Język Trolli

Tom 15 cyklu Jeżycjada

Świat rodziny Borejków, pokazany z perspektywy Józinka Pałysa wydaje się niezwykle intrygujący, a dodatkowo wzbogaca go postać niesłychanie ciekawej dziewczyny Trolli.

Informacje dodatkowe o Język Trolli:

Wydawnictwo: Akapit Press
Data wydania: 2004 (data przybliżona)
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
Język oryginału: Polski
Tłumaczenie: brak

Kup książkę Język Trolli

Są tacy, co okradną nawet wiejski kościółek. I są tacy, co oddadzą ostatni grosz dla chorego. Jak wiem, że są ci drudzy, to się nie boję tych pierwszych.

„Są tacy, co okradną nawet wiejski kościółek. I są tacy, co oddadzą ostatni grosz dla chorego. Jak wiem, że są ci drudzy, to się nie boję tych pierwszych”

Język Trolli - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2016-06-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 (285) książki w 2016 roku, Dla dzieci, Mam,
Książki Musierowicz czytałąm jako nastolatka. Po wielu latach postanowiłam siegnąć ponownie po jej powieści. Traf chciał, że trafiła w moje ręce ksiażka dotąd przeze mnie nie czytana, ba nawet wydana została po mojej fascynacji tą autorką. Czytając różne opinie w internecie o nowszych książkach z serii Jeżycjada byłam sceptycznie nastawiona. ale muszę przyznać, że po tej lekturze pozytywnie się zaskoczyłam. I chociaż ksiażka napisana jest z punktu widzenia 9 -cio latka, a nie tytyłowej Trolli, to porusza pważne tematy. Ma w sobie zawartą odpowiednią dawkę humoru, ale i też sceny skłaniające do głębszych przemyśleń. Stwierdzam, że zdecydowanie wolę sięgać po taką lekturę młodzieżową niż modne dzić wampiry i wilkołaki.
Avatar użytkownika - greenlady
greenlady
Przeczytane:2013-10-24, Ocena: 3, Przeczytałam,
Jakoś najmniej mnie urzekająca jak dotąd. Pozostałe- uwielbiam.
Avatar użytkownika - rebellion
rebellion
Przeczytane:2010-06-03, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Mimo, że to już piętnasty tom, Musierowicz nie zawodzi. Ciekawa, interesująca powiesc o miłości, przyjaźni, z humorem.
Avatar użytkownika - maddziaa
maddziaa
Przeczytane:2010-03-16,
Nic dodać nic ująć, piękna książka. Uwielbiam Musierowicz:)
Avatar użytkownika - Aksyd
Przeczytane:2020-08-05, Ocena: 5, Przeczytałam,
Ciotka Zgryzotka
Małgorzata Musierowicz0
Okładka ksiązki - Ciotka Zgryzotka

Któż jest Ciotką Zgryzotką? Czy tylko Ida? I co słychać w rodzinie Borejków? Czy nadal jest w tym samym składzie? A może nawet się powiększyła...

Żaba
Małgorzata Musierowicz0
Okładka ksiązki - Żaba

1 Maja 2004 roku, w dniu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej "Żaba Schoppe", siostra Fryderyka i Wolfiego, obchodziła swoje 15-ste urodziny. Wypadki...