Jego oczami

Tylko jeden krok dzieli cię od miłości i tylko jeden może cię od niej oddalić na zawsze.

Julia, energiczna dziennikarka nowojorskiego magazynu dla kobiet, uważa pracę za swoją największą pasję i powołanie. Nic dziwnego, że w dniu, kiedy traci posadę, jej poukładane życie zaczyna się sypać niczym domek z kart. Pogłębiający się stan depresyjny przerywa spotkanie z utalentowanym fotografem o imieniu Scott. Dzięki niemu Julia na nowo poznaje uroki codzienności, zmienia sposób patrzenia na otaczający świat, dostrzega skrywaną od dawna potrzebę prawdziwej miłości. Życie pisze jednak własny scenariusz, a jego ukochana musi podjąć próbę odbudowania swojego życia raz jeszcze. Nie wie jeszcze, że wkrótce znów pojawi się obok niej ktoś, kto poda jej pomocną dłoń. Tylko czy Julia będzie umiała docenić ten gest?

Informacje dodatkowe o Jego oczami:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2021-09-27
ISBN: 9788382195163

Kup książkę Jego oczami

Jego oczami - opinie o książce

Gdy otrzymałam do przeczytania książkę debiutującej autorki na rynku wydawniczym Pani Agaty Gawrońskiej pt. '' Jego oczami'' to nie sądziłam tak szczerze, że spowoduje ona we mnie to, że opisana w niej historia mocno mnie wciągnie, abym mogła uczestniczyć w skomplikowanym wirze wydarzeń losów głównej bohaterki imieniem Julia.

Po zapoznaniu się z tym, co spotkało, na samym początku Julię rozumiałam jej sytuację zawodową. Polubiłam ją i stwierdziłam, że mogłabym się z nią zaprzyjaźnić. Julia jak każdy z nas potrzebuje wsparcia, gdyż pragnie być doceniana w swoim wyuczonym zawodzie, a nie szukać nowych rozwiązań w karierze dziennikarskiej, która obecnie nie daje możliwości stałego zatrudnienia ze względu na stale zmieniające się trendy zawodowe.

Julia potrafi za to dostrzegać wiele rzeczy, ma pragnienia, marzenia, swoje tajemnice. Ma ona w sobie coś takiego, że pierwsze jej przemyślenia wynikające z obserwacji zachowuje wyłącznie dla siebie pomimo tego, że wolałaby je ujawnić.

Nie ma nic piękniejszego, gdy to, co jest, na ogół niezauważalne pojawia się nagle i zmienia, się świat wokół tego nadając, życiu wielu kolorów nie zważając na to, jaki jest prawdziwy obraz tego idealnego mężczyzny.

Julia poznaje Scotta w okolicznościach dla niej niesprzyjających zawodowo. Zauważa w nim wiele pozytywnych cech, choć ma wewnętrzne wahania, czy on potrafi kochać, czy to jest chwila ulotna, aby zasmakować uczucia i móc nie żałować chwili słabości, gdy spotyka się kogoś takiego nieznajomego jak Scott.

Z każdym czytanym przeze mnie rozdziałem chce się z ogromną chęcią odkrywać dalsze losy związane z Julią i Scottem oraz pojawiającymi się w tej książce występującymi bohaterami drugoplanowymi.

Bardzo mi się spodobało zachowanie przyjaciółki Julii- Adriane, ponieważ ona na wiele spraw patrzy inaczej, z perspektywy tego, co może nastąpić, jest takim jej prawdziwym aniołem stróżem, martwiącym się o nią, pragnącym jej szczęścia.

W książce tej czeka na czytelnika wiele pięknych i wzruszających momentów oraz pokazanie życia oczami bohaterów, którzy chcą przeżyć je na luzie.

Jestem bardzo zadowolona z tego powodu, że mogłam poznać twórczość Pani Alicji Gawrońskiej, która potrafi znakomicie wczuć się w sytuacje, które spotykają bohaterów na ich osobistych życiowych zakrętach oraz na swój indywidualny sposób przeżywają, emocje tkwiące na dnie ich serca nie ujawniając ich tajemnic nikomu.

Książka ta składa się z 25 rozdziałów.

Czyta się ją szybko.

''Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu na kanapie.pl''.

Warto przeczytać tę książkę.