Jak nauczyć teorii względności swojego psa

Psy zazwyczaj nie interesują się fizyką. Istnieją jednak wyjątki.

Do takich właśnie wyjątków należy Emmy – pies profesora Chada Orzela, który nie tylko próbuje zrozumieć prawa fizyki ale także zastanawia się nad możliwością ich praktycznego wykorzystania.

W poprzedniej książce, „Jak nauczyć fizyki swojego psa”, profesor Chad Orzel starał się – nie bez powodzenia – wyjaśnić Emmy zawiłości zachowania najmniejszych cząstek. Teraz nadeszła pora, by zapoznać ją z ogólną i szczególną teorią względności. Dlaczego właściwie psy nie mogą poruszać się prędzej niż światło? I co takiego stanie się z kotem, który przez przypadek wpadnie do czarnej dziury?

Być może Emmy jest mądrym psem, ale nie ma wątpliwości, że jej właściciel również ma nieprzeciętny talent do wyjaśniania trudnych zagadnień. Chad Orzel proponuje nam wszechstronne, pouczające i niezwykle przystępne ujęcie szczególnej i ogólnej teorii względności, które skrzy się humorem. Bez wątpienia jest to najzabawniejsze potraktowanie tej tematyki jakie miałem przyjemność przeczytać. Steve Nadis, współautor książki „Geometria teorii strun”

Chad Orzel – profesor na Wydziale Fizyki i Astronomii w Union College. Specjalizuje się w fizyce cząsteczkowej. Autor książki „Jak nauczyć fizyki swojego psa”, w której w sposób przystępny i zabawny wyjaśnia zawiłości mechaniki kwantowej.

Informacje dodatkowe o Jak nauczyć teorii względności swojego psa:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-02-21
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 978-83-7839-459-4

Kup książkę Jak nauczyć teorii względności swojego psa

Jak nauczyć teorii względności swojego psa - opinie o książce

Ciekawe ujęcie jednego z trudniejszych zagadnień fizyki. Włączenie tej lektury do kanonu lektur szkolnych mogłoby przyczynić się do zmiany nastawienia niektórych uczniów do nauki fizyki.
Śniadanie z Einsteinem. Zdumiewające zjawiska kwantowe wokół nas
Chad Orzel0
Okładka ksiązki - Śniadanie z Einsteinem. Zdumiewające zjawiska kwantowe wokół nas

Kot Schrödingera, który jest jednocześnie żywy i martwy, splątanie kwantowe, nazwane przez Einsteina upiornym działaniem na odległość, Bóg grający w...

Jak nauczyć fizyki swojego psa
Chad Orzel0
Okładka ksiązki - Jak nauczyć fizyki swojego psa

Aby pojąć mechanikę kwantową, warto nauczyć się myśleć tak jak pies. Gdy profesor fizyki Chad Orzel poszedł do schroniska, aby adoptować psa, nie miał...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;