Jak wynaleźć wszystko. Cała wiedza ludzkości w jednej książce

Najzabawniejszy poradnik dla zagubionych podróżników!

Jak można zmieścić całą wiedzę ludzkości w jednej książce? Z pozoru wydaje się to niemożliwe, jednak wszystko stanie się jasne, jeśli dodamy, że tą książką jest poradnik dla podróżujących w czasie, którzy bezpowrotnie utknęli w odległej przeszłości. Skoro nie można wrócić do teraźniejszości, trzeba samemu wynaleźć wszystko, czego nam potrzeba!
Książka zawiera wiedzę o nauce, inżynierii, sztuce, wszystkie fakty i liczby, które pozwalają człowiekowi bez żadnego wcześniejszego przygotowania zbudować od podstaw całą cywilizację. Stworzenie cywilizacji zajęło ludzkości mnóstwo czasu, jednak z tym poradnikiem, można to zrobić naprawdę szybko. Nie trzeba przez setki tysięcy lat tkwić w ciemnościach, by stworzyć język, zacząć hodować kozy, ani cierpliwie czekać, aż rozwój techniki pozwoli na wytwarzanie układów scalonych do komputera. Można wynaleźć to wszystko w jeden wieczór. A przy okazji doskonale się bawić!

Ryan North jest kanadyjskim pisarzem, twórcą komiksów i programistą komputerowym. Studiował na Carleton University, a następnie University of Toronto. Specjalizuje się w lingwistyce komputerowej.

Informacje dodatkowe o Jak wynaleźć wszystko. Cała wiedza ludzkości w jednej książce:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2020-01-16
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: How To Invent Everything: A Survival Guide For The Stranded Time Traveler
Tłumaczenie: Jarosław Skowroński

Kup książkę Jak wynaleźć wszystko. Cała wiedza ludzkości w jednej książce

Jak wynaleźć wszystko. Cała wiedza ludzkości w jednej książce - opinie o książce

Avatar użytkownika - AlopexLagopus
AlopexLagopus
Przeczytane:2020-05-11, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Teraz już wiem jak wynaleźć WSZYSTKO :-). A niektóre, to nawet faktycznie przydatne informacje :-)

Książka, w której naprawdę znajduje się cała wiedza ludzkości. Jest sporo o rolnictwie, zwierzętach, medycynie, chemii, sztuce. Sposoby jak zbudować różne narzędzia lub urządzenia.