Jutro pokochamy Rzym

Tom 3 cyklu Pod wsp鏊nym niebem
Ocena: 4.92 (12 g這s闚)

Irmina – odkilku lat wszcz窷liwym, wydawa這by si, zwi您ku zeswoj szkoln mi這軼i. Jednak okre郵enie „szcz窷liwy” zka盥ym kolejnym dniem zaczyna budzi jej w徠pliwo軼i. Zw豉szcza 瞠ukochany coraz bardziej ulega wp造womswojej despotycznej izaborczej matki. Sytuacji nieratuj jego powtarzaj帷e si co roku nadaremne o鈍iadczyny. Icho wygl康a nato, 瞠Irmina ju niezmieni podej軼ia doinstytucji ma鹵e雟twa, nigdy niewiadomo, co przyniesie 篡cie.

Informacje dodatkowe o Jutro pokochamy Rzym:

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2022-04-05

Tagi: obyczajowe

wi璚ej

POLECANA RECENZJA

Kup ksi捫k Jutro pokochamy Rzym

Cytaty z ksi捫ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytat闚 z tej ksi捫ki.

Dodaj cytat

Zobacz tak瞠

Jutro pokochamy Rzym - opinie o ksi捫ce

Z niecierpliwo軼i czeka豉m na zwie鎍zenie trylogii „Pod wsp鏊nym niebem” czyli powie嗆 „Jutro pokochamy Rzym”. Nie dlatego, 瞠 to ju koniec, bo z dobrymi cyklami przykro si 瞠gna. Po prostu bardzo chcia豉m pozna lepiej Irmin – jedn z trzech przyjaci馧ek, kt鏎e s bohaterkami ksi捫ek Magdaleny Ko這sowskiej. W poprzednich cz窷ciach by豉 nieco z boku, chocia autorka pozwoli豉 nam delikatnie zajrze do jej czterech 軼ian. Wiemy ju, 瞠 jest po rozwodzie, 瞠 ma dw鎩k doros造ch dzieci oraz partnera, kt鏎y cyklicznie o鈍iadcza jej si. Czy w ko鎍u powie „tak”?

Poniewa to ostatni tom trylogii postaram si j jako podsumowa, zamiast skupia si na fabule ksi捫ki. Zreszt t mo積a opisa, kr鏒ko: perypetie Irminy plus zamkniecie w徠k闚 Zosi i Danusi.

Literatura tzw. kobieca ma to do siebie, 瞠 lubi w徠ki damsko-m瘰kie. Takie te dominuj w ksi捫kach spod znaku „Pod wsp鏊nym niebem”. Jednak Magdalenie Ko這sowskiej uda這 si je zr闚nowa篡 innymi wydarzeniami z 篡cia bohaterek. Czytelnik nie ma wra瞠nia, 瞠 wszystko kr璚i si wok馧 facet闚. Owszem, mi這嗆 jest wa積a, ale w 篡ciu s te inne wa積e kwestie. Je瞠li chodzi o „Jutro pokochamy Rzym” s to przede wszystkim szeroko poj皻e sprawy rodzinne, kt鏎e nie pozostaj bez wp造wu na prac Imki. Przewija si te w徠ek covidowy. Podziwiam pisarzy, kt鏎zy o codzienno軼i potrafi pisa w niezwyk造 spos鏏. Te problemy, emocje itd., kt鏎e dotykaj Irmin s znane wielu z nas, a czytaj帷 ekscytujemy si nimi. Czekamy jaki b璠 mia造 fina.

