Jego wróg

Tom 3 cyklu Jego wysokość

Iza przeżywa prawdziwe piekło: doświadcza niewoli i skrajnego poniżenia, ale udaje się jej przetrwać pobyt w więzieniu. Za sprawą Omara wraca do Polski, a tam ślepy traf stawia na jej drodze innego mężczyznę. To właśnie z nim dziewczyna pragnie rozpocząć nowe życie: wolne, spokojne i pełne poczucia bezpieczeństwa. Niestety, książę al.-Saud jeszcze nie skończyłz madame Isabelle, a rachunek, który jej wystawi, będzie bardzo wysoki.
Izabela musi podjąć najtrudniejszą decyzję: wybrać miedzy życiem a życiem, między sobą a kimś, kogo kocha. Kim jest wróg Omara? A może to inna miłość odbierze mu jego największą obsesję?
Trzeci tom bestsellerowej serii arabskiej uderza w najczulsze struny: Budzi w sercu nie tylko tkliwość, ale również nienawiść i gniew. Ta historia Cię pochłonie...

Informacje dodatkowe o Jego wróg:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-03-03

Kup książkę Jego wróg

Jego wróg - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2022-07-31, 2022,

Jego wróg to najciekawsza pozycja z serii arabskiej.

Izabela za przewożenie narkotyków trafia do arabskiego więzienia. Tam przeżywa koszmar, zostaje złamana psychicznie i fizycznie warunki są bardzo skrajne dwa posiłki dziennie, brak możliwości wykąpania się, jest gwałcona przez strażniczki ale dzięki łasce Omara wraca do Polski. Jednak przed wylotem Omar za przysługę domaga się seksu oraz chce się upewnić czy Iza go nadal kocha. Na lotnisku w Polsce spotyka swojego prawnika Dawida, która na jej widok postanawia jej pomóc, zabiera ją do siebie aby przed spotkaniem z rodziną mogła dojść do siebie. W czterech ścianach zaczynają się do siebie zbliżać, choć Dawid wie że jest zastępstwem dla Izy po Omarze chce zbudować z nią związek. Ten wspólny czas zaskakuje ich obydwoje, Iza jest w ciąży. Czy trauma Izy się skończyła? Czy Omar pozwoli odejść swojej obsesyjnej miłości? Czy miłość Izy do żyda okaże się inna?

To streszczenie to najlżejsza część tej historii. Pani Beta mnie tak zaskoczyła tą "prawdą arabską" tymi kruczkami, zwrotem akcji iż zarwałam noc. Książka którą się pochłania. Brutalna rzeczywistość arabskiego więzienia, szczera, prawdziwa, brutalna bez ładnych słówek, czy fałszowania obrazu. Z tego piekła Iza wyszła jako wrak człowieka jej psychika bardzo ucierpiała, nie dość że już została zmanipulowana, zaszantażowana przez Omara to do tego brutalność więzienia, kobieta która boi się własnego cienia. W przyjaznym otoczeniu, w domu Dawida Iza zaczyna się "odradzać" ale i po sielance znowu nad Izą zawistną chmury i przyjdzie jej się zmierzyć z decyzjami które zaważą na życiu. Którą miłość wybrać? Jak się pogodzić z tym co nieuchronne?

Mocna, szczera, brutalna historia Polki która wyrwała się z piekła. Polecam

Avatar użytkownika - ksiazkowa_nutka
ksiazkowa_nutka
Przeczytane:2022-05-01, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Jakieś czas temu, dzięki uprzejmości autorki, miałam możliwość przeczytania tej książki. Jest to trzecia część arabskiej serii Beaty Majewskiej. Niestety miałam małe problemy techniczne, przez pracę modernistyczne mój internet nie domagał więc przychodzę z małym opóźnieniem, z recenzją tej powieści.

Pierwszy tom tej historii, bardzo mi się podobał, drugi.... Drugi był fajny, niemniej, zachwianie głównej bohaterki bardzooo mnie irytowało, a tutaj.... No właśnie, jak myślicie jak było tym razem?? Tą część jest zdecydowanie, moim zdaniem, najlepszą częścią tej serii!!! Autorka przedstawiła tą historię w taki sposób, że czytelnik nie jest w stanie odciąć się od emocji jakie przeżywała Izabela. Każda zła rzecz, przykra sytuacja, odbija się przeogromnym smutkiem, natomiast, nawet najmniejsza iskierka radości, to radość czytelnika!

Ja zdecydowanie jestem kupiona tą historią i chciałabym, aby kiedyś powstała historia, o której mowa w epilogu 😊 oby tak właśnie było 😊

Avatar użytkownika - AniaK_ka1
AniaK_ka1
Przeczytane:2022-04-24,

[ RECENZJA ]

Beata Majewska "Jego wróg"
Wyd. Miraż

Rozwiedziona Iza, podczas powrotu do domu, zostaje zatrzymana na arabskim lotnisku, pod pretekstem posiadania narkotyków. Trafia na długi czas do saudyjskiego aresztu, gdzie spotyka ją wiele krzywd, drwin i cierpienia.
Kara jaką może ponieść za czyn, którego się nie dopuściła doprowadzić może do tragicznego w skutkach efektu. Chyba, że....
Gdy książę Omar dowiaduje się o losie swojej żony, postanawia po raz ostatni dać jej szansę i przybyć z ratunkiem. Przyczynia się do odzyskania wolności przez Izę i jej powrotu do Polski. Dziewczyna jednak nie wie, że to bliskie spotkanie z mężem automatycznie cofa rozwód i na nowo nadaje jej status żony.
Kiedy Omar upomina się o swoją własność, porywając młodą kobietę z ojczyzny, trauma Izabelli rozpoczyna się od nowa. Jej życie staje się gorsze niż piekło przeżyte w więzieniu. Tym razem za zdradę męża, kobietę czeka pewna śmierć przez ukamienowanie.
Jakie poświęcenie jeszcze czeka Polkę przed straceniem? Czyje życie będzie musiała ocalić? Które zło wybrać? Ile będzie w stanie znieść?
Najlepsza, moim zdaniem, trzecia część serii "Jego wysokość" Beaty Majewskiej przepięknie wydana przez Wydawnictwo Miraż.
Zaskakujące, pełne emocji, często sprzecznych oraz szokujące i brutalne opisy losów Izabelli zdecydowanie działają na odczucia i wyobraźnię czytelnika. Oparta opowieść na autentycznej historii pięknej Półki uwięzionej w miłosnym świecie praw, zakazów i wymagań kulturowych.
Poruszająca książka, w której Arab owładnięty chorym uczuciem do młodej kobiety, pragnie jednocześnie jej szczęścia i śmierci.
Jestem pod ogromnym wrażeniem całej trylogii. Ostatni tom dosłownie mną wstrząsnął. Na czwartą część czekam z niecierpliwością, by jak najszybciej móc wrócić do świata bohaterów i przekonać się czy Omar już na zawsze zapomniał o swojej żonie. A może mężczyzna już na dobre zginął z jej życia...
Lekturę zaliczam do "must have"!!!

Avatar użytkownika - inthefuturelondo
inthefuturelondo
Przeczytane:2022-03-20,

Czy jeśli napiszę, że w Serii Arabskiej każdy kolejny tom jest coraz lepszy, uwierzycie mi? Mam nadzieję, że tak, bo to sama prawda. Sięgając po trzecią już część historii Izy i Omara spodziewałam się czegoś, na tym samym poziomie, co poprzednia książka, jednak zostałam mile zaskoczona. No, ale co ja będę tutaj zdradzać wszystko już na wstępie. O wszystkim, co uważam na temat tej pozycji, przeczytacie poniżej.

