Jestem Śmierć

Jestem Śmierć,
część życia,
miłości
i ciebie.

Bohaterką tej książki jest Śmierć, osoba miła i rozważna. Jej zadaniem jest odwiedzać wszystkich, którzy niebawem umrą - to mogą być insekty albo słonie, dzieci bądź starcy…

Śmierć pełni niezwykle ważną rolę - dopełnia Życie, dla którego robi nowe miejsce. Swoje zadanie wypełnia w sposób jak najdelikatniejszy i troskliwy.

Wspólnie z „Jestem Życie” książka ta w niezwykle piękny, nieoczywisty sposób zadaje podstawowe pytania dotyczące tego czym jest śmierć i życie.

Informacje dodatkowe o Jestem Śmierć:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-01-27, Ocena: 4, Przeczytałem,

CZYM JEST ŚMIERĆ?

Kultura Gniewu wypuściła właśnie na rynek dwie ilustrowane książeczki, które stanowią jedną, wzajemnie się uzupełniającą całość. Całość, która przybliża młodym czytelnikom zagadnienia życia i śmierci, starając się w bajkowy sposób oswoić ich z tymi trudnymi tematami. I wychodzi jej to w całkiem sympatyczny sposób.

Śmierć jedzie rowerem przez świat. Tak zaczyna się ta książka. Ale kim albo czym właściwie jest? Jakie jest jej miejsce na tym świecie i co niesie ze sobą?