Jesteśmy aktorami. Scenariusze teatrzyków dziecięcych

Udział w przedstawieniach teatralnych stwarza dziecku możliwość twórczego, aktywnego działania. Mam nadzieję, że proponowane scenariusze umożliwią nauczycielom rozwijanie u wychowanków zainteresowań teatrem, wykształcą nawyk uczestnictwa w życiu teatralnym, rozwiną wrażliwość estetyczną i zachęcą do twórczej ekspresji.

Zamieszczone w książce scenariusze były zrealizowane, sprawdziłam je więc w toku pracy z dziećmi. Pozwoliły na rozwój ich indywidualnych uzdolnień, wpłynęły na rozwój empatii, przyczyniły się do integracji zespołu, dostarczyły małym aktorom wielu doświadczeń i pozytywnie oddziaływały na ich emocje.

Gorąco zachęcam do ich wykorzystania wychowawców starszych grup przedszkolnych oraz nauczycieli dzieci w młodszym wieku szkolnym.

Zapraszamy do scenariusza "Królewna Śnieżka i krasnoludki" w zakładce Fragment.

Informacje dodatkowe o Jesteśmy aktorami. Scenariusze teatrzyków dziecięcych:

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2012-12-19
Kategoria: Edukacyjne
ISBN: 978-83-7850-161-9

Kup książkę Jesteśmy aktorami. Scenariusze teatrzyków dziecięcych

Jesteśmy aktorami. Scenariusze teatrzyków dziecięcych - opinie o książce

Zabawy inscenizacyjne o tematyce przyrodniczej. Na cztery pory roku
Dorota Niewola 0
Okładka ksiązki - Zabawy inscenizacyjne o tematyce przyrodniczej. Na cztery pory roku

Książka zawiera zabawy, inscenizacje i propozycje działań o tematyce przyrodniczej, których celem jest – z jednej strony – dostarczanie...

Dorota Niewola0
Okładka ksiązki - Radosne Przedszkole. Tematy kompleksowe. Zabawy, opowiadania, teatrzyki, wiersze na cały rok

Treści zawarte w programach nauczania realizowane są w przedszkolach w nawiązaniu do tematów kompleksowych, które ściśle korespondują z aktualnymi, bliskimi...