JAPONIA. PRZEDWODNIK OSOBISTY

„Japonia. Przewodnik osobisty” jest starannie zaplanowanym kolażem oraz unikatową propozycją odkrywania Japonii, bazującą na osobistych doświadczeniach pary przewodników. To kolekcja inspiracji zarówno dla osób,
które dopiero planują podróż do Japonii jak i dla tych, którzy odwiedzili ją wiele razy i szukają miejsc wyjątkowych, z dala od utartych szlaków turystycznych. Każda z proponowanych tras wzbogacona jest rozmowami z artystami, rzemieślnikami i członkami lokalnych społeczności, którzy dzielą się wielopokoleniową pamięcią o miejscach i czasach. To wszystko gęsto przepleciono zdjęciami z najpiękniejszych zakątków Japonii.

Informacje dodatkowe o JAPONIA. PRZEDWODNIK OSOBISTY:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-01-25, Ocena: 4, Przeczytałem,

SPACERKIEM PO JAPONII

Wydawnictwo Waneko słynie przede wszystkim z szerokiej oferty mang. Czasem zdarzało im się wydać komiksy spoza Japonii, swego czasu raczyli nas bardzo przyjemną próbą przeszczepienia na polski grunt idei mangowych magazynów („MangaMix”, bo tak się nazywał, w obecnej formie jest e-magazynem, prezentującym prace czytelników), a momentami porywa się też na wydawanie light noveli. „Japonia. Przewodnik osobisty” to na tym tle niezwykła pozycja w ofercie wydawcy, choć jednocześnie mocno trzymająca się obranego kierunku. Przede wszystkim jednak to świetna publikacja, która spodoba się każdemu miłośnikowi japońskiej kultury i podróży.

To przewodnik, który z założenia jest subiektywny. Osobisty. Co nie znaczy, że nie jest obiektywny ani tym bardziej profesjonalny. Autorka, która na co dzień zajmuje się organizacją wypraw po Kraju Kwitnącej Wiśni (czy to biznesowych, czy turystycznych), absolwentka dziennikarstwa i zarazem osoba, która w Japonii mieszka od dwóch dekad, zna się na swoich fachu i wie, co chce nam przekazać i jak to zrobić. Wędrując wraz z nią i towarzyszącym jej fotografem Alanem Kępskim, zanurzamy się w japońskie scenerie, spacerujemy ulicami i odkrywamy sekrety i ciekawostki. Zaczynamy od Tokio, potem trafiamy do japońskich Alp, zaglądamy na górę Fuji, wybieramy się do Kioto, aż wreszcie kończymy naszą podróż… ruszając śladami księżniczki Mononoke!