Życie zdecydowanie nie rozpieszcza Izabelli. Kobieta po traumatycznych przeżyciach i pobycie w więzieniu powraca do Polski - oczywiście przy pomocy Omara. Los bywa przewrotny i tuż po jej powrocie stawia na drodze kobiety innego mężczyznę. To on okazuje się tym, z którym chce teraz żyć i u którego boku chce trwać. Książę jednak nie chce pozwolić na odejście Izy z jego życia i wystawia jej niezwykle wysoki rachunek. Izabella będzie musiała teraz podjąć trudną decyzję, a sytuacji nie poprawia fakt, że wśród znajomych obojga znajduje się wróg Omara...

Jedno jest pewne: autorka potrafi zaserwować czytelnikowi prawdziwy rollercoaster emocjonalny. Jego wróg, czyli trzeci tom serii arabskiej wielokrotnie mnie zaskoczył, a sami bohaterowie sprawili, że nie raz i nie dwa potrzebowałam chwili oddechu od tego, o czym właśnie czytam. No cóż, nie powinnam być zaskoczona, zwłaszcza po tym, co czytałam we wcześniejszych tomach.

Główna bohaterka, Iza, pokazała niesamowitą siłę i odwagę w radzeniu sobie z przeciwnościami losu oraz dość przykrymi sytuacjami, w jakich się znajdowała. Autorka bardzo dobrze ukazała zmianę zachodzącą w tej postaci na przestrzeni wszystkich tych części, a także pewnego rodzaju rozwój Izy. Porównując ją z tomu trzeciego, do tej Izy z tomu pierwszego można odkryć naprawdę wiele zaskakujących zmian, które dość subtelnie i stopniowo były wprowadzone do opisywanej historii - dzięki temu seria ta tylko zyskała w moich oczach.

Beata Majewska postanowiła w powieści Jego wróg wprowadzić elementy dramatyzmu, jednak nie były one przesadzone. Moment kulminacyjny całej akcji sprawił, że z jednej strony nie mogłam doczekać się rozwiązania całej sytuacji, a z drugiej wzbudził morze niepokoju i napięcia, którego nie potrafiłam uspokoić, aż do ostatniej strony powieści. Tak, tutaj zdecydowanie się działo i nie będę owijać w bawełnę - tę część uznaję za najlepszą z całej serii.

Małżeństwa międzykulturowe zawsze wzbudzają kontrowersje i dość niepotrzebne komentarze, a ich trwałość bywa raczej średnia. Wciąż jednak należy pamiętać o tym, że w rzeczywistości istnieją takie związki, które przetrwały i po prostu silnie się trzymają. Autorka na kartach swojej powieści ukazała historię raczej odbiegającą od pięknego wyobrażenia o miłości między księciem, a “zwyczajną” kobieta, jednak co by było, gdyby to wszystko potoczyłoby się już od samego początku inaczej? Nie mam pojęcia, ale nie ukrywam, że z chęcią bym się dowiedziała.

Wszystkie trzy książki z pewnością będę wspominać z sentymentem i niemałą radością. Jestem wdzięczna, że mogłam poznać tę historię, dać się jej wciągnąć i nie wychodzić z niej aż do ostatniej kropki w trzeciej książce. Jeżeli powstałaby kolejna część - skakałabym z radości, jednak jeśli tak się nie stanie, to nic straconego, bo uważam, że i tak Jego wróg stanowi bardzo dobre zakończenie. Pozostaje mi teraz nadrabiać inne powieści autorki i cierpliwie czekać na kolejne.

Po raz kolejny: jeżeli lubicie romanse, erotyki i historie, w których nie brak silnych emocji, to zdecydowanie polecam Wam tę serię. Pamiętajcie jednak, że zdecydowanie przeznaczona jest ona dla czytelników 18+. 😊

Avatar użytkownika - Booklutek
Booklutek
Przeczytane:2022-03-06,

‼️ RECENZJA PRZEDPREMIEROWA ‼️

Premiera: 2 marca❕

Beata Majewska „Jego wróg” 💙

„Staram się nie wracać pamięcią do tych dni, próbuję się odnaleźć w nowej, trochę lepszej rzeczywistości. Nie opuszczam gardy, ale podskórnie czuję, że to jeszcze nie koniec.
Że zło powróci...”

Kontynuacja losów Izy Sarneckiej i księcia Omara. Rozwiedziona kobieta udaje się na lotnisko, by wrócić do Polski. Na miejscu okazuje się, że zostaje zatrzymana pod zarzutem posiadania narkotyków. Natychmiast przewieziono ją do więzienia. Tam musi zmierzyć się z upokorzeniem i brutalnością. Jak Iza sobie poradzi za kratami? Co na to były mąż? I kim jest tytułowy „Jego wróg”?

💘

Według mnie najlepsza część serii. Poruszająca, druzgocząca i skłaniająca do refleksji. Bohaterka na pozór łatwowierna i przecząca własnym słowom, ale bywają momenty, że pokazuje kobiecą siłę, by się nie złamać.

Arabia Saudyjska pozostaje niezwykle zaporowa w kwestii tego, co kobiety mogą, a czego nie mogą robić. Od krewnego płci męskiej nadal wymaga się zgody kobiety na zamążpójście, rozpoczęcie działalności gospodarczej, opuszczenie więzienia.

Niby to fikcja literacka ale zauważcie, że gdzieś tam na świecie dzieją się takie rzeczy, a nawet gorsze. My, nie jesteśmy w stanie przyjąć tego do wiadomości. Kobiety są traktowane jako zachcianki mężczyzn i to płeć brzydsza za nich decyduje oraz wymierza kary, nawet śmiertelne! Dla mnie to chore i niepojęte. A tam na porządku dziennym. Brak słów... 😶
Czy Izie uda się zaczerpnąć wolności i pokochać na nowo? Tego musicie się dowiedzieć, sięgając po tę lekturę, która jest bliska realizmu.

A czy Was interesuje inna kultura? Znacie jakieś ciekawostki? 🤔😃

Iza trafia do więzienia, oskarżona o posiadanie i spożywanie narkotyków, co jest bardzo ciężkim przestępstwem w krajach Arabskich. Zostaje osadzona w izolatce i to aż na miesiąc, wytrzymała. Później wcale nie jest lepiej. Co prawda warunki się troszkę poprawiają (lepszy dostęp do jedzenia, możliwość wychodzenia z celi, widywania się z innymi więźniarkami), jednak niestety wpada w oko pewnym strażniczką. Czas tam spędzony to wielki koszmar, o który nie zapomni nigdy. Na dodatek nadal nie odbyła się rozprawa, a w tym kraju pobyt w więzieniu przed rozprawą nie jest odliczany od wyroku.
Kiedy ma już dość, kiedy nie widzi żadnej szansy, aby ten koszmar się skończył, w jej życiu pojawia się znowu on. Omar nie tylko sprawia, że zostaje uwolniona, ale również pozwala jej wrócić do Polski. Jednak nie ma nic za darmo, o czym niebawem się przekona. Co takiego się stanie? Czy Omar naprawdę zniknie z jej życia? Czy Iza będzie miała szansę ułożyć sobie życie? Czy w końcu będzie szczęśliwa?

To ostatni tom, zakończenie serii i powiem szczerze, że tak mocnej, a jednocześnie świetnej książki dawno nie czytałam. Emocje, jakie mi towarzyszyły podczas czytania, są nie do opisania. Czasem zdarzy mi się wzruszyć przy jakiejś książce, jednak książka „Jego wróg” nie tylko mnie wzruszyła, ale doprowadziła do płaczu i to niejednokrotnie. Ta historia zostanie ze mną bardzo długi czas, a przy czytaniu takiej ilości książek, jakie ja czytam to nie mały wyczyn. Akcja w książce toczy się dość szybko, jest pełna zaskakujących zwrotów. To historia pełna bólu, namiętności, miłości, manipulacji, rozczarowania.

Bohaterowie nadal ciekawi, dobrze wykreowani.
Iza zaczyna się łamać, z kobiety która walczyła o siebie, która mimo wszystko starała się z podniesioną głową iść do przodu, stała się zastraszona, lękliwa. Jednak pewne zdarzenia sprawiają, że zaczyna, walczy jednak nie dla siebie i nie o siebie (więcej nie zdradzę, sami musicie odkryć).
Omar coraz bardziej mnie rozczarowywał. To mężczyzna egoistyczny, samolubny, biorący wszystko, co chce, nie licząc się z uczuciami innych. Manipuluje, oszukuje i ani myśli się zmieniać.
W tym tomie poznajemy jeszcze jedną ważną postać, którą osobiście polubiłam, jednak kto i dlaczego nie mogę zdradzić.

„Jego wróg” to genialna książka, do której czytania należy się zaopatrzyć w zapas chusteczek. Zdecydowanie polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu -Mama, żona - KOBIETA

Witam was ciepło i zapraszam na moją opinię o książce, której wręcz nie mogłam się doczekać. Po przeczytaniu dwóch wcześniejszych tomów niecierpliwie czekałam aż wreszcie dowiem się jak zakończyła się historia zawarta w w trylogii Seria arabska.

Jeśli znacie wcześniejsze części, wiecie już, iż Izabella zakochała się Omarze, arabskim księciu i go poślubiła. Po wyjeździe do Arabii Saudyjskiej okazuje się, że jest drugą żoną i musi żyć w trójkącie małżeńskim. Sielanka nie trwa długo i Iza postanawia wrócić do Polski. Niestety na lotnisku zostaje zatrzymana i wtrącona do więzienia, gdzie przechodzi prawdziwe piekło, które odbije swe piętno na psychice Polki.

Dlaczego Izabella została aresztowana. Co przeżyje i czego doświadczy w więzieniu? Czy książę al-Saud pomoże swej ex małżonce? Jaką cenę zapłaci ona za swą naiwność? Czy jeszcze kiedyś zazna szczęścia w życiu i odzyska równowagę psychiczną?

Jestem pod wrażeniem nie tylko tej książki ale całej serii. Fabuła jest intrygująca, przesycona wieloma wątkami i zwrotami akcji. Przez cały czas coś się dzieje i wręcz w ekspresowym tempie pochłaniałam zaczytywany tekst.

Już od pierwszych stronic ta lektura wciągała, moje emocje szalały powodując u mnie niedowierzanie, szok, wściekłość, chęć mordu, wzruszenie i radość. Dwa razy popłakałam się. Raz przyczyną łez był smutek, gdy przeżywałam cierpienia jakie przeżywała bohaterka a drugi raz pod koniec, gdy tryumfowałam i skakałam z radości. Dlaczego tego wam nie zdradzę. Musicie doświadczyć to sami poznając tę powieść.

Spodziewałam się, że pani Beata zaserwuje mi prawdziwą jazdę bez trzymanki, ale tego co otrzymałam zupełnie się nie spodziewałam. Moje domysły i podejrzenia czekając na tom trzeci okazały się zupełnie nietrafione.

Autorka ma cudowny, przystępny styl i każdy z przyjemnością czyta wszystko co wyczaruje jej lekkie pióro. Kreacja postaci jest genialna. Nawet drugoplanowi bohaterzy są charakterni, dobrze opisani i zapadają w pamięci.

Jeśli myślicie, że jest to historia słodka i bajkowa to was rozczaruję. To wstrząsająca pozycja, która siłą wedrze się w wasz umysł, roztrzaska serce na drobne kawałki i bezlitośnie podepta.

Mamy tu ogrom cierpienia bólu, niedopowiedzenia, intrygi, przemoc, gwałt, nienawiść, chorobliwe zauroczenie, ale także nadzieję na lepsze jutro, na szczęście, miłość.
Zapewniam, że ta powieść nie pozwoli wam na nudę, jest bardzo realistyczna, zalatuje sensacją i wyryje się w pamięci bardzo głęboko.

Jeśli jesteście zaciekawieni to nie zwlekajcie. Sięgnijcie po „Jej wróg” i dowiedzcie się co spotkało Izabellę. Ja osobiście ją podziwiam szczególnie za odwagę i za jej poświęcenie.
Koniecznie przeczytajcie. Szczerze, z całego serca polecam.

Avatar użytkownika - Oktawia_czyta
Oktawia_czyta
Przeczytane:2023-03-22, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

? Przeczytałam książkę chyba na raz. Momentami odkładałam by ochłonąć i zabierałam się znowu za nią po chwili. Powtarzałam sobie "Oktawia, prolog! Pamiętaj o prologu". Ale nie dało się. Dusiłam się momentami łzami, przy jej modlitwie do Boga, nie widziałam już nic na oczy.

Ile człowiek poświęci czując śmierć za rogiem. Ile poświęci w imię miłości. Czytając tę część poczułam się, jakby autorka strzeliła nam w pysk z liścia?

Zaskakiwana byłam na każdym kroku. Nie zdawałam sobie sprawy z wielu rzeczy, które są tam praktykowane, doceniłam to co mam.

Musicie to przeczytać. Bajka zamieniła się w horror.

Kolejna książka z serii przeczytana przeze mnie. Jak i poprzedniczki, napisana w sposób łatwy do zrozumienia. Także i tę pozycję czyta się naprawdę przyjemnie.
Pozycja dobrze oddaje arabskie realia, za co szczerze szanuję autorkę.
Jestem bardzo ciekawa kolejnej książki z sagi, jak również ,,Sekretów Orientu".
Szczerze polecam serię osobom zainteresowanym kulturą arabską!

Avatar użytkownika - Kaktuslovebook
Kaktuslovebook
Przeczytane:2022-03-11, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

"Z pozoru słaba i krucha, ale tak naprawdę zbudowano cię ze stali. Ale pamiętaj, kamień stępi każdą, nawet najtwardszą stal."

@augustadocher_beatamajewska

Życie Izy z bajecznego zmieniło się w niekończący się koszmar. Pobyt w więzieniu był kiepskim doświadczeniem, ale dopiero po jego opuszczeniu zaczyna się najgorsze piekło. Złuda wolności, której zasmakowała i przypadek wpakowały ją w ręce Dawida Arcera. Nieufna obawiała się, że jest wysłannikiem Omara. Był jednak jedynym, który w danej chwili mógł ofiarować swą pomocną dłoń. Wszystko zaprowadziło ich w ślepy zaułek. Obdarzyli się zakazanym uczuciem, a kiedy już widzieli światełko w tunelu książę upomni się o swoje. Konsekwencje poczynań będą niezwykle ciężkie, podjęte decyzje ważące o wszystkim, a każde wyjście jeszcze bardziej skomplikowane od poprzedniego. Zakochała się w doskonałym aktorze, obsesyjnym człowieku, który dopiero teraz ujawnia swoje prawdziwe demoniczne oblicze. Gdyby była świadoma tego co czeka ją w przyszłości, milion razy zastanowiła by się. Idylia, która miała trwać przeobraziła się w koszmar na jawie.

Izy los nie należał do łatwych, jednak dopiero po wejściu w związek z Omarem przekonala się, że popełniła największy błąd. Cena jaką poniesie bedzie kosztować ją nie tylko wiele sił, również zdrowie psychiczne, fizyczne uszczerbki. Po wszystkim nie będzie już nigdy taka sama. Wiecznie musi uważać na słowa, czyny, postępki i ludzi, którzy choć wyglądają na godnych zaufania potrafią być najbardziej jadowitymi żmijami, których jad bywa okropnie toksyczny. Pozna zakazany smak prawdziwej i toksycznej miłości, stanie na krawędzi życia i śmieci, w jej rękach będą leżały decyzje, po których nigdy nie powróci do poprzedniej siebie. Stanie się pionkiem w paskudnej grze, gdzie nie liczą się uczucia, a jedynie wiara, zaślepienie, fakty i dowody, które mówią same za siebie. Cała seria jest doskonałym, skomplikowanym, intrygującym, emocjonalnym i niezwykle interesującym dziełem. Porywa i zaskakuje. Sprawia, że chcemy więcej i więcej. Po jej zakończeniu jestem usatysfakcjonowana i jak bohaterka wymęczona, tym co się tam działo. Istny rollercoaster ukryty na stronach książki. Mega seria.

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2022-03-01, Ocena: 6, Przeczytałam,

Od razu wam zaznaczam, że warto czytać wszystkie tomy od początku, gdyż każdy kolejny jest kontynuacją poprzedniego. Z pierwszym tomem jest niezwykle ciekawie, gdyż całe zafascynowanie nowym mężczyzną odczuwamy na całym swoim ciele. To niesamowita gra na uczuciach i zafascynowaniu tym, co możliwe i zabronione jednocześnie.
Tom drugi to zapoznanie się ze wszystkimi tajnikami namiętności, pożądania i zazdrości, gdyż nikt z nas nie chciałby być tą drugą. Rozpali wasze zmysły do czerwoności i wyciśnie ostatnie łzy. Jednak jeśli sądziłam, że tom drugi będzie wspaniałym dziełem, to przy części trzeciej okazał się pikusiem. Tutaj bohaterka zafundowała Izie prawdziwą jazdę bez trzymanki. Taki czas nieszczęść, bólu i katorgi nie tylko cielesnej, ale i psychicznej. Zostanie bowiem oskarżona o coś, co w ich kraju jest karalne. Będąc już w więzieniu nikt nie zamierza się nad nią litować, wręcz odwrotnie. Sondują ją od każdej strony, męczą psychicznie, ukazując wszystko, co najgorsze. Całkiem wypruta z emocji po pewnym czasie dostosowuje się do życia, którego nie powinna wieść. I właśnie wtedy on, jej pan i władca, majestat pożądania i władzy, osobnik płci męskiej o którym jeszcze całkiem nie zapomniała, zjawia się i ratuje księżniczkę z opresji. Jest na tyle wspaniałomyślny, że spełnia jej pragnienie, czyli powrót do Polski. Jednak jeśli już ktoś zna go od tomu pierwszego wie doskonale, że Omar nie robi nic za friko. Owszem, sprawia pozory szczęścia i dostatku, jednak zawsze ma przy tym ukryty haczyk. Jest manipulatorem jakich niewielu. Uzależnia od siebie ofiary, by następnie ukazywać im swoją łaskę, za którą oczywiście muszą zapłacić.
Jest to tom trzeci i ostatni. Zakończenie serii zadowala czytelnika, choć nie wypełnia tej pustki po bohaterach. Nic nie poradzę na to, że będą za nimi tęskniła, choć za Omarem chyba najmniej'-)
W całej serii znajdziecie bardzo dobrze wykreowany świat krajów arabskich i ich władz nad kobietami. Wszystko zwieńcza cudowny i przemyślany styl literacki, którego może pozazdrościć niejeden autor.

Bilet do szczęścia
Beata Majewska0
Okładka ksiązki - Bilet do szczęścia

Czy przystojny prawnik z Krakowa odzyska utraconą miłość? Kontynuacja "Konkursu na żonę". Łucja, zakochana bez pamięci w młodym prawniku z Krakowa, przeżywa...

Konkurs na żonę
Beata Majewska0
Okładka ksiązki - Konkurs na żonę

Przystojny trzydziestolatek szuka żony – czy przy okazji znajdzie miłość? Młody prawnik z Krakowa, Hugo Hajdukiewicz, planuje jak najszybciej zmienić...