"Ponosimy za to odpowiedzialność, każdy z nas…"

David Attenborough

Każdego roku do oceanów trafia niemal 13 milionów ton plastiku. Umiera z tego powodu milion ptaków morskich i sto tysięcy żyjących w wodzie ssaków. W 2050 roku w ocenach może znaleźć się więcej plastiku niż ryb.

Ten przystępny poradnik napisany przez czołowego działacza ruchu na rzecz walki z plastikiem pomoże ci wprowadzić do codziennego życia drobne zmiany (kupno kubka termicznego, porządki w parku lub na plaży w twojej okolicy itp.), które przyniosą dalekosiężne skutki. Z tej książki dowiesz się między innymi:

że warto prać ubrania w worku, ponieważ wyłapuje on mikrowłókna tworzyw sztucznych (aż 30% plastikowych odpadów trafiających do oceanów to właśnie mikrowłókna uwalniające się w trakcie prania)
dlaczego warto zastąpić zwykły szampon szamponem w kostce
co zrobić, żeby twój supermarket ograniczył ilość plastikowych woreczków dostępnych dla klientów
jak urządzić urodzinowe przyjęcie bez plastikowych słomek, kubków i ozdób
jak przekonać znajomych do rezygnacji z plastiku.
Plastik nie zniknie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Przygotujcie się do walki. Musimy stworzyć ruch, do którego dołączą miliardy ludzi z różnych kultur i środowisk. Działania tych osób będą odczuwalne na całym świecie – od małych wiosek po pełne wieżowców metropolie. To, co czytacie, to wezwanie do broni – przystąpcie do nas, wspólnie poradzimy sobie z naszym uzależnieniem od plastiku.

Informacje dodatkowe o Jak zerwać z plastikiem. Zmień świat na lepsze rezygnując z plastiku krok po kroku:

Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 2018-09-19
Kategoria: Poradniki
Tłumaczenie: opracowanie zbiorowe

Kup książkę Jak zerwać z plastikiem. Zmień świat na lepsze rezygnując z plastiku krok po kroku

Jak zerwać z plastikiem. Zmień świat na lepsze rezygnując z plastiku krok po kroku - opinie o książce

Książka "Jak zerwać z plastikiem" była interesującą pozycją. W przystępny sposób autor przedstawia zarówno historię, jak i obecne losy plastiku w środowisku. Lektura uzupełniona jest o wywiady z aktywist_ami. Po przedstawieniu problemu plastiku na świecie, Will McCallum wymienia najlepsze i najprostsze sposoby na walkę z otaczającym nas plastikiem - zaczynając od małych zmian we własnym domu, kończąc na dużych akcjach i pomysłach na nie. Autor postarał się też przybliżyć plan takich wydarzeń i przekazał bardzo dobre rady, jak takie akcje organizować (np/ sprzątanie plaży). Pomimo ogromu plusów, książka niestety w moim odczuciu była bardzo monotonna - nie wiem, czy to wina tłumaczenia, czy może stylu autora/tłumacza. Podsumowując, książka przekazuje wiele ważnych informacji i warto się z nią zapoznać - sposób pisania można jakoś przeboleć :)

Avatar użytkownika - seven7books
seven7books