Jeśli naprawdę mnie kochasz

,,Wracała z basenu panoramiczną windą, gdy telefon oznajmił przyjście SMS-a. Zamarła z wrażenia... Nie mogła uwierzyć w to, co wówczas zobaczyła..."

Od zarania dziejów kobiety są dla twórców inspiracją i odgrywają rolę muz. Gdyby nie płeć piękna, nie doszłoby do wielu wojen, a mnóstwo dzieł literackich nie powstałoby nigdy...

Izabela Wierzchacz-Langner

,,Jeśli naprawdę mnie kochasz..." jest bez wątpienia historią bardzo osobistą, chwilami opisem intymnych przeżyć autora. Jako taki tekst zasługuje na podziw - nie każdy jest aż tak odważny, aby obnażyć się i wystawić na ocenę przez kompletnie obce osoby, jakimi będą potencjalni czytelnicy. Jednakże powstawaniu omawianej historii od początku towarzyszy myśl, że w rzeczywistości została ona napisana dla jednej czytelniczki - żony autora. Jakie intencje przyświecały twórcy w przenoszeniu historii związku na papier - niech pozostanie jego tajemnicą. Być może utwór powstał ku przestrodze, a być może była to chęć potwierdzenia potęgi uczucia, próba usprawiedliwienia się czy po prostu potrzeba nadania emocjom i myślom trwalszego charakteru. Po przeczytaniu tej z gruntu terapeutycznej powieści czytelnik inaczej spojrzy na życie oraz z pewnością przewartościuje znaczenie miłości.

Aaron Darski - jeden z najbardziej utalentowanych debiutantów na rynku księgarskim epoki COVID-19. Od 2006 roku związany z gospodarką morską Wielkiej Brytanii. W 2011 roku kończy z wyróżnieniem dwa kierunki prestiżowej Lloyd's Maritime Academy w Londynie. W 2015 roku w związku z pracą przenosi się do Chin. Kontraktowy wykładowca Western Business Etiquette w Academy of Style w Szanghaju. Tam występuje również jako aktor i model. Uparty i konsekwentny. Nad swoim debiutem literackim pt. ,,Jeśli naprawdę mnie kochasz..." pracuje od pierwszych dni pobytu w Państwie Środka. Podczas podróży służbowych po całej Azji pisze na swoim smartfonie rozdział po rozdziale, wykorzystując każdą wolną chwilę. W lutym 2020 roku utwór zdobywa wyróżnienie w konkursie na ,,Książkę Wartą Wydania". Jest to współczesna powieść próbująca odpowiedzieć na stare jak świat pytanie o sens wchodzenia do tej samej rzeki po raz drugi. Brak komunikacji, zrozumienia oraz złudne oczekiwania doprowadzają coraz więcej małżeństw do rozpadu. Jeśli są Państwo ciekawi, jaką opcję wybrał bohater tej historii i czy zakończyła się ona sukcesem - zapraszam do lektury. Druga część powieści jest już w przygotowaniu.

Informacje dodatkowe o Jeśli naprawdę mnie kochasz:

Wydawnictwo: Poligraf
Data wydania: 2021-12-10

Tagi: Proza literacka bóg

Kup książkę Jeśli naprawdę mnie kochasz

Jeśli naprawdę mnie kochasz - opinie o książce

Avatar użytkownika - poczytamcikotku
poczytamcikotku
Przeczytane:2022-11-20,

„Jeśli naprawdę mnie kochasz...” to tytuł, który sam w sobie potrafi wywołać najróżniejsze emocje. Nie do końca wiadomo, czego możemy się spodziewać i to chyba jeszcze bardziej podkręca naszą ciekawość. Kiedy przeczytałam opis z tyłu książki, od razu pomyślałam, że to lektura w sam raz dla mnie. Spodziewałam się, że autor zabierze mnie w podróż po swoim życiu i przy tym poczuję każdą jego emocję. Cieszę się, że się nie zawiodłam.

Książka Aarona Darskiego to historia jego samego, napisana w sposób przejrzysty i przede wszystkim ciekawy. Autor opowiada w niej nie tylko o swoich radosnych chwilach, ale także o sytuacjach, które sprawiły mu dużo bólu. W książce pojawia się dużo intymnych przeżyć, za co naprawdę go podziwiam, ponieważ nie każdy miałby w sobie tyle siły i odwagi, żeby ukazać je wszystkie wielu obcym osobom. Cała treść podzielona jest na kilka okresów życia autora, co dodatkowo dodaje książce lekkości. Mimo że jest to lektura w większości bez dialogów, to uważam, że jest ona tak dopracowana, że nie ma w niej ani grama nudy. Z tyłu okładki znajdziemy takie zdanie: „Po przeczytaniu tej z gruntu terapeutycznej powieści czytelnik inaczej spojrzy na życie oraz z pewnością przewartościuje znaczenie miłości”. Jest to zdanie tak bardzo trafne, że aż musiałam o nim wspomnieć. Niektóre wydarzenia z życia autora, faktycznie zmuszają do pomyślenia nad swoim życiem. To jak autor za każdym razem potrafił się podnieść, daje też czytelnikowi dużo nadziei, że czasem jednak warto spróbować jeszcze raz. W odniesieniu do tytułu książki, kiedy tylko poznałam, co w praktyce to zdanie oznacza, zrobiło mi się naprawdę smutno. Można powiedzieć, że miałam wrażenie, jakbym to ja była na miejscu autora, a taki efekt jest czymś naprawdę rzadkim. W książce poznajemy też życie autora w trakcie dojrzewania. Nie znam tego Pana osobiście, a mimo to mogę powiedzieć, że tę jego historię wręcz pożerałam. Dawno nie czułam aż tylu różnych emocji. Widać, że Aaron Darski ma wielki talent, który umiał wspaniale wykorzystać. Ta książka faktycznie okazała się powieścią terapeutyczną.

Podsumowując, uważam, że warto sięgnąć po tę książkę. Nie wiem, dlaczego wcześniej o niej nie słyszałam, ale jak to mówią lepiej późno niż wcale. Cieszę się, że wpadła w moje ręce, ponieważ naprawdę dała mi do myślenia. Jedyne, do czego mogę się przyczepić to do tych nieprzetłumaczonych kilku zdań po hiszpańsku. Tylko tego w niej brakowało. 9/10