Wspania豉 jest r闚nie relacja mi璠zy trzema bohaterkami – przypomn: to przyjaci馧ki. Jest to przyja潯, pe軟a pozytywnej energii. Kobietki mog na siebie bezwzgl璠nie liczy. Ma je kto pocieszy w trudnych chwilach. Ma je kto podnie嗆, kiedy si potkn. Czujemy, 瞠 jest to szczera relacja i nadaje to ciep豉 i lekko軼i ka盥ej z powie軼i b璠帷ych cz窷ciami trylogii. Magdalena Ko這sowska zaplanowa豉 radosne, ale te trudne chwile dla swoich postaci. Tymi pierwszymi cieszymy si potr鎩nie, a te drugie nie wywo逝j u nas poczucia beznadziejno軼i. D捫 do tego, 瞠 s to takie powie軼i, kt鏎e nie przyt豉czaj czytelnika. Nawet kiedy udzielaj nam si zmartwienia bohaterek, a szczeg鏊nie wtedy, kiedy uto窺amiany si z jakim problemem, wyczuwamy, 瞠 „jako to b璠zie”.

Magdalena Ko這sowska obiecuje – albo n璚i – i „Jutro pokochamy Rzym”. Ja ju dzi pokocha豉m t powie嗆 i jej dwie poprzedniczki. Delikatna Zosia, dziarska Danusia, a wreszcie niby st徙aj帷a twardo po ziemi, ale pogubiona Irmina. Trzy 鈍ietne babki i trzy 鈍ietne ksi捫ki.

Avatar u篡tkownika - czytanienaplatan
czytanienaplatan
Przeczytane:2022-07-14, Ocena: 5, Przeczyta豉m,

O przyja幡i, kt鏎a rozpocz窸a si wirtualnie i przesz豉 do 鈍iata rzeczywistego pisze w ciep貫j i pe軟ej wzrusze serii „Pod wsp鏊nym niebem” Magdalena Ko這sowska. W poprzednich dw鏂h tomach mieli鄉y okazj pozna bli瞠j Zosi i Dank, tym razem autorka przybli瘸 nam posta Irminy, kt鏎a gubi si nieco w swoich oczekiwaniach, a nierozliczona przesz這嗆 i bie膨ce bolesne zdarzenia przyt豉czaj j, ale i zmuszaj do podj璚ia trudnych decyzji.

Czy kobieta te mo瞠 przechodzi kryzys wieku 鈔edniego? Po lekturze dochodz do wniosku, 瞠 jak najbardziej. Irmina jest tego najlepszym przyk豉dem. Wieloletni zwi您ek j nu篡, a w sporo m這dszym od siebie m篹czy幡ie szuka adrenaliny i powiewu 鈍ie穎軼i. Tylko czy tego w豉郾ie jej potrzeba? Chyba sama nie umie odpowiedzie na to pytanie. Czy dopiero w obliczu pocz徠k闚 pandemii i zwi您anego z ni strachu o najbli窺zych dostrze瞠 warto軼i, na kt鏎ych naprawd jej zale篡?

Oczywi軼ie w trudnych sytuacjach mo瞠 liczy na swoje przyjaci馧ki, pod warunkiem 瞠 b璠zie szczera z nimi i z sam sob. Bo cho wiele je r騜ni, to potrafi by dla siebie wsparciem i wnie嗆 w ich wzajemn relacj nie tylko dobre s這wo, ale i prawdziw trosk i pomoc.

Autorka stworzy豉 postaci kobiece, z kt鏎ymi niezwykle 豉two si uto窺ami, a jeszcze 豉twiej obdarzy sympati. 畝dna z nich nie jest idealna i w ka盥ej z nich mo瞠my odnale潭 cz御tk siebie. Historie ich los闚 koj serce, ale te wzruszaj, bawi, ale i smuc ukazuj帷 wag blisko軼i drugiego cz這wieka i przyja幡i, na kt鏎 zawsze mo積a liczy.

Avatar u篡tkownika - Nie_tylko_o_ksia
Nie_tylko_o_ksia
Przeczytane:2022-06-20, Ocena: 4, Przeczyta貫m,

,,Jutro pokochamy Rzym", to trzeci tom serii ,,Pod wsp鏊nym niebem" Magdaleny Ko這sowskiej. Nie czyta豉m pierwszego i drugiego tomu, ale nie przeszkodzi這 mi to w lekturze ostatniej cz窷ci, w kt鏎ej na pierwszy plan wysuwaj si losy jednej z trzech przyjaci