Jak stworzyć wegański świat. Podejście pragmatyczne

W tej prowokującej do myślenia książce Tobias Leenaert wskazuje, że dotychczasowe strategie działania na rzecz praw zwierząt się nie sprawdziły. Pomimo działalności tysięcy zaangażowanych aktywistów i coraz bardziej błyskotliwych, a nie rzadko szokujących kampanii, spożycie mięsa i produktów odzwierzęcych wciąż rośnie. Leenaert prezentuje nową wizję tego, jak możemy stworzyć wegański świat. Biorąc pod uwagę naszą obecną sytuację, gdy niemal całe społeczeństwo zależy od wykorzystywania zwierząt, potrzebujemy innego, bardziej pragmatycznego podejścia.

Niektórym obrońcom zwierząt wystarczy, że mają rację. Tobiasowi Leenaertowi nie wystarczy, że będziecie stali po właściwiej stronie. Chce, żebyście mieli rację i działali efektywnie. To duża różnica, którą wam uświadomi.

Paul Shapiro

Jak stworzyć świat wegański to obowiązkowa lektura dla każdego, kto chce zmaksymalizować swój wpływ na to, by świat stał się lepszym miejscem dla zwierząt. Tobias Leenaert podsumowuje liczne badania, łącząc je z własnym rozległym doświadczeniem jako obrońcy praw zwierząt, aby przedstawić jasne argumenty i praktyczne wskazówki dotyczące skutecznego działania na rzecz weganizmu. Bardzo polecam tę książkę!

Melanie Joy

Informacje dodatkowe o Jak stworzyć wegański świat. Podejście pragmatyczne:

Wydawnictwo: Krytyka polityczna
Data wydania: 2019-08-16
Kategoria: Inne
Tytuł oryginału: How to Create a Vegan World: A Pragmatic Approach

Tagi: bóg Myśl ekologiczna i ideologie ekologiczne

Kup książkę Jak stworzyć wegański świat. Podejście pragmatyczne

Jak stworzyć wegański świat. Podejście pragmatyczne - opinie o książce