Jak wychować szczęśliwe dzieci

,,Szczęśliwe dziecko to szczęśliwy dorosły" to motto nadrzędne dla całej książki Wojciecha Eichelbergera. Ten bestsellerowy poradnik powinien przeczytać każdy z rodziców. Autor przekazał w nim pozornie prostą prawdę - jeśli rodzice pragną, by ich dziecko było zadowolone z życia, powinni przede wszystkim zadbać o samego siebie, nie zaniedbując przy tym relacji ze swoją pociechą. W książce często pojawia się motyw symbolicznej ,,walizki". Jest ona skrótem myślowym, ale i świetnym symbolem dla zasady ,,Co włożysz,  to wyjmiesz". Autor, znany psychoterapeuta próbuje pokazać w ten sposób, jak wiele dla przyszłości dziecka znaczy jego wychowanie.

Książka jest zapisem rozmów, które Wojciech Eichelberger prowadził z Anną Mieszczanek. Poruszane są w nich tematy zauważenia dziecka, wysłuchania go i dania dziecku nadziei, której nie wolno nam zawieść. Jednym z poruszanych tematów jest zjawisko agresji. Rozmowa ta skupia się na niewłaściwym zachowaniu dzieci w stosunku do rodziców oraz powodach, które do tej agresji prowadzą.

Kolejną, złotą zasadą, którą z tej lektury powinniśmy wynieść i o niej pamiętać to ,,Tyle wymagań, ile miłości". Oby obie pomogły czytelnikom stać się ludźmi szczęśliwymi. I dać szczęście ich dzieciom.

Wojciech Eichelberger - psycholog i psychoterapeuta, współtwórca pierwszych ośrodków psychoterapii w Polsce. Założyciel Instytutu Psychoimmunologii (IPSI) w Warszawie. Jest autorem i współautorem wielu bestsellerowych książek, m.in. ,,Męskie pół świata", ,,Życie w micie"

Anna Mieszczanek - dziennikarka, wydawca książek a także inicjatorka kampanii ,,Zrobione-Zapłacone" na rzecz gratyfikacji domowej pracy kobiet. Od dwunastu lat przede wszystkim mediatorka i family coach w Ośrodku Mediacji i Pomocy Rodzinie.

Informacje dodatkowe o Jak wychować szczęśliwe dzieci:

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2017-07-12
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Jak wychować szczęśliwe dzieci

Jak wychować szczęśliwe dzieci - opinie o książce

Przedwojenni. Zawsze był jakiś dwór. Historie ziemian
Anna Mieszczanek0
Okładka ksiązki - Przedwojenni. Zawsze był jakiś dwór. Historie ziemian

W codziennych historiach ziemiańskich rodzin z początku XX wieku - Walewskich, Kańskich, Żółtowskich, Przyborów - przegląda się historia Polski i Europy...

Dzień bez teleranka. Jak się żyło w stanie wojennym
Anna Mieszczanek0
Okładka ksiązki - Dzień bez teleranka. Jak się żyło w stanie wojennym

13 grudnia 1981 roku zatrzymał na moment rozpędzoną polską rzeczywistość. Przerwał wielkie marzenie ludzi o wolnym kraju. Siłami wojska i służby bezpieczeństwa...