Jakiej śmierci najbardziej się boisz

Niekwestionowana królowa thrillerów YA powraca w najlepszym stylu z nową, przerażającą książką!
Pod koniec zimy mieszkańcy małego rybackiego miasteczka zaczynają przesyłać sobie pewien mem i dzielić się swoimi najgorszymi lękami. To, co z początku wygląda na zwykłą zabawę, szybko okazuje się przerażającą rzeczywistością: koleżanki i koledzy z klasy Izzy umierają właśnie w taki sposób, jakiego najbardziej się bali.
Izzy zamierza powstrzymać mordercę za wszelką cenę. Kim jest zabójca? Czy Tristan, chłopak jej starszej siostry, ma coś wspólnego z tajemniczymi zgonami? Wiele na to wskazuje. Podejrzany jest również wiecznie zamyślony kuzyn Izzy, Alex. On jednak nie może być mordercą, chodzą przecież do tej samej klasy… Wkrótce dziewczyna wkracza na ścieżkę, która doprowadzi ją wprost do potwora odbierającego życie innym i… do jej własnych najgorszych koszmarów.

Informacje dodatkowe o Jakiej śmierci najbardziej się boisz:

Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 2021-06-26

Kup książkę Jakiej śmierci najbardziej się boisz

Jakiej śmierci najbardziej się boisz - opinie o książce

W małym miasteczku rybackim Rock Bay podczas zimy panuje nuda dla młodzieży. Ktoś wpadł na pomysł i umieścił w sieci mema Jakiego rodzaju śmierci się boisz. Każdy ma to udostępnić i podzielić się swoim lękiem. Mem rozprzestrzenia się w śród młodzieży jak wirus, każdy opisuje jakiej śmierci się boi tylko Izzy jest nieliczną z osób, która nie rozumie tego szaleństwa. To trwa do czasu kiedy ginie dwoje popularnych ludzi. Izzy wracająca wcześniej z imprezy wraz ze swoją przyjaciółką i kuzynka znajdują na drodze swoją koleżankę ze szkoły z roztrzaskaną głową, kiedy przyjeżdża policja odkrywa kolejne ciało które zostało utopione. Czy mem okaże się tylko głupią zabawą na zabicie czasu wśród dzieciaków? Czy jednak to prawdziwe oblicze człowieka, który zacznie polować?

Jakiej śmierci najbardziej się boisz to książka z rodzajów tych które jak zaczniesz czytać to musisz skończyć. Ja zostałam pochłonięta przez historię, genialny thriller młodzieżowy.

Izzy to dziewczyna, która nie lubi zwracać na siebie uwagę, jest szarą myszką ale to wszystko się zmienia kiedy odnajduje martwą koleżankę. Jako osoba która we wszystkich widzi dobro i jest trochę naiwna, zaczyna swoje małe prywatne śledztwo. Czuje się odpowiedzialna aby znaleźć osobę która zabiła. Zaczyna obserwować i tworzyć własną listę ludzi, którzy upublicznili mem ale też ludzi, którzy mogą być zdolni do takiej zbrodni. Jej kolega z ławki Alex dość niestabilny emocjonalnie, raz przyjaźnie nastawiony a raz wrogo, trudno odkryć kim naprawdę jest. Popularny chłopak Justin, który stwierdził że u nie go w domu nie jest tak wcale pięknie i kolorowo. Dziewczyna która była tą drugą zamordowanego chłopaka. Izzy goni za prawdę ale czy jest wstanie ją odkryć? Jakie niebezpieczeństwo będzie czyhać na nią choć jako jedna z nielicznych nie podjęła gry?

Historia, która pędzie na zwiększonych obrotach. Autorka doskonale odzwierciedliła domysły, poszlaki, świat szarej myszko, która nagle została postawiona w centrum uwagi. Izzy doszukuje się szczegółów, poszukuje motywu u każdego, dopasowuje ludzi do świata mrocznego.
Drugi aspekt, który mnie zachwycił to historia podzielona na dwa głosy jednym z nich to Izzy drugim to Lęk. Lęk który odkrywa swoje motywy, odkrywa swoje traumy, odkrywa powód aby inni poczuli strach i lęk.

Jednak nie wszystko w tej książce jak dla mnie jest takie ładne. Zakończenie spowodowało u mnie frustrację, złość i zgrzytanie zębów. Nie lubię otwartych zakończeń, nie lubię nie dopięcia historii do końca, nie lubię pozostawienie czytelnika z myślami co dalej.... Dla mnie historia musi mieć początek i koniec, powinna zostać napisana od A do Z tu tego niema. Autorka zostawia czytelnika z zakończeniem, które mogło być początkiem do kolejnej części.

Jakiej śmierci się boisz do bardzo dobra historia, silne emocje i ciekawi bohaterzy. Polecam.

Bliźniaczka
Natasha Preston0
Okładka ksiązki - Bliźniaczka

Po rozwodzie rodziców drogi dziesięcioletnich bliźniaczek Ivy i Iris się rozeszły. Ivy zamieszkała z ojcem, a Iris z matką. Kilka lat później...

Silence
Natasha Preston0
Okładka ksiązki - Silence

Czy wyobrażasz sobie, że nie mówisz od jedenastu lat tylko dlatego, że sama tak zadecydowałaś? Czy wyobrażasz sobie, że w tym samym czasie dorastasz...