Jelito drażliwe. Leczenie dietą. 140 przepisów

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2018-09-19
Kategoria: Kuchnia
ISBN: 9788381320368

Wszystko, co musisz wiedzieć o zespole jelita nadwrażliwego oraz 140 przepisów na pyszne i niepodrażniające przewodu pokarmowego posiłki.

Czy wiesz, dlaczego naukowcy nazywają jelita drugim mózgiem?

To właśnie jelita decydują o prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego, nerwowego i pokarmowego.

W książce Jelito drażliwe znajdziesz zalecenia dietetyczne, a także proste i smaczne przepisy, dzięki którym posiłki znów będą sprawiały ci radość.

Zawarte w niej informacje i porady są wsparciem dla osób cierpiących na każdą postać zespołu jelita nadwrażliwego.

W książce Jelito drażliwe dzielę się wiedzą, jak radzić sobie z problemem zespołu jelita nadwrażliwego na podstawie doświadczenia zdobytego w pracy z pacjentami, których pojawia się w moim gabinecie coraz więcej. Jestem pewna, że lektura przekona Cię, Drogi Czytelniku, że dieta jest skutecznym wsparciem terapii zespołu jelita nadwrażliwego, a cierpliwość i konsekwencja w jej stosowaniu pozwala uwolnić się od tej uciążliwej przypadłości.

Hanna Stolińska-Fiedorowicz

Książka zawiera odpowiedzi na pytania:

Jaka jest rola jelit w funkcjonowaniu naszego organizmu? Jakie są przyczyny zachorowań (m.in. celiakia, nietolerancje pokarmowe, zaburzenia jelitowego układu nerwowego)? Jak rozpoznać zespół jelita nadwrażliwego i jak z nim sobie radzić? Na czym polegają diety specjalne: FODMAP i diety eliminacyjne? Jak odróżnić zespół jelita nadwrażliwego od SIBO i jak z nim walczyć?

Hanna Stolińska-Fiedorowicz

Dietetyk kliniczny. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Instytucie Żywności i Żywienia. Prowadzi szkolenia żywieniowe dla dzieci i dorosłych.

Kup książkę Jelito drażliwe. Leczenie dietą. 140 przepisów

Opinie o książce - Jelito drażliwe. Leczenie dietą. 140 przepisów

Insulinooporność. Leczenie dietą. 140 przepisów
Hanna Stolińska-Fiedorowicz0
Okładka ksiązki - Insulinooporność. Leczenie dietą. 140 przepisów

Wszystko, co musisz wiedzieć o insulinooporności oraz 140 przepisów na pyszne posiłki. Dokuczają ci bóle głowy, zmęczenie, senność? Masz...

Love vegan. Gotowy jadłospis na 21 dni
Hanna Stolińska-Fiedorowicz0
Okładka ksiązki - Love vegan. Gotowy jadłospis na 21 dni

Jak czuć się i wyglądać młodziej, stracić na wadze i mieć więcej energii? Jak pozbyć się zmęczenia,  uniknąć chorób i ograniczyć użycie leków? Po co...

Selfie z Toskanią
Monika B. Janowska;