Jej wszystkie śmierci

Ocena: 4.75 (4 głosów)

Erwin Cis wymazał z pamięci swoją przeszłość. Kiedy pewnego dnia podnosi słuchawkę telefonu, dowiaduje się, że ktoś dla niego ważny pozostawił przesyłkę, po którą ma się zgłosić do warszawskiej kancelarii prawnej. Nadawcą przesyłki jest dawna miłość Erwina, Izabela. Od Polski dzielą go setki kilometrów, a z dziewczyną nie widział się od czasów studiów. Nie wie, jak potoczyły się jej losy ani dlaczego zostawiła dla niego kopertę z tajemniczą zawartością. Po przyjeździe do kraju czeka na niego szokująca wiadomość - Izabela nie żyje. Jej śmierć tylko na pozór wydaje się sprawą zamkniętą. Erwin, nie mogąc uwolnić się od wspomnień o Izabeli, zrobi wszystko, by poznać, jak wyglądały ostatnie dni życia dziewczyny.    

Marta Zaborowska - z wykształcenia politolog, zawodowo związana z jedną z międzynarodowych instytucji finansowych. Jej debiutancka powieść Uśpienie (2013) odniosła duży sukces czytelniczy. W kolejnych latach ukazały się jeszcze dwie powieści z bezkompromisową detektyw Julią Krawiec w roli głównej - Rajskie ptaki oraz Gwiazdozbiór, za który otrzymała nominację do Nagrody Wielkiego Kalibru.

Informacje dodatkowe o Jej wszystkie śmierci:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2017-10-25
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788380158276
Liczba stron: 440

więcej

Kup książkę Jej wszystkie śmierci

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Jej wszystkie śmierci - opinie o książce

Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2018-12-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Erwin Cis ma 33 lata, własną firmę w Niemczech i pozycję społeczną, niemiecką żonę i małego synka. Niby życie idealne, ale Erwin chciałby „poprzestawiać klocki w swoim życiu”. Pewnego dnia otrzymuje telefon z Polski, z kancelarii adwokackiej, że jego dawna miłość Izabela zostawiła dla niego pewną przesyłkę. Po przyjeździe do naszego rodzinnego kraju dowiaduje się, że Izabela nie żyje, policja uznała jej śmierć za wypadek.


Jednak Erwin ma przeczucie, że to co się działo wokół jej śmierci, nie było dziełem przypadku. Dodatkowo niepokoi go zawartość przesyłki, pewne wycinki i zdjęcia. Podejmuje się śledztwa na własną rękę, ale to uruchomi lawinę pewnych wydarzeń.


Z początku byłam sceptycznie nastawiona do tego kryminału sensacyjnego, ale okazał się on udany, intrygujący. Na szczególną uwagę zasługuje pewne „wydarzenie” z przeszłości bohaterów, swoiste widmo śmierci, istotne dla fabuły.


Ponadto pisarka ciekawie pisze o konsekwencjach błędnych decyzji, uleganiu własnym słabościom (zarówno u Izabeli, jak i Erwina), nakreśla realia nocnego biznesu (w tym nielegalnego handlu, biznesu, z którego nie tak łatwo się wychodzi). Jest to też historia o zemście, tragicznej w skutkach. Zakończenie na pewno zaskoczy czytelnika.


„To takie dziwne, że można umrzeć i żyć nadal.”
 

Link do opinii

Jak dla mnie rewelacja. Jest to moje pierwsze spotkanie  z twórczością  Marty Zaborowskiej lecz na pewno nie ostatnie.
Erwin i Izabela kiedyś byli parą, bardzo w sobie zakochani, planowali wspólne życie. Niestety pewne tragiczne wydarzenie podczas wakacji spowodowało, że Izabela od niego odeszła. Erwin wyjechał do Niemiec, założył własna firmę, ożenił się i został ojcem.
I teraz po 10 latach otrzymał telefon od prawnika z Polski, że ten ma dla niego przesyłkę od Izabeli. Zostawia wszystko i przyjeżdża do Polski, żeby dowiedzieć się, ze Izabela od kilku tygodni nie żyje, bo popełniła samobójstwo.
Początkowo zrozpaczony i załamany zaczyna własne śledztwogdyż nie  wierzy w  samobójczą śmierć swojej Izzy.

Wszyskie wskazówki prowadzą go niewielkiej miejscowości  na Mazurach,  do miejsca które doskonale  zna,  gdzie jego szczęśliwe życie się zakończyło.
Niezaprzeczalnie największym walorem powieści jest jej klimat.Akcja dzieje się niespiesznie. Autorka powoli odkrywa kolejne karty, powoli buduje napięcie, a to z kolei sprawia, że chce się czytać dalej, żeby poznać kolejna tajemnice.


Link do opinii
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2018-05-25, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Domi__T
Domi__T
Przeczytane:2018-05-10, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2018,
Inne książki autora
Uśpienie
Marta Zaborowska0
Okładka ksiązki - Uśpienie

Z kliniki psychiatrycznej w podwarszawskim miasteczku ucieka psychopata. Dwa dni później w zagadkowy sposób zostaje zamordowana jego lekarz prowadząca...

Rajskie ptaki
Marta Zaborowska0
Okładka ksiązki - Rajskie ptaki

Parna czerwcowa noc. W odrestaurowanym dworku miejscowych notabli odbywają się długo oczekiwane zaręczyny ich syna Eryka z piękną dziewczyną. Dom tonie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Megamonstrum
David Walliams ;
Megamonstrum
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy