Poradnik dla niegrzecznych kobiet

Gdyby Milan Kundera nosił spódnicę najpewniej już dawno byłby autorem podobnego poradnika, a dziś, patrzący - z pomnika na praskim Rynku – Jan Hus, byłby pewnie zdeklarowanym feministą. Tylko co na to powiedziałby prezydent Czech Vaclav Klaus? Na szczęście Czesi mają większe niż my poczucie humoru.

Bohaterka „Poradnika …” – 40-letnia matka samotnie wychowująca swoje dwie córki – w nietypowy sposób, dowcipnie i ironicznie opowiada o rozpadzie swojego małżeństwa i relacjach z mężczyznami. Poddając refleksji swoje stosunki z mężczyznami daje rady „siostrom” jak postępować w kontaktach z płcią przeciwną. Mocne tezy, soczysty język, intymne wyznania oraz bliskość rzeczywistości czeskiej i polskiej sprawia, że jest to doskonała lektura.

Irena Obermannova (ur. 1962) to czeska prozaiczka, która w swoim kraju cieszy się wielką popularnością. Absolwentka reżyserii i scenariopisarstwa na FAMU (Praska Szkoła Filmowa). Autorka scenariuszy filmowych oraz słuchowisk radiowych.

Informacje dodatkowe o Poradnik dla niegrzecznych kobiet:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: b.d
ISBN: 83-08-03846-8

Kup książkę Poradnik dla niegrzecznych kobiet

Poradnik dla niegrzecznych kobiet - opinie o książce

Avatar użytkownika - Poczytajka
Poczytajka
Przeczytane:2011-11-07, Ocena: 2, Chcę przeczytać,
Proszę się nie rozłączać
Irena Obermannova0
Okładka ksiązki - Proszę się nie rozłączać

Dwie rozwódki i stary kawaler, czyli jak zrobić biznes, zakładając sekstelefon. O kobietach, dla kobiet i przez stuprocentową kobietę lekko i dowcipnie...