Jano i Wito jadą autem

Nowa seria z uwielbianymi przez dzieci bohaterami, którzy mierzą się z wyzwaniami dnia codziennego.

Jano i Wito wybierają się w podróż samochodem. Najpierw razem z tatą pojadą na myjnię, potem przygotują kanapki na drogę, odwiedzą też stację benzynową. A po drodze będzie tyle ciekawych rzeczy do obejrzenia!

,,Jano i Wito jadą samochodem" to książka, która nie tylko oswoi dzieci z podróżami, ale i nauczy podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Informacje dodatkowe o Jano i Wito jadą autem:

Jano i Wito jadą autem - opinie o książce

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2023-07-12, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Jano i Wito pojawią się w nowej odsłonie!
Już nie logopedycznie ale nadal edukacyjnie!

Wiola Wołoszyn @matkawariatkapl przychodzi do nas z nową serią "codzienne sprawy", która dotyczy tematów bliskich maluchom, tego, czego doświadczają każdego dnia. Oswaja także z tym, co jeszcze nie znane.

Czy sięgacie po książki gdy Waszych maluchów czekają nowe doświadczenia? My z Szymkiem bardzo często w ten sposób oswajamy lęki przed nieznanym.

Na pierwszy rzut w nowej serii pojawia się temat długiej podróży samochodem.

Przed chłopakami wyjazd do dziadków, właśnie trwają przygotowania. Wito wybiera się z mamą na myjnię, a w tym czasie Jano z tatą przygotowują kanapki. Rodzice pakują bagaże, zapinają dzieci w fotelikach i całą rodziną wyruszają w drogę!

Co w tej książce jest takiego "innego"?
Po pierwsze pięknie pokazane, trochę przewrotnie, role rodziców. Piszę "przewrotnie" bo raczej tego w książkach nie spotykamy. Tutaj to mama jedzie umyć samochód, a później w podróży sama siada za kierownicą, tata pracuje w kuchni. I to coś zupełnie normalnego! Choć przyznaję, że sama jeszcze z myjni samochodowej nie korzystałam.

Druga sprawa (a może powinnam o niej wspomnieć na początku) to bezpieczeństwo. Tu poruszane są kwestie zapięcia w fotelikach, montowania ich tyłem do kierunku jazdy, spożywania posiłków tylko na postoju oraz oczywiście dostosowania prędkości jazdy do warunków na drogach.

Do tego pyszne i wartościowe posiłki przygotowane samemu w domu, a nie postoje na fast foody. Przyznaję, że tego jestem nauczona z domu i gdy zabieramy chłopaków na wycieczki zawsze przygotowuję jakieś przekąski (najczęściej babeczki i placki bananowe) oraz pudełko z owocami. Choć to oczywiście nie wyklucza postoju na frytki raz na jakiś czas. Oszukiwać Was tu nie będę.

Wracając do książki - cienka, poręcznego formatu, z twardą oprawą. Utrzymana w tym samym stylu co dotychczasowe, gdyż autorem ilustracji jest niezmiennie Przemek Liput.
Seria bardzo przypadła mi i moim synom do gustu. Zapowiada się wspaniale i już jesteśmy ciekawi kolejnych tytułów!

Jano i Wito w domu
Wiola Wołoszyn0
Okładka ksiązki - Jano i Wito w domu

Tata moknie na deszczu. Trzeba go wpuścić do domu. Ale gdzie jest klucz? Jano szuka i Wito szuka. A co robi mama? Mama gotuje, wierci, szyje, a nawet gra...

JANO I WITO UCZĄ MÓWIĆ. RÓŻOWY ROWER
Wiola Wołoszyn 0
Okładka ksiązki - JANO I WITO UCZĄ MÓWIĆ. RÓŻOWY ROWER

Jano i Wito, do tej pory znani z bestsellerowych książek kartonowych dla najmłodszych czytelników, teraz w nowej odsłonie! „Różowy...