Jedna noc z księciem

Tom 1 cyklu Belmore Square

Idealny romans dla fanów Bridgertonów!

Eliza Melrose zawsze ceniła swoją niezależność. Kiedy wraz z rodziną mieszkała na wsi, łatwo było się wymknąć na przejażdżkę o północy, pisać artykuły do gazety ojca i robić, co jej się żywnie podoba. A teraz, od kiedy przeprowadzili się do samego serca modnego Londynu, każdy jej ruch jest śledzony i oceniany.

Co gorsza, ojciec chce, by wyszła za mąż i zajęła należne jej miejsce w społeczeństwie.

Ale Eliza nie chce słyszeć o małżeństwie.

Kiedy zaś nowy książę Chester wprowadza się do dawno opuszczonego domu rodzinnego po drugiej stronie placu, natychmiast uruchamia się jej dziennikarski instynkt. Czy można dawać wiarę plotkom? Czy Chester rzeczywiście mógłby okazać się mordercą swojej rodziny? Czy faktycznie jest aż tak rozpustny, jak o nim mówią?

Im więcej Eliza się dowiaduje, tym bardziej rozbudza się jej ciekawość. A jej obiekt zainteresowania jest fascynującym przykładem sprzeczności: ekskluzywny i arogancki, bardzo opiekuńczy i głęboko namiętny… Ale ci, którzy tańczą zbyt blisko ognia, często sami stają w płomieniach. Gdy między dwójką bohaterów niezaprzeczalnie roznieca się ogień, jedyne pytanie brzmi: kto trzyma zapałkę?

Informacje dodatkowe o Jedna noc z księciem:

Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 2023-09-27
Tytuł oryginału: One Night with the Duke
Tłumaczenie: Anna Kłosiewicz

Kup książkę Jedna noc z księciem

Jedna noc z księciem - opinie o książce

Avatar użytkownika - marektuz
marektuz
Przeczytane:2023-10-29,

"Jedna noc z księciem" to idealna lektura dla "Bridgertonów". Powieść opowiada o nowej, krnąbrnej dziewczynie w Londynie, która uparcie nie daje nazywać się damą oraz powracającym do miasta księciu uwikłanym w wielki skandal. Obydwoje mają cięty język i skłonność do kłótni, więc od samego początku iskrzy. Książkę oceniłbym pewnie nieco wyżej, gdyby nie kilka scen, które kompletnie nie pasowały do epoki. Jedną z nich są konni rozbójnicy w parku. Rozumien gangi, ale to jakoś nie do końca pasuje do tych czasów. Jednak najbardziej w oczy kłuło mnie, gdy jeden z bohaterów podniósł się chwilę po tym, gdy został kopnięty przez konia i to, z tego co zrozumiałem, w twarz. Mocno naciągane. Raziła mnie też wulgarność, przesiąkająca w niektórych momentach. Pomijając, małe głupotki, to "Jedna noc z księciem" jest książką prostą, ale przyjemną w czytaniu. Wiele wydarzeń można przewidzieć, ale i tak momentami trzyma w napięciu. Nie jest idealnie, ale i tak jestem ciekaw dalszych losów rodziny Melrose. Nie zdziwię się też, jeśli w najbliższym czasie powstanie serial na podstawie tej książki, gdyż teraz takie serie są w modzie. Więcej recenzji znajdziecie na moim Instagramie @chomiczkowe.recenzje, gdzie serdecznie zapraszam.

„Idealny romans dla fanów Bridgertonów” - lepiej nie da się tego ująć. Kto tęskni za światem wiecznych przyjęć, długich i średnio wygodnych sukien, obcisłych bryczesów, ciągłej presji społecznej i poszukiwań odpowiedniego męża lub żony, ten pewnie z radością zanurzy się w powieść Jodi Ellen Malpas.

Co ma nam do zaoferowania „Jedna noc z księciem”? Sympatyczną główną bohaterkę, która próbuje jakoś pogodzić swoją niezależność i pasję do pisania z trudną dla kobiet rzeczywistością. Zagadkę do rozwiązania, związaną z tragiczną przeszłością tajemniczego księcia. Wątek miłosny przyprawiający cnotliwe niewiasty o szybsze bicie serca. Czyli… wszystko, czego można by oczekiwać od takiej powieści.

Osobiście coś mnie do książki przyciągało, ale jednocześnie coś też odpychało. Zainteresowała mnie historia księcia, chciałam dotrzeć do prawdy i ten wątek sprawiał mi większą radość niż cały romans pomiędzy bohaterami. Trochę przewracałam oczami na przewidywalność i wtórność, ale to właśnie te cechy docenią fani gatunku.

Główna bohaterka jest według mnie najmocniejszą stroną tej powieści, ale bohaterowie drugoplanowi również dobrze wypadają. Czyta się lekko i szybko, czasem można się nawet uśmiechnąć (sztywna etykieta nie zawsze jest taka sztywna). Polecam jako coś niezobowiązującego do poczytania dla relaksu.

Ten mężczyzna. Tom 4. Jego pocałunki
Jodi Ellen Malpas0
Okładka ksiązki - Ten mężczyzna. Tom 4. Jego pocałunki

Ten Mężczyzna wreszcie zdarł swoją maskę. Lecz czy odkrył wszystkie tajemnice? Ekstatyczne pożądanie łączące Avę i Jessego przerodziło się w głębokie...

Ta noc. Obietnica
Jodi Ellen Malpas0
Okładka ksiązki - Ta noc. Obietnica

Ta noc połączyła skromną dziewczynę i tajemniczego M. ryzykownym uczuciem. Bo M. wciąż nie wyznał prawdy o sobie… Livy wciąż nie wie, kim jest M...