Jeszcze jeden dzień

Trzydziestoletni Giacomo wiedzie rozrywkowe życie pełne krótkich romansów. Nie umie pokochać, a może boi się odrzucenia. Codziennie rano widuje w tramwaju dziewczynę lecz nie ma odwagi odezwać się do niej. Zaczyna wyczekiwać tych krótkich spotkań i ukradkowych spojrzeń, które stają się dla niego najważniejszym momentem dnia. Budzą się w nim uczucia, których się u siebie nie spodziewał. To Micheli, dziewczyna z tramwaju robi pierwszy krok proponując kawę. Okazuje się, że i dla niej te wspólne podróże są ważne. Niestety, zaproszenie na kawę jest jednocześnie pożegnaniem, ponieważ dziewczyna wyjeżdża do Nowego Jorku... Czy Giacomo zapomni o niej i pokona tęsknotę, czy odważy się i ruszy do Nowego Jorku na poszukiwanie swej miłości?

Informacje dodatkowe o Jeszcze jeden dzień:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2012-07-01
ISBN: 978-83-7758-206-0

Kup książkę Jeszcze jeden dzień

Jeszcze jeden dzień - opinie o książce

Avatar użytkownika - kasandra_85
kasandra_85
Przeczytane:2013-12-21,

Fabio Volo to włoski pisarz, aktor oraz znany prezenter radiowy i telewizyjny. Jego książki cieszą się dużą popularnością i sprzedały się w łącznym nakładzie 5 mln egzemplarzy. Do tej pory nie znałam twórczości tego pisarza, ale wszystko zmieniło się za sprawę książki „Jeszcze jeden dzień”, która niedawno ukazała się na rynku księgarskim. O czym jest owa powieść i czy warto po nią sięgnąć? O tym za chwilkę:)

Kilka słów o treści...  Bohaterem jest trzydziestoletni Giacomo, mężczyzna którego życie wpadło już w pewną rutynę i mało w nim głębszych, bardziej złożonych związków. Nie ma on jakichś większych zobowiązań a dni upływają mu na trywialnych, mało znaczących czynnościach. Oczywiście pracuje w biurze, ale wolny czas spędza w typowo rozrywkowy, niezobowiązujący sposób. Wypady na pizzę, odwiedziny nocnych klubów, od czasu do czasu siłownia, przygodny seks albo krótki romans. I tak życie przecieka mu przez palce. Jednak za sprawą spotykanej codziennie w tramwaju dziewczyny, życie Giacomo zaczyna nabierać większego sensu. Te ukradkowe spotkania w milczeniu stają się najważniejszym momentem całego dnia. Piękna nieznajoma stanie się dla chłopaka kimś wyjątkowym, kimś do kogo zapała cieplejszym uczuciem. Czy los pozwoli im być ze sobą? Jakie przeciwności muszą pokonać? Czy w ogóle są sobie pisani?

Ostatnio mam więcej pracy i obowiązków, więc śmielej sięgam po lżejszą literaturę, przy której przyjemnie mija czas. Powyższa powieść idealnie pasuje do tej roli. Jest to książka, która nie przytłacza, nie męczy i nie nudzi. Czyta się ją bardzo szybko i leciutko, a dodatkowo nie ma się poczucia niedostatku. Bohaterowie są dobrze nakreśleni, język przystępny i prosty a akcja nie pędzi, więc można się wczuć w klimat książki. Sama fabuła do oryginalnych nie należy. Wkradło się trochę schematów, ale byłam na to przygotowana po przeczytaniu opisu z okładki. Podobało mi się natomiast sposób ukazania zmagań bohatera z samym sobą, próba zrozumienia targających nim uczuć oraz pokonanie strachu przed odrzuceniem. Perypetie tej dwójki, ich wzajemne relacje, wzloty i upadki z pewnością przyciągną Waszą uwagę i nim się spostrzeżecie, będziecie kibicować im w ich zawiłych komplikacjach;)

„Jeszcze jeden dzień” to ciepła, romantyczna opowieść idealna na letnie dni. Jeżeli lubicie czasami przeczytać coś lekkiego, niezobowiązującego z wątkiem romantycznym w tle, to myślę, że jest to powieść dla Was. Polecam i pozdrawiam!!

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-12-04, 26 książek-2013, Wyzwanie- Pióro i Pazur,
Sięgnęłam po tę książkę, aby oderwać się przy czymś lekkim. Zaciekawił mnie opis na okładce, ale czy faktycznie książka jest taka wyjątkowa? Na pewno pomysł jest oryginalny, ale bardzo drażnił mnie styl autora i kreacja głównego bohatera. Piękne opisy uczuć autor miesza z prostymi, wręcz odrzucającymi opisami fizjologii. Do cholery, co drugi rozdział zaczyna się od opisu problemów z wypróżnianiem głównego bohatera! Co to ma być?! Autor chciał sprowadzić przez to uczucia bohatera na ziemię i uwiarygodnić całą historię, poprzez ukazania bohaterów jako normalnych ludzi i jak dla mnie przesadził. Co za dużo, to nie zdrowo. Mimo wszystko jest to fajna, lekka historia o wyjątkowym uczuciu, które może spotkać nas wszędzie, nawet w tramwaju. :)
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-10-15,
Chała, chała i jeszcze raz chała. Dawno już nie czytałam tak kiepskiej książki. Nic mi się w niej nie podobało, począwszy od bohaterów i fabuły a skończywszy na samym sposobie, w jaki pisze ten autor - pełnym egzaltacji, nadętym językiem, rozwlekając przesadnie niektóre wydarzenia, opisując np. co zjadł na śniadanie albo czy zrobił siusiu. Momentem zwrotnym dla mnie w tej książce był rozdział gdzie g(ł)ówny bohater zwierza się czytelnikom, że od czterech dni ma zatwardzenie! Opis jego cierpień związanych z tą kwestią miał ze dwie strony. Nie polecam książki zdecydowanie; nawet nie byłam w stanie jej dokończyć. Jedynym powodem dla którego dobrnęłam do jakichś 3/4 powieści jest to, że czytałam ją w oryginale, po włosku. Dla osób uczących się języka może to być dobry trening, bo jest napisana dosyć prostym językiem i nawet ja, z moją podstawową znajomością włoskiego mogłam ją czytać bez zbytnich trudności. Natomiast nie wiem, czy warto się męczyć; ja uznałam, że nie.
Avatar użytkownika - Paola35
Przeczytane:2012-10-14, Ocena: 5, Przeczytałam,
Pierwsze światła poranka
Fabio Volo 0
Okładka ksiązki - Pierwsze światła poranka

Dwudziestodziewięcioletnia Elena jest managerem w agencji reklamowej w Mediolanie. Życie zawodowe dobrze jej się układa, ale związek z mężem rozczarowuje...