Jeden dobry dzień

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2019-10-30
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

To jest tajemnica Romy Ligockiej: jej książki pisane są zawsze bardzo osobiście i emocjonalnie. Stąd ich siła i wyjątkowa więź z czytelnikami. Pisarka przygląda się światu, który ją otacza, opowiada nam swoje życie - zawsze trochę inaczej, zawsze z innej perspektywy. Refleksyjnie, dojrzale, z łagodnym poczuciem humoru.

Najnowsza książka jest może bardziej emocjonalna niż inne. Jej sercem jest bowiem opowieść autorki o tym, jak stara się pomóc bliskiej osobie w najważniejszych, pełnych bólu chwilach - w zmaganiu się z chorobą. Diagnoza brzmi: nowotwór.

Roma Ligocka postanawia towarzyszyć choremu przyjacielowi i razem z nim walczyć o każdy kolejny dzień. Dwanaście miesięcy. Szpitalne korytarze. Codzienność choroby. Chwile nadziei i momenty rozpaczy.

Jak oswoić pustkę po stracie bliskich? Jak wrócić do siebie? Skąd wziąć siłę?

Roma Ligocka nie szuka prostych odpowiedzi, ale robi wszystko, by wesprzeć czytelnika, dać nadzieję. Opowiada też o zwyczajnych spotkaniach, wzruszeniach, o miłości także. Dzieli się z nami swoim zachwytem nad urodą codzienności i głęboką radością z każdego dobrego dnia.

Tagi: Eseistyka literacka

Kup książkę Jeden dobry dzień

Opinie o książce - Jeden dobry dzień

Avatar użytkownika - Danka_Kot
Danka_Kot
Przeczytane:2019-11-07, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Faustyna
Faustyna
Przeczytane:2019-10-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019, biografie, dzienniki,

Uwielbiam książki Romy Ligockiej na każdą wyczekuje i zwykle kupuję w przedsprzedarzy. Ta pozycja zaskoczyła mnie jednak bardzo. Książke czyta się dobrze to raczej pozycja na jeden wieczór. Tematyka jest jednak zgoła odmienna.Pozycje Ligockiej zawsze tchną optymizmem nadzieją nawet jeśli poruszają trudne, bolesne kwestie autorka wynajduje w nich ziarenka dobra. Ta pozycja traktuje o ważnych ale nie łatwych tematach jak mantra przewija się temat śmierci i przemijania. Tym razem jednak trudno doszukać sie tu zairenek dobrego. Pozycja jest przygnębiająca i tym uczuciem skończyłam jej czytanie. Jestem zaskoczona choć jeszcze  nie wiem czy na minus.

Wolna miłość
Roma Ligocka0
Okładka ksiązki - Wolna miłość

Kolejny zbiór najaktualniejszych felietonów Romy Ligockiej publikowanych w ,,Pani", wzbogacony tekstami jeszcze niepublikowanymi, napisanymi  specjalnie...

Wszystko z miłości
Roma Ligocka0
Okładka ksiązki - Wszystko z miłości

Nowy zbiór felietonów Romy LigockiejMiniaturowe felietony dotyczące ważnych rzeczy - Roma Ligocka jako niespieszny przechodzień zapisuje codzienność, przygląda...