Jedną nogą w niebie

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2017-11-09
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788381230575
Liczba stron: 296

Ocena: 5 (5 głosów)
Inne wydania:

Czasem życie zmusza nas do bycia silnym, ale... ile można?

Dotychczas Magda dała z siebie bardzo wiele. Teraz już chyba nikt się nie zdziwi, że ta młoda i dzielna kobieta powie w końcu DOSYĆ! Ile można naginać karku? Jak długo można oszukiwać samego siebie i tłumaczyć, że kiedyś wszystko będzie dobrze? Jak długo można zaklinać rzeczywistość i udawać, że sukces stoi tuż za rogiem? Nie stoi. Nic w tej historii nie dzieje się samo. Magda, podobnie jak większość z nas, ma chwile zwątpienia, ale teraz nawet i jej zabraknie sił. Czy podoła? 

Co jeszcze wydarzy się w Stajni w Pieńkach? Czy trafi ona w obce ręce? I jak ułoży się życie Magdy?

Izabella Frączyk porwała tysiące czytelniczek swoją wciągającą sagą. Długo wyczekiwany tom, który jeszcze nas zaskoczy!

Powrót do Stajni w Pieńkach może stać się dla Was niezapomnianą przygodą. Historia Magdy, która raz po raz trafia na swej życiowej drodze na jakąś przeszkodę, może być tak naprawdę historią każdej kobiety. Ludzkie historie, tak prawdziwe, tak swojskie, są receptą na opowieść, od której nie sposób się oderwać. Czy Magda i Adam mają szansę na nowe wspólne szczęście? A może w życiu dziewczyny pojawi się ktoś inny? Musicie koniecznie przeczytać, gwarantuję, w III tomie to dopiero będzie się działo! Polecam!

Agnieszka Lingas-Łoniewska

Izabella Frączyk (ur. 1970) - absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie. Pisaniem zajęła się w 2009 roku. Do tej pory wydała siedem książek: "Pokręcone losy Klary" (2010), "Kobiety z odzysku" (2011), "Dziś jak kiedyś" (2013), "Koniec świata" (2014), "Jak u siebie" (2014), "Siostra mojej siostry" (2015) i "Do trzech razy sztuka" (2016) - wszystkie ciepło przyjęte przez czytelniczki. W 2017 roku rozpoczęła trzytomowy, nowy cykl "Stajnia w Pieńkach". "Jedną nogą w niebie" to długo wyczekiwana kontynuacja.

Kup książkę Jedną nogą w niebie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Jedną nogą w niebie

Avatar użytkownika - stokrotka22
stokrotka22
Przeczytane:2021-04-14, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2018-12-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 2018,
Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2018-11-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Ostatnia część trylogii, w której Magda jak zwykle przyciąga do siebie wiele kłopotów, nawet żywioły natury nie sprzyjają dziewczynie, jednak nie poddaje się i na nowo walczy o lepsze jutro. Po każdej burzy pojawia się słońce. Ekipa remontowa, która postanawia kręcić w Pieńkach, ratuje budżet stadniny. W sercach dziewczyn panuje wielka niewiadoma, dla Alicji przygoda z Krzysztofem skończyła się nieplanowaną ciążą, a sam Krzysztof oszustem. Czy Ala po porodzie odda dziecko do adopcji tak jak zaplanowala? Czy Magdzie będzie dane zaznać szczęścia w miłości i zwiąże się z właścicielem hotelu - Adamem? 

Link do opinii

 Stajnia w Pieńkach (tom 3) i kolejne rozterki  Magdy i Alicji. Pomimo przeszkód właścicielka stajni za wszelką cenę próbuje utrzymać się na powierzchni, ale przychodzą też chwile zwątpienia (podtopienie), kiedy ma wszystkiego dość. Co zwycięży: miłość do zwierząt, odpowiedzialność za innych, czy też zwątpienie i apatia? Koniecznie przeczytajcie ostatnią część tej serii

Link do opinii
Avatar użytkownika - flickma
flickma
Przeczytane:2017-11-19, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Cenię sobie prostotę. Zawsze ją ceniłem.

