Jej nigdy za późno

W czterdzieści lat po zbiorowym debiucie poetyckim w Wydawnictwie Literackim Leszek Aleksander Moczulski proponuje nowy, piękny ton liryczny, składający się z 40 wierszy - 14 z nich to wiersze pamiętne z tomów już dawno wyprzedanych. Idea i układ tomu są niezwykle przejrzyste: część pierwsza - Żywa pamięć - to cykl serdecznych epitafiów - portretów, zaczynający się od wspomnienia sąsiadów z rodzinnej Suwalszczyzny, a zwieńczony portretami krakowskich przyjaciół pisarzy - Wincentego Fabera, Adama Włodka, Kornela Filipowicza, Joanny Salamon. Część druga - Jesteśmy przechodniem - korespondująca silnie z pierwszą, poprzez wyraźny wybór opcji światopoglądowej , odrzucenie "smutku" i "pustki", przywołanie nadziei pocieszenia, przynosi również świetne, mistrzowskie warsztatowo wiersze, przynoszące odwołania do tradycji czarnoleskiej. Jest to zbiór wyjątkowo jednorodny artystycznie, choć operujący różnymi formami i miarami wiersza. Godne podziwu i zastanowienia w dzisiejszym czasie jest przesłanie tej poezji: dobroć, franciszkańska pokora, otwarcie na innego człowieka, wiara w to, że nasza kruchość to - w innym wymiarze trwałość.

Informacje dodatkowe o Jej nigdy za późno:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: b.d

Kup książkę Jej nigdy za późno

Jej nigdy za późno - opinie o książce

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;