Quantcast

Jeszcze pięć minutek

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2016-10-26
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-240-4342-2
Liczba stron: 480

Ocena: 5.33 (6 głosów)

"Znasz ten moment, kiedy zaraz po przebudzeniu mówisz błagalnym tonem „jeszcze 5 minutek”? Niby to tylko chwila, a przecież w 5 minut może się wydarzyć wiele. Można rzeczywiście jeszcze trochę pospać. Można leniwie sięgnąć po telefon i sprawdzić wiadomości. Można przejrzeć Fejsa lub Twittera, ale można też dostać słowo, które wyrwie nas do życia, pobudzi bardziej niż mocna kawa.

Każdego dnia, na każdej stronie będę ci przypomniał, że jest z tobą Jezus. Jeżeli się obudzisz z przekonaniem „żyć mi się nie chce”, będę powtarzał, że On naprawdę jest z tobą. Jest dokładnie tam, gdzie ci się nie chce. Jeżeli będziesz w euforii, pełen entuzjazmu, i będzie ci się bardzo chciało, też powiem, że jest z tobą.

Adam Szustak OP"

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Jeszcze pięć minutek

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Jeszcze pięć minutek

Macie swoje ulubione czynności, które z chęcią przedłużacie o #jeszcze5minutek ❓ Co to takiego? Ja ze swojego stosu hańby sięgnęłam w końcu po książkę Ojca Adama Szustaka. Książka, w której jest mniej poważnie co może przyciągnąć większe rzesze ludzi. Na pewno czyta się lekko, ma w sobie ogrom ciekawostek, które połączone są bardzo trafnie z życiem duchowym. Nie spodziewałam się w sumie takich historii i powiem jedynie, że umiejętność odnajdywania wiary w codziennych rytuałach i umiejętnościach natury to nie lada gratka! Wydaje się być również idealna dla tych, którzy chcą wrócić do Boga, a nie wiedzą od czego zacząć. Wystarczy tylko 5 minutek! Właśnie tyle zajmuje przeczytanie każdego z rozdziału i doskonale dawkuje się się 5 minut w ciągu dnia. Można czytac "na raty" dzięki czemu mamy czas na przemyślenia i chwilę skupienia tak jak ja...

Link do opinii

Jeśli ktoś kiedykolwiek miał styczność z programami takimi jak "Jeszcze 5 minutek", "Szusta rano", czy "Wstawaki" to wie doskonale, o co chodzi. O. Szustak jest mistrzem w wynajdywaniu Boga w każdym, nawet najgłupszym momencie życia, w odnajdywaniu aluzji do życia duchowego w każdej możliwej ciekawostce. Możnaby powiedzieć, że jego zbiory mądrości porannych to takie współczesne przypowieści. Pokazują, co jest w życiu najważniejsze w sposób łatwy, klarowny i jeszcze do tego interesujący. To jest coś pięknego, móc obcować z taką lekturą o poranku. Polecam jako dobre rozwiązanie zarówno dla katolików, jak i tych, co po prostu nie mogą zwlec się rano z łóżka - to jest fenomenalna motywacja. A jak już książka się skończy, to zawsze jeszcze zostają materiały z "Langusty na palmie" ;-)

Link do opinii
Avatar użytkownika - agulka
agulka
Przeczytane:2020-01-12, Ocena: 6, Przeczytałem,

Ojca Adama Szustaka znałam do tej pory z you tuba lub facebooka i to w formie gadanych na żywo rekolekcji lub konferencji poświęconych raczej konkretnym stanom społecznym. Tym razem sięgnęłam po książkę zachęcona okładką.
Spodziewałam się tego do czego byłam przyzwyczajona a tu niespodzianka. Książka składa się z ośmiu głównych rozdziałów powiązanych z tym co nas ludzi otacza. I tak pierwszy dotyczy ludzkich możliwości. jako jeden z przykładów zresztą bardzo zabawny jest podany Clif Young, australijski farmer, który przebiegł maraton w gumiakach. Tak, tak wydaje się to dziwne, ale wybrany przykład ma za zadanie pokazać czytelnikowi, że takie zwykłe codzienne działanie może przygotowywać nas do być może wielkich rzeczy.
Kolejny rozdział to wejście w świat zwierząt. Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego jak bardzo jesteśmy podobni w działaniu do wielu gatunków zwierząt. I jak bardzo możemy się uczyć od nich. Nawet takie sprawy jak samotność czy bycie w towarzystwie występują w świecie zwierząt. I są przekuwane na konkretne działania, dążenie do osiągnięcia celu. "Idź dzisiaj do pewnego miasta, do pewnych ludzi i bądź z nimi. Bądź jak osioł"- ten cytat najlepiej pokazuje co chce w interesujący sposób przekazać O.Adam. 
Nie będę opisywać pozostałych, ale już te pokazują jaka konstrukcja jest tej książki.
Każdy z rozdziałów rozpoczyna się od jakiejś ciekawostki związanej z tematem, raz to jest opis tego co autor sam zauważył lub przeżył. Kiedy indziej to informacje zaczerpnięte z internetu czy z naukowych publikacji. Czasami fakty te są zaskakujące, czasami zastanawiające lub śmieszne. Trzeba przyznać, że autor musiał spędzić sporo czasu na szukaniu odpowiednich informacji i ciekawostek aby móc je wykorzystać do konkretnych przemyśleń. A jeszcze ubrać to w formę krótkich konferencji własnie takich w sam raz na tytułowe pięć minutek :)
Czytelnik w tym przypadku musi się przygotować na to, że książki tej nie da się czytać tak jak powieść tu trzeba po jednym czy dwóch rozdziałach robić przerwę, aby mieć chwilę na zrozumienie i własne przemyślenia. Dla osób wierzących nie bez znaczenia będą także umieszczone w każdym rozdziale cytatów z Pisma Świętego dopasowanych do tematyki i związanych z tym co autor chce przekazać.

Link do opinii

Książka, którą po prostu przyjemnie się czyta. Słowa dosyć jasno ''uderzają'' do czytelnika i dają impuls do działania.

Link do opinii
Avatar użytkownika - stokrotka22
stokrotka22
Przeczytane:2019-01-20, Ocena: 6, Przeczytałam,
Inne książki autora
Ballady i romanse. Od zakochania do miłości, czyli krótki niepodręcznik budowania związku
Adam Szustak OP0
Okładka ksiązki - Ballady i romanse. Od zakochania do miłości, czyli krótki niepodręcznik budowania związku

Czy jest przepis na miłość? Co zrobić, by miłość zakwitła w naszym życiu? Czy istnieje miłość ,,na zabój", na zawsze? Gdzie jej szukać? Jak wejść w związek...

Postne smaki
Adam Szustak OP0
Okładka ksiązki - Postne smaki

Wielki Post co roku stawia wszystkich chrześcijan w obliczu pytania o nawrócenie: to jaki jest plan na ten rok? Nawracać się czy nie nawracać? A jeśli...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Izabela. Świat w płomieniach
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela. Świat w płomieniach
Potem
Kristin Harmel
Potem
Wzloty i upadki mojego życia
Hans Kammerlander; Verena Duregger; Mario Vigl
Wzloty i upadki mojego życia
Też jestem mamą
Karolina Staszak
Też jestem mamą
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
Mentalista
Camilla Läckberg
Mentalista
Spróbuj jeszcze raz, Adelko
Anna Bichalska ;
Spróbuj jeszcze raz, Adelko
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy