaniu z dzieckiem; – umacnia relacje w rodzinie poprzez budowanie pozytywnego nastawienia wszystkich jej członków.

Informacje dodatkowe o Jak nauczyć dziecko optymizmu. 35 ćwiczeń dla dzieci w wieku 3-10 lat:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2016-04-13
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7971-327-1

Kup książkę Jak nauczyć dziecko optymizmu. 35 ćwiczeń dla dzieci w wieku 3-10 lat

Jak nauczyć dziecko optymizmu. 35 ćwiczeń dla dzieci w wieku 3-10 lat - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2023-07-29, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2023, Miałam,

Totalnie nie mam pojecia.jak zawarte w.ksiazce cwiczenia moga nauczyc dziecko optymizmu jak.glosi tytul. Owszem, niektore mozna wykorzystac do.zabawy, ale.jestem ciekawa, czy jakiemus.dziecku faktycznie to pomogło.