Jak zostać dobrze obsłużonym (albo w ogóle obsłużonym) w paryskiej restauracji? Jak prowadzić negocjacje biznesowe i jak romansować z Francuzką? Jak radzić sobie z francuskim sąsiadem i do czego służy tamtejsza służba zdrowia? Mieszkanie we Francji to umiejętność, nad którą trzeba pracować. Spędziłem tu połowę swego dorosłego życia i wciąż się uczę. Ta książka jest podsumowaniem wszystkiego, czego nauczyłem się dotychczas pisze we wstępie Stephen Clarke, autor bestsellerowych powieści o francuskich przygodach Anglika Paula Westa, Merde! Rok w Paryżu i Merde! W rzeczy samej. W istocie Clarke podaje esencję wiedzy zgromadzonej podczas badań terenowych, które od dwunastu lat prowadzi nad Sekwaną. Z tego pełnego błyskotliwych anegdot, sarkastycznych komentarzy i bon motów na każdą okazję podręcznika survivalu dowiemy się, że Francuz zawsze ma rację (a w każdym razie nigdy nie przyzna, że się myli).

Informacje dodatkowe o Jak rozmawiać ze ślimakiem. Dziesięć przykazań, które pomogą Ci zrozumieć Francuzów:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-7414-391-2

Kup książkę Jak rozmawiać ze ślimakiem. Dziesięć przykazań, które pomogą Ci zrozumieć Francuzów

Jak rozmawiać ze ślimakiem. Dziesięć przykazań, które pomogą Ci zrozumieć Francuzów - opinie o książce

Avatar użytkownika - justa1001
justa1001
Przeczytane:2014-02-09, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Uwielbiam. Wszystkie francuskie cechy wyeksponowane jak na talerzu. Spodoba się każdemu, kto zna Francuzów bądź bywa we Francji. Książka jest DOSKONAŁYM obrazem wszystkich cech narodowych, nawyków, wad. Napisana lekko, luźno i śmiesznie. Śmiałam się cały czas i biegałam za znajomymi Francuzami cytując książkę. Marzę, żeby ktoś napisał taką książkę o Polakach.
Merde! chodzi po ludziach
Stephen Clarke 0
Okładka ksiązki - Merde! chodzi po ludziach

Kolejny bestseller Stephena Clarke’a o zabawnych przygodach Brytyjczyka wśród cudzoziemców. Tym razem Paul West, pragnąc wydostać się z finansowego...

M jak merde. Audiobook
Stephen Clarke0
Okładka ksiązki - M jak merde. Audiobook

Paul West właśnie otrzymał ofertę nie do odrzucenia: dwa tygodnie słonecznych wakacji z piękną Glorią Monday. M. jak lubi być nazywana nowa znajoma, śledzi...