Jurassic Park. Zaginiony Świat

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2016-07-28
Język oryginału: angielski

Kontynuacja bestsellerowej powieści Michaela Crichtona, "Jurassic Park. Park Jurajski"... Minęło 6 długich lat od tragicznych wypadków na wyspie Nublar w pobliżu Kostaryki. Mimo, że rezerwat został zamknięty, a wyspa nie jest już dostępna dla turystów, coś przetrwało... Sklonowane dinozaury ponownie zagrażają ludzkości. Aby temu zaradzić, ceniony biolog Richard Levine decyduje się na wyprawę na zaginioną wyspę. Wybitny, znany z pierwszej części,  matematyk, Ian Malcom wraz z grupą znajomych wyruszają jego śladami. Koszmar, w którym brał udział powraca. Niesamowity zaginiony świat dinozaurów strzeże swojej tajemnicy. Ci, którzy chcą ją poznać, narażają się na śmiertelne niebezpieczeństwo. Znów rozpoczyna się walka na śmierć i życie!

Kup książkę Jurassic Park. Zaginiony Świat

Opinie o książce - Jurassic Park. Zaginiony Świat

Książkę przeczytałam kilkanaście lat po obejrzeniu filmu. Filmu, który dla dziesięcioletniej dziewczynki był wielkim przeżyciem, podnieceniem i chowaniem się pod kołdrę na dźwięk ryku tyranozaura. Książka posiada niesamowity klimat. Tego nie da się opisać. Z każdą stroną człowiek zagłębia się w mglisty klimat wyspy Nublar, naokoło biegają dinozaury, a tyranozaur tylko ryczy zza drzew. Oprócz świetnego świata przedstawionego, Crichton stworzył bohaterów z krwi i kości. Pijak, naukowiec, zadufany w sobie staruszek, rozkapryszona dziewczynka... I aż żal człowieka ogarnia, gdy bohaterowie opuszczają Jurajski Park.
Avatar użytkownika - Regalia
Regalia
Przeczytane:2016-08-06, Ocena: 6, Przeczytałam,
Książka wywarła na mnie piorunujące wrażenie. Jest napisana w taki sposób, że czytelnik ma wrażenie, jakby sam stał w środku akcji pomiędzy bohaterami.
Opinia na blogu: kingaczyta.blogspot.com Światowej sławy paleontolog Alan Grant wraz ze swoją studentką Ellie Satter dostają zaproszenie od Johna Hammonda na kostarykańską wyspę, na której za pomocą inżynierii genetycznej odtworzono dinozaury. Wyspa ta ma stać się wyrafinowanym parkiem rozrywki pełnym biologicznych atrakcji. Szybko jednak wszystko zaczyna wymykać się spod kontroli... Czytałam tę książkę bardzo długo, miejscami mnie nawet męczyła. Dinozaury to zdecydowanie nie moja bajka, więc może dlatego nużyły mnie te wszystkie długie opisy i dyskusje bohaterów. Zabierając się za czytanie, oczekiwałam dobrego thrillera, liczyłam nawet na odrobię grozy. Od razu zaznaczę, że nie widziałam jeszcze filmu, więc nie będę porównywać, ale wydaje mi się, że ekranizacja mogłaby mi się spodobać bardziej, bo pewnie lepiej bym sobie to wszystko wyobraziła. Nie jestem też zadowolona z kreacji bohaterów, bo dla mnie byli oni nijacy i zbytnio się od siebie nie różnili. Przez długi czas ciężko mi było zapamiętać, kto jest kim i jaką rolę odgrywa. Wykłady profesora Malcolma były nużące, a on sam mnie strasznie irytował, podobnie jak i inni bohaterowie; Hammond miał gdzieś bezpieczeństwo innych ludzi i ich tragedię, ciągle myślał o pieniądzach i ogromnych zyskach, jakie miał mu przynieść Park jurajski. Nie jest to książka zła, czy w całości nudna, ale na pewno nierówna. Były momenty naprawdę ciekawe, które czytałam z szybciej bijącym sercem i wypiekami na twarzy. A były też takie, które mogłabym spokojnie przespać albo pominąć. Gdyby skrócić tę książkę o połowę, to wyszłoby jej to tylko na dobre, bo zdecydowanie jest przegadana. Dla mnie było zbyt mało dynamicznie, a to właśnie pędzącej akcji oczekiwałam po przeczytaniu opisu z tyłu okładki. Jest też trochę chaotycznie i zdarzało mi się gubić w tym wszystkim. Na szczęście w książce znalazłam także kilka naprawdę mocnych i obrzydliwych zarazem opisów, które bardzo mi się podobały.
Doskonała sensacja bazująca na dynamice nieliniowej.
Znakomita powieść przygodowa, na podstawie której nakręcono nie mniej sławny film, który doczekał się kilku kontynuacji (w tym roku najnowsza). Pewien starszy pan ma marzenie. Ma marzenie aby odtworzyć za pomocą skomplikowanych technik zmieniania DNA zwierzęta wymarłe dawno temu - dinozaury. Jest wizjonerem, całą "nudną" resztą zajmują się naukowcy, weterynarze oraz informatycy. Zaprasza na wyspę, na której starał się zbudować swój wymarzony Jurrasic Park ekspertów, prawnika i swoje własne wnuki aby pokazać im cuda, jakie udało mu się na tej wyspie wykreować. Co jednak jeśli jedna chytra osoba postanowi wzbogacić się na jego marzeniach i jej poczynania zaczną doprowadzać do nieuchronnej katastrofy? Okazuje się bowiem, że natury nie da się do końca kontrolować, a pozbawione nadzoru przez zawodne systemy dinozaury będą stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi przebywającej na wyspie. Serdecznie polecam bardzo dobra książka przygodowo-naukowa.
Avatar użytkownika - tomciu09
Przeczytane:2015-07-01, Przeczytałam,
"Andromeda" znaczy śmierć
Michael Crichton0
Okładka ksiązki - "Andromeda" znaczy śmierć

Amerykański satelita wojskowy, zbierający z górnych warstw atmosfery próbki mikroorganizmów, spada nieopodal małej osady w Arizonie. Nazajutrz okazuje...

Wschodzące słońce
Michael Crichton0
Okładka ksiązki - Wschodzące słońce

Los Angeles, nowy biurowiec japońskiego koncernu. Inauguracyjne przyjęcie uświetnia obecność wpływowych reprezentantów świata biznesu i polityki. Nikt...