Prostotę w różnych aspektach. Chyba najbardziej jednak w kwestiach kulinarnych.

Prosta, niewyszukana potrawa smakuje najbardziej. Smaku dodają odpowiednie przyprawy i sposób podania.

Podobnie jak w kulinariach jest również w literaturze. Mocno rozbudowane teksty, pełne „psychologicznej głębi” i polisemicznej intelektualnej papki są dla mnie niestrawne. Męczą mnie i powodują, że z trudem docieram do końca książki, bądź usypiam w trakcie lektury.

Tego typu przykre doznania nie groziły mi przy lekturze powieści Izabelli Frączyk „Jedną nogą w niebie” będącej trzecią i niestety ostatnią częścią trylogii „Stajnia w Pieńkach”, gdyż autorka

również lubi prostą kuchnię czemu daje wyraz zarówno w redagowanym przez siebie i Jagnę Rolską blogu „Świeżo napisane” jak i w swojej twórczości nakierowanej na zwykłego, szarego odbiorcę.

Dobrą książkę czyta się od dechy do dechy bez oglądania się na obiad czy potrzebę snu. Dobra książka wciąga czytelnika od pierwszych stron a ostatnia strona oznacza pożegnanie się z pasjonującą przygodą i wzbudza w czytającym złość na autorkę, że wyrwała Cię z pięknego snu, który przecież mógłby jeszcze trwać i trwać.

Kontynuacja przygód Magdy, jak zwykle borykającej się z wieloma trudnościami, kibicowanie jej zmaganiom o postawienie na nogi stajni w Pieńkach, śledzenie jej zawiłych związków z mężczyznami powoduje, że czytelnik ma wrażenie realnego uczestnictwa we wszystkich opisywanych zdarzeniach.

Nie będę opisywał fabuły książki, gdyż tę znajdziecie na okładce książki czy na portalach i blogach literackich. Ja dzielę się swoimi wrażeniami po lekturze powieści.

Prosty, nie przeintelektualizowany, język autorki, wartka, wielowątkowa akcja powieści, świetnie skonstruowane dialogi i charakterystyczne dla Izabelli Frączyk poczucie humoru czynią z jej książek świetną lekturę. Czytając Izę Frączyk możemy być pewni, że nie zabraknie emocji, wzruszeń, czasami bezdechu w oczekiwaniu na rozwój sytuacji. Pomimo emocji towarzyszących lekturze czytelnik odpoczywa gdyż, znając autorkę wie, że powieść musi zakończyć się happy endem. Albowiem Izabella Frączyk, co sama wielokrotnie podkreśla, nie cierpi złych zakończeń.

I tak jest również w najnowszej, mającej swą premierę 9 listopada, powieści „Jedną nogą w niebie”.

Z żalem żegnam się z bohaterami „Stajni w Pieńkach” i jednocześnie z niecierpliwością czekam na kolejne powieści Izabelli Frączyk. Tym bardziej, że w zapowiadanych powieściach chce zmienić konwencję swojej dotychczasowej twórczości, odejść od schematu biednej, skrzywdzonej przez los kobiety i zaproponować nam przeciwstawny biegun. Bohaterowie wcale nie będą biedni, co nie znaczy, że ich życie będzie usłane różami a lektura powieści dostarczy nam mniej emocji.

Trzymam kciuki !!!

Link do opinii
Inne książki autora
Do trzech razy sztuka
Izabella Frączyk0
Okładka ksiązki - Do trzech razy sztuka

Anna sprzedaje ubezpieczenia, jednak z całego serca nienawidzi swojego zajęcia. Pewnego dnia, za przyczyną wiarołomnego narzeczonego, jej życie osobiste...

Siostra mojej siostry
Izabella Frączyk0
Okładka ksiązki - Siostra mojej siostry

Hanka – owoc romansu matki z żonatym mężczyzną – wiedzie bardzo skromne życie w bieszczadzkiej wiosce, dopóki na jej drodze nie staje przyrodnia...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Bez opamiętania
Paulina Wysocka-Morawiec
Bez opamiętania
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy