Jak wychować syna na feministę

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2021-05-19
Kategoria: Medycyna i zdrowie

Marzysz, by twój syn był szczęśliwym, dobrym i wrażliwym człowiekiem?

To poradnik właśnie dla ciebie.

Mówimy córkom, że mogą być, kim chcą: astronautkami, liderkami, programistkami. Zachęcamy, by spełniały swoje marzenia i sięgały gwiazd.

A co z naszymi synami?

Ich świat jest wciąż ograniczony i pełen stereotypów, a do ,,prawdziwej męskości" prowadzi jedna, sztywno wytyczona droga. Wciąż słyszą, że ,,chłopaki nie płaczą", ,,nie wolno zachowywać się jak baba", ,,trzeba być twardzielem", a ,,kolor różowy nie jest męski". Odbiera się im prawo do bycia sobą.

Aurélia Blanc daje podpowiedź, jak wychować chłopca, który:

wie, że kobiety i mężczyźni są równi, potrafi zadbać o siebie, nie krzywdząc innych, potrafi kochać i nie boi się okazywać uczuć, jest empatyczny, ma odwagę stawać w obronie słabszych, rozumie, że ,,nie" znaczy ,,nie", i szanuje wszystkich ludzi, będzie miał odwagę podążać własnymi ścieżkami.

Sięgnij po ten poradnik i spraw, by twój syn zrozumiał, że dbanie o dom to nie pomoc, a jego własna sprawa, że urlop tacierzyński jest przywilejem, a nie obciążeniem. Hasło ,,Nigdy nie będziesz szła sama" będzie bliskie jego sercu, a swoje poczucie męskości oprze na sile charakteru, a nie muskułów.

Tagi: Rodzina i zdrowie

Opinie o książce - Jak wychować syna na feministę

Kup książkę Jak wychować syna na feministę

Kudłata
Hwang Sun-mi