Język Trolli

Wydawnictwo: Akapit Press
Data wydania: 2011 (data przybliżona)
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788362199655
Język oryginału: Polski
Ilustracje: Małgorzata Musierowicz

Tom 15 cyklu Jeżycjada

Kolejny, długo wyczekiwany tom z popularnej "Jeżycjady". Świat rodziny Borejków, pokazany z perspektywy Józinka Pałysa wydaje się niezwykle intrygujący, a dodatkowo wzbogaca go postać niesłychanie ciekawej dziewczyny Trolli.

Kup książkę Język Trolli

Avatar użytkownika - sylka1993
sylka1993
"Język Trolli" jest kolejną powieścią Małgorzaty Musierowicz z cyklu "Jeżycjady". Dotychczas wydano:Szósta klepka, Kłamczucha, Kwiat Kalafiora, Ida sierpniowa, Opium w rosole, Brulion Bebe B., Noelka, Pulpecja, Dziecko piątku, Nutria i Nerwus, Córka Robrojka, Imieniny, Tygrys i Róża, Kalamburka, Żaba oraz Czarna Polewka. "Język Trolli" opowiada o przeżyciach i przygodach dziewięcioletniego chłopca, Józinka, który jest bardzo dojrzały jak na swój wiek, choć nie pokazuje tego rodzinie... To ciekawe, że w tej powieści głównym bohaterem jest chłopiec, gdyż we wcześniejszych tomach "Jeżycjady" świat przedstawiony był okiem dziewcząt. Obok Józinka istotną postacią w książce jest Stanisława Trolla.. I już wiadomo, dlaczego tytuł powieści jest "Język Trolli", choć z początku myślałam, że chodzi o trolle - fantastyczne stworzenia o potężnej sile wywodzące się z mitologii nordyckiej. Byłoby to dziwne - książka obyczajowa o trollach... "Teraz, kiedy tak stała, widać było, jak bardzo jest niewysoka. Miała drobną sylwetkę, pulchne ręce i nogi oraz odstający kuperek. Głowa w zielonym kapeluszu wydawała się nieco zbyt duża w stosunku do reszty ciała. Trolla wyglądała jak przerośnięty krasnal. Nazwisko nadzwyczajnie do niej pasowało." - Cóż.. widać, że dziewczyna była... po prostu brzydka. A jednak Józinek (a później jego kuzyn Ignacy G.) zakochali się w niej. Magia ...

Opinie o książce - Język Trolli

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2016-06-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 (285) książki w 2016 roku, Dla dzieci, Mam,
Książki Musierowicz czytałąm jako nastolatka. Po wielu latach postanowiłam siegnąć ponownie po jej powieści. Traf chciał, że trafiła w moje ręce ksiażka dotąd przeze mnie nie czytana, ba nawet wydana została po mojej fascynacji tą autorką. Czytając różne opinie w internecie o nowszych książkach z serii Jeżycjada byłam sceptycznie nastawiona. ale muszę przyznać, że po tej lekturze pozytywnie się zaskoczyłam. I chociaż ksiażka napisana jest z punktu widzenia 9 -cio latka, a nie tytyłowej Trolli, to porusza pważne tematy. Ma w sobie zawartą odpowiednią dawkę humoru, ale i też sceny skłaniające do głębszych przemyśleń. Stwierdzam, że zdecydowanie wolę sięgać po taką lekturę młodzieżową niż modne dzić wampiry i wilkołaki.
Avatar użytkownika - greenlady
greenlady
Przeczytane:2013-10-24, Ocena: 3, Przeczytałam,
Jakoś najmniej mnie urzekająca jak dotąd. Pozostałe- uwielbiam.
Avatar użytkownika - rebellion
rebellion
Przeczytane:2010-06-03, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Mimo, że to już piętnasty tom, Musierowicz nie zawodzi. Ciekawa, interesująca powiesc o miłości, przyjaźni, z humorem.
Avatar użytkownika - maddziaa
maddziaa
Nic dodać nic ująć, piękna książka. Uwielbiam Musierowicz:)
Avatar użytkownika - stokrotka22
stokrotka22
Przeczytane:2020-08-05, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - MagdaMc
MagdaMc
Przeczytane:2019-02-15, Ocena: 4, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2016-12-09, Ocena: 5, Przeczytałam, do kupienia, gimnazjum, podstawówka,
Na Gwiazdkę
Małgorzata Musierowicz0
Okładka ksiązki - Na Gwiazdkę

"Musierowicz na Gwiazdkę"- niespodzianka gwiazdkowa ciekawa i miła gawęda o świętach, aniołach, piernikach i śmiesznych zdarzeniach z życia Autorki, o...

Małomówny i rodzina
Małgorzata Musierowicz0
Okładka ksiązki - Małomówny i rodzina

Nieoficjalnie, ale potwierdzone przez autorkę, książka uznawana jest jako tom "zerowy" cyklu Jeżycjada. Zabawne przygody trójki rodzeństwa i ich...

„Są tacy, co okradną nawet wiejski kościółek. I są tacy, co oddadzą ostatni grosz dla chorego. Jak wiem, że są ci drudzy, to się nie boję tych pierwszych”

Są tacy, co okradną nawet wiejski kościółek. I są tacy, co oddadzą ostatni grosz dla chorego. Jak wiem, że są ci drudzy, to się nie boję tych pierwszych.

Wizna
Jacek Komuda