Jaś i Janeczka 2. Audiobook

Drugi tom przygód najsłynniejszych holenderskich 5-latków teraz także w formie audiobooka - czyta Jarosław Boberek

- Ja będę królową - mówi Janeczka. - A ty będziesz królem.

Janeczka wkłada sobie na głowę zasłonę. A potem koronę. Jaś znajduje futrzaną pelerynę. Koronę też ma.

- Idziemy coś zjeść, mężu? - pyta Janeczka.

- Tak się nie mówi - mówi Jaś. - Królowa tak nie mówi. Królowa mówi: ,,Czy wasza wysokość zechce zjeść kolację?".

- A właśnie że nie - mówi Janeczka. - Nie będę tak mówić do swojego męża.

Jaś i Janeczka to para nierozłącznych przyjaciół. Są ciekawscy, mają szalone pomysły i mnóstwo przygód. Bawią się, rozrabiają i razem odkrywają świat.

Napisane prostym językiem opowiadania o ich codziennych perypetiach to klasyka niderlandzkiej literatury dziecięcej. Teraz prezentujemy je polskim czytelnikom w nowym przekładzie - i w interpretacji Jarosława Boberka.

Przygody Jasia i Janeczki były publikowane w odcinkach w holenderskim dzienniku ,,Het Parool" w latach 1952-1957. Później zostały zebrane w 5-tomową serię książkową i doczekały się licznych wydań w wielu językach. Pierwsze polskie wydanie nosiło tytuł ,,Julek i Julka?.

Polecamy także książki z serii Jaś i Janeczka.

Informacje dodatkowe o Jaś i Janeczka 2. Audiobook:

Jaś i Janeczka 2. Audiobook - opinie o książce

Jaś i Janeczka 3
Annie M.G. Schmidt0
Okładka ksiązki - Jaś i Janeczka 3

Trzeci tom przygód najsłynniejszych holenderskich 5-latków - Idźcie razem - mówi mama - i zanieście kotki pani van Riet. - Chciałbym je zatrzymać...

Julek i Julka 3
Annie M.G. Schmidt0
Okładka ksiązki - Julek i Julka 3

"Julek i Julka" to szereg zabawnych, prościutkich opowiadań o dwójce dzieci mieszkających w sąsiedztwie. Bohaterowie mają po pięć lat i dla takich...

Forget Me Not
Julie Soto