Jutro nie nastąpi

Wydawnictwo: Manufaktura Słów
Data wydania: 2020-05-05
ISBN: 978-83-66115-73-6

Pewnego dnia ogromna fala tsunami niszczy znaczną część Europy. A to dopiero początek plag, jakie nawiedziły nasz świat.

Udaj się w niezwykłą podróż po zrujnowanej Europie, od Gdyni, aż po Ukrainę. Tylko czy odważysz się sięgnąć pod podszewkę naszej rzeczywistości?

Vladimir Osipov – pisarz science fiction. Oficer Marynarki Wojennej. Szczęśliwy mąż, przedsiębiorca i poliglota. Uwielbia sport i zdrowe żywienie. Przekonany, że prawdziwy świat nie jest takim, jakim jesteśmy go skłonni odbierać na co dzień. Dąży do stworzenia modelu społeczeństwa, w którym każdy mógłby efektywnie się rozwijać i być szczęśliwym.

Tagi: poszukiwanie prawdy postapokalipsa metafizyka powieść postapokaliptyczna

Kup książkę Jutro nie nastąpi

Avatar użytkownika - redaktor
redaktor
Jutro nie nastąpi Vladimira Osipova to niezwykła podróż przez świat „po końcu świata", ale też podróż „do wewnątrz" – w głąb psychiki ludzi, stojących w obliczu sytuacji skrajnej. I świat zastygł, dzieląc dzisiejszy poranek na przed i po. Wszystko zaczęło się od wielkiej fali tsunami, która zniszczyła część Europy. Później nadeszły kolejne kataklizmy, zmywając z powierzchni ziemi świat, który dotąd znaliśmy. Ludzie, którzy przetrwali, próbują żyć dalej. Spotyka ich podczas swej wędrówki główny bohater powieści Vladimira Osipova. Każdy chciał przeżyć, taką już mamy naturę. Bohaterowie powieści Jutro nie nastąpi w obliczu katastrofy robili różne rzeczy. Postępowali mniej lub bardziej szlachetnie, dokonywali lepszych lub gorszych wyborów. Teraz muszą „żyć dalej" – z pamięcią o tym, co odeszło, ale i ze świadomością tego, co sami uczynili. Doskonale wiedziałem, że świat, który tworzyliśmy w swoich głowach za pośrednictwem pięciu zmysłów, wcale nie był kresem materii. Ale nowy porządek świata zmusza ich nie tylko do szukania kolejnych sposobów na przetrwanie, lecz także do weryfikacji swojego światopoglądu, swojej wizji świata i samych siebie w nim. Część z nich doświadczy swoistej epifanii, odkrywając świat, który kryje się poza możliwością postrzegania pięciu zmysłów ...

Opinie o książce - Jutro nie nastąpi

Avatar użytkownika - korcia
korcia
Przeczytane:2020-05-24, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

„Jutro nie nastąpi” to interesująca powieść o wędrowce po zniszczonej Polsce i Ukrainie. Jest to opowieść przesiąknięta filozofią i metafizyką. To książka wartościowa, ale niełatwa, warta przeczytania, ale nie każdy będzie w stanie się z nią zmierzyć. Tej powieści nie da się przeczytać na jedno posiedzenie, wymaga ona czasu, uwagi i cierpliwości, jednak warto dać jej szansę i zatopić się w tej niecodziennej rzeczywistości. Oryginalna, mocna i wartościowa!
korcimnieczytanie.blogspot.com/2020/05/vladimir-osipov-jutro-nie-nastapi.html

Złoty dukat