Jeść czy nie jeść?. Rozmowy z ekspertami o zdrowym odżywianiu

Czy jedząc ekologiczną żywność będziemy żyć dłużej? Czy gluten jest zawsze zły czy to chwilowa moda? Jak laktoza wpływa na nasze życie zdrowie? Czy powinniśmy unikać modyfikowanej żywności?

W dzisiejszym świecie pełnym coraz to nowych odkryć dotyczących zasad żywienia i modnych diet, łatwo się pogubić. Nie jesteśmy w stanie śledzić wszystkich nowinek naukowych ani też ich zweryfikować.

Krystyna Naszkowska postanowiła sprawdzić u źródła jak jest naprawdę.

Czy jaja nas żywią czy trują? Czy masło jest zdrowsze od margaryny? Czy mięso zmienia nas w agresywnych drapieżników? Czy żywność genetycznie modyfikowana to dobrodziejstwo czy przekleństwo? Czy istnieje dieta idealna?

Krystyna Naszkowska rozmawia z dietetyczką, bioetykiem, genetykiem i ekspertami od żywienia człowieka. Naukowcy, w rozmowie z autorką, opierając się na wynikach najnowszych badań naukowych rozprawiają się z mitami, które funkcjonują od lat. Ich odpowiedzi bywają zaskakujące. Warto je poznać by móc świadomie modyfikować dietę i żyć zdrowiej.

Nowe wydanie książki, uzupełnione o rozmowy uwzględniające najnowsze badania naukowe dotyczące żywienia człowieka.

Krystyna Naszkowska

publicystka i reporterka Gazety Wyborczej od pierwszego numeru. Studiowała na Wydziale Ogrodnictwa SGGW. Związana z opozycją demokratyczną. Po wprowadzeniu stanu wojennego utrzymywała się z własnego gospodarstwa sadowniczego. Autorka książek: Jedz, co chcesz (2013) Polskie rody biznesowe (2014), Wygnani do raju, szwedzki azyl (2017), Ani tu, ani tam, Marzec 68-powroty (2018).

Informacje dodatkowe o Jeść czy nie jeść?. Rozmowy z ekspertami o zdrowym odżywianiu:

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2019-09-11
Kategoria: Poradniki

Tagi: bóg Poradniki praktyczne

Kup książkę Jeść czy nie jeść?. Rozmowy z ekspertami o zdrowym odżywianiu

Jeść czy nie jeść?. Rozmowy z ekspertami o zdrowym odżywianiu - opinie o książce

Autorka książki pt. '' Jeść czy nie jeść? '' Pani Krystyna Naszkowska przedstawia w niej najnowsze przeprowadzone rozmowy z ekspertami na temat zdrowego odżywiania się.

Często zdarza nam samym zadawać sobie pytania dotyczące odnośnie do tego, co mamy jeść i czy to, co spożywamy, jest naprawdę zdrowe?

Książka ta zawiera bardzo trafnie dobrane zagadnienia tematyczne, o których my nie zawsze posiadamy jako jej odbiorcy wiedzę, jeśli chodzi zastosowanie ich w codziennym odżywianiu się.

Spodobało mi się szczególnie w tej książce, że autorka nawiązuje, każde do tych zagadnieniach na samym wstępie podając przykłady oraz zostały przez nią opracowane pytania, na które eksperci odpowiadają z użyciem, jak dla mnie języka zrozumiałego.

Lubię poznawać nowe zagadnienia dotyczące nowej tematyki związanej z zagadnieniami kulinarnymi, gdyż to pozwala mi inaczej spojrzeć na to, jakie produkty jadłam do tej pory i czy mój organizm potrafi reagować na zmiany żywieniowe.

Nie ukrywam, że na wiele z zadawanych przez autorkę pytań byłam zaskoczona odpowiedziami ekspertów, gdyż spożywając, podane przez nich dane produkty jesteśmy narażeni na to, że istnieje możliwość większego zachorowania.

W książce tej można, porównać sobie jak prezentuje się całościowe zdrowe odżywianie się występujące u nas w Polsce oraz jak wygląda ono w krajach europejskich.

Szczególnie byłam zainteresowana 2 rozdziałami, które dotyczyły picia kawy, herbaty, otyłość i nadwaga.

Największą ciekawostkę stanowiły dla mnie głównie opinie dotyczące tematu ekologicznej żywności, jej uprawy oraz jakie posiada właściwości zdrowotne.

Książka ta składa się z 14 rozdziałów.

Tę książkę polecam przeczytać wszystkim tym Czytelnikom, dla których zdrowie jest, ważne odgrywa, ono znaczenie zwracając uwagę na poszczególne znajdujące się w nich składniki służące im w przygotowaniu zdrowych posiłków.

Wydawnictwu Zwierciadło dziękuje za podarowanie mi do zrecenzowania książki pt. '' Jeść czy nie jeść? '' autorstwa Pani Krystyny Naszkowskiej.

Polecam przeczytanie tej książki.

My, dzieci komunistów
Krystyna Naszkowska0
Okładka ksiązki - My, dzieci komunistów

Córka Bolesława Bieruta Aleksandra Jasińska, syn Anatola Fejgina, jednej z najważniejszych osób w Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego...

Polskie rody biznesowe
Krystyna Naszkowska0
Okładka ksiązki - Polskie rody biznesowe

Blikle, Krukowie, Cichowscy, Kielmanowie, Jabłkowscy. Nie ma ich na listach najbogatszych Polaków, ale jednak zdecydowanie wyróżniają się...