Jano i Wito w domu

Tom 2 cyklu Jano i Wito

Tata moknie na deszczu. Trzeba go wpuścić do domu. Ale gdzie jest klucz? Jano szuka i Wito szuka. A co robi mama? Mama gotuje, wierci, szyje, a nawet gra na trąbce! W takim rozgardiaszu niczego nie można znaleźć! Gdzie ten klucz?

Kolejna kartonowa książka dla najmłodszych z serii stworzonej przez autorkę bloga Matkawariatka.pl i logopedkę Wiolę Wołoszyn i lubianego nie tylko przez dzieci ilustratora Przemka Liputa.

Mnóstwo wyrazów dźwiękonaśladowczych, intrygująca i żartobliwa fabuła oraz przyjazne ilustracje sprawiają, że jest to książka, od której nie ucieknie żadne dziecko!

Informacje dodatkowe o Jano i Wito w domu:

Jano i Wito w domu - opinie o książce

Avatar użytkownika - Opowiemci
Opowiemci
Przeczytane:2018-05-04, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Jano i Wito w domu to historia o próbie odnalezienia klucza. Podczas gdy tata czeka w deszczu na otwarcie drzwi, chłopcy przeszukują cały dom, aby wśród dźwięków prac domowych odszukać klucz i wpuścić tatę do środka.

Książka ta jest świetną pozycją, aby czytać ją z dzieckiem na głos. Pełna wyrazów dźwiękonaśladowczych oraz powtórzeń skłania dziecko do aktywnego udziału w czytaniu. Akcja książki dzieje się w domu, a więc widzimy codzienne sceny i sytuacje, które dzieci mogą doświadczać na co dzień. Do każdej akcji dostosowane są odpowiednie dźwięki, pytania lub słowa. Starsze dziecko, takie jak 3 letnia panna H. wypowiadając je, może w pamięci utrwalać głoski i sylaby, co jest idealnym wstępem do nauki czytania.

Jestem również fanką ilustracji autorstwa Przemka Liputa, które mogliśmy już oglądać w poprzednich częściach z serii Jano i Wito. Wyraziste kolory, dobrze zdefiniowane i mocna kreska ułatwiają rozpoznawanie kształtów i przedmiotów, które dzieci widzą na co dzień.

Bardzo lubię, kiedy książeczki mają jasne, a najlepiej całkowicie białe tło. Nie ze względu na moje minimalistyczne upodobania, lecz z powodu jego edukacyjnej funkcji. Takie tło zachęca dziecko o nieograniczonej wyobraźni do opowiadania własnej historii. Czytelnik nie jest rozpraszany przez inne elementy, może wyobrazić sobie, co kryje się za sytuacjami przedstawionymi na kartach opowieści, jakie jeszcze inne elementy występują w danej scenografii oraz może skupić się na głównym przesłaniu książki.

Jano i Wito uczą mówić CZ. Czerwona czapka
Wiola Wołoszyn0
Okładka ksiązki - Jano i Wito uczą mówić CZ. Czerwona czapka

Jano i Wito, do tej pory znani z bestsellerowych książek kartonowych dla najmłodszych czytelników, teraz w nowej odsłonie! Podczas lepienia bałwana chłopcy...

Jano i Wito jadą autem
Wiola Wołoszyn0
Okładka ksiązki - Jano i Wito jadą autem

Nowa seria z uwielbianymi przez dzieci bohaterami, którzy mierzą się z wyzwaniami dnia codziennego. Jano i Wito wybierają się w podróż samochodem. Najpierw...