Jim Jarmusch. Broken Flowers (książka + film)

Tom 0 cyklu Kolekcjonerska seria: Mistrzowie kina

Nastrojowa podróż w głąb ludzkiej duszy, pełna subtelnej ironii wędrówka po egzystencjalną prawdę i odnalezienie sensu istnienia. W tragikomicznej konwencji Jim Jarmusch po mistrzowsku portretuje współczesną Amerykę i dotyka tajemnicy indywidualnej uczciwości. Znakomite kino pełne symboliki oraz wysmakowanych motywów charakterystycznych dla oryginalnego stylu słynnego reżysera.

Porzucony przez kolejną kochankę, zobojętniały i znudzony życiem playboy nieoczekiwanie otrzymuje anonimową korespondencję z wiadomością, że ma nastoletniego syna. Zaintrygowany i poruszony zaskakującą informacją postanawia rozwikłać zagadkę i odszukać nadawczynię, odwiedzając swoje dawne miłości.

Informacje dodatkowe o Jim Jarmusch. Broken Flowers (książka + film):

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2010 (data przybliżona)
Kategoria: b.d

Kup książkę Jim Jarmusch. Broken Flowers (książka + film)

Jim Jarmusch. Broken Flowers (książka + film) - opinie o książce

Avatar użytkownika - Booka_Boo
Booka_Boo
Przeczytane:2015-11-30, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, Ukończone w roku 2015, Film + książka,

Ta niedługa książka dołączona do filmu "Broken Flowers" jest przede wszystkim jedną wielką notką opisującą - w skrócie - biografię Jima Jarmuscha oraz parę jego najważniejszych reżyserskich dzieł. Można upatrywać w tym zaletę, podobnie jak w notce na temat samego filmu "Broken Flowers", jednakże zabrakło mi tu bardziej wnikliwej analizy głównego bohatera oraz charakterystyki innych ważniejszych postaci. Nie jest to wielką ujmą, mimo to czuję lekki niedosyt.
Doceniam za to parę ciekawostek na temat muzycznych inspiracji Jarmuscha oraz jego zainteresowań literaturą Proust'a.

W przypadku tej krótkiej książki jej lekturę proponowałabym jednak rozpocząć po projekcji samego filmu. Zwłaszcza jeśli chodzi o informacje dotyczące istoty fabuły tego melancholijnego, utrzymanego w niespiesznej konwencji kina drogi.

Książkę oceniam na zasłużone cztery gwiazdki.

Zakażenia HIV/AIDS poradnik dla lekarzy praktyków
Praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Zakażenia HIV/AIDS poradnik dla lekarzy praktyków

Autorzy – naukowcy, a przede wszystkim praktykujący klinicyści – przedstawiają wielopłaszczyznowo i interdyscyplinarnie najnowszą wiedzę na...

Historia prawie wszystkiego. 200 wydarzeń i wynalazków, które zmieniły świat
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Historia prawie wszystkiego. 200 wydarzeń i wynalazków, które zmieniły świat

Co sprawia, że świat pędzi w takim, a nie innym kierunku? Wielkie wynalazki, podboje, kataklizmy, wojny…? A może wspaniałe odkrycia, prawa wywalczone...