Jaśniej proszę, czyli przyjazna twarz matematyki

Wszyscy posiadamy nieodkryte umiejętności matematyczne. Często jednak nie potrafimy ich uruchomić. Niestety panuje powszechne przekonanie, że matematyka to tylko nudny przedmiot szkolny. Traktujemy ją pobłażliwie, przyznając że trudno nam skorzystać z tej wiedzy w praktyce.

Autor książki w łatwy i obrazowy sposób prezentuje propozycje zastosowań matematyki w otaczającej nas codzienności i prozie życia. Kolejne rozdziały opisują zwykłe historie i zdarzenia. Odwiedzimy miejskie podwórka, przyjrzymy się dziecinnym zabawom, podejrzymy zachowania młodzieży na szkolnych wycieczkach i opiszemy zmagania maturalne. Pokażemy, jak szybko oszacować czas oczekiwania w kolejce do sklepowej kasy. Wakacje spędzimy w najdłuższej wsi w Polsce, opisując przy okazji problemy ze zbiorami.

To kolejna propozycja Jakuba Szczepaniaka - autora książek prezentujących przyjazną twarz matematyki (w tym: Przechytrzyć Murphego, czy Matematyka nie tylko dla zakochanych), nauczyciela akademickiego, popularyzatora niebanalnych metod nauczania.

Informacje dodatkowe o Jaśniej proszę, czyli przyjazna twarz matematyki:

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 2021-08-11
Kategoria: Popularnonaukowe

Kup książkę Jaśniej proszę, czyli przyjazna twarz matematyki

Jaśniej proszę, czyli przyjazna twarz matematyki - opinie o książce

Matematyczne opowieści
Jakub Szczepaniak0
Okładka ksiązki - Matematyczne opowieści

Książka prezentująca nieoczywiste oblicza matematyki!Poznaj paradoksy, zasady, łamigłówki i zagadki rządzące życiem każdego z nas! Jak matematycznie opisać...