Joachim Lis, detektyw dyplomowany

Dowcipna powieść detektywistyczna z pięknymi, kreskowymi ilustracjami Teresy Wilbik. W Modrzejowie dochodzi do serii tajemniczych kradzieży. To może oznaczać tylko jedno: w miasteczku pojawił się nowy, nieuchwytny złoczyńca. Jego schwytania podejmuje się Joachim Lis, świeżo upieczony absolwent Korespondencyjnego Kursu dla Detektywów Prywatnych. Z nieodłączną fajką na wygiętym cybuchu, wielkim szkłem powiększającym i lassem ze sznura od bielizny (bo, jak powszechnie wiadomo, zarzucanie lassa jest najlepszym sposobem chwytania rabusiów), sympatyczny bohater rozpoczyna swoje pierwsze śledztwo.

Ingemar Fjell (ur. 1932) – szwedzki autor literatury dziecięcej. Teresa Wilbik (ur. 1938) – ukończyła Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni prof. Jana Marcina Szancera. Autorka znakomitych ilustracji i opracowań graficznych książek i czasopism dla dzieci. Zdobyła wiele wyróżnień krajowych i zagranicznych, w tym Medal Polskiej Sekcji IBBY za całokształt twórczości dla dzieci i młodzieży.

Informacje dodatkowe o Joachim Lis, detektyw dyplomowany :

Wydawnictwo: Dwie siostry
Data wydania: 2008 (data przybliżona)
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-608-5060-2