Jak nie tracić głowy, gdy przytłacza nas życie

Książka poświęcona trudnym emocjom i przytłaczającym doświadczeniom: niepewności, dyskomfortowi będącemu skutkiem porównań, złości, wypaleniu, perfekcjonizmowi, rozpaczy i żalowi oraz smutkowi i wstydowi, z którymi zderzamy się niemal na każdym kroku. Gdy zaś tak się dzieje, utykamy w miejscu, wstydzimy się i czujemy się odizolowani. Często nie potrafimy nawet uznać swoich przykrych emocji, nie mówiąc już o ich rozumieniu i panowaniu nad nimi.

Ten przewodnik - wyjątkowo ciepły, mądry i zabawny - pomoże zdobyć świadomość własnych uczuć i emocji, które wywołuje się u innych.

Informacje dodatkowe o Jak nie tracić głowy, gdy przytłacza nas życie:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2023-11-15
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Big Feelings

Tagi: Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty

Kup książkę Jak nie tracić głowy, gdy przytłacza nas życie

Jak nie tracić głowy, gdy przytłacza nas życie - opinie o książce

Avatar użytkownika - katee87
katee87
Przeczytane:2024-02-19, Ocena: 4, Przeczytałem,

W dzisiejszym świecie, pełnym niepewności, presji społecznej i codziennych wyzwań, niełatwo utrzymać równowagę emocjonalną. Książka "Jak nie tracić głowy, gdy przytłacza cię życie" autorstwa Liz Fosslien i Mollie West Duffy to przewodnik, który oferuje praktyczne narzędzia do radzenia sobie z szerokim spektrum trudnych uczuć, wykorzystując zarówno swoje osobiste doświadczenia, jak i historie anonimowych jednostek oraz analizując emocje w kontekście współczesnych wyzwań życiowych.

Jednym z głównych walorów tej publikacji jest gruntowna analiza psychospołecznych mechanizmów kształtujących trudne emocje oraz sugestie dotyczące ich efektywnego zarządzania. Wykorzystując zarówno autorskie doświadczenia, jak i przykłady z życia codziennego, książka stara się demistyfikować negatywne konotacje emocji, tak aby czytelnik mógł je lepiej zrozumieć i skuteczniej integrować z własnym życiem.

Warto podkreślić, że oprócz wywodów teoretycznych, publikacja oferuje również konkretną gamę narzędzi praktycznych, takich jak kwestionariusze samooceny czy zestawy ćwiczeń, które pomagają czytelnikom zgłębić własne emocje i efektywniej zarządzać nimi. Ponadto, liczne ilustracje, schematy i wykresy wspierają czytelnika w przyswajaniu zawartych treści, podnosząc ich zrozumiałość i atrakcyjność.

W kontekście szeroko pojętego rozwoju osobistego oraz zdrowia psychicznego, książka "Jak nie tracić głowy, gdy przytłacza cię życie" stanowi cenny przewodnik dla jednostek poszukujących skutecznych strategii radzenia sobie z trudnościami emocjonalnymi. Jej multidyscyplinarna i przystępna forma sprawia, że może być użyteczna zarówno dla profesjonalistów z obszaru psychologii i doradztwa, jak i dla osób indywidualnych, pragnących lepiej zrozumieć i kontrolować własne emocje.

Jak ogarnąć emocje w pracy
Mollie West-Duffy0
Okładka ksiązki - Jak ogarnąć emocje w pracy

O emocjach w pracy i o tym, jak pomagają nam odnieść sukces zawodowy. Wyjątkowo zabawny, ciepły, dowcipny i mądry przewodnik, pokazujący jak inteligentnie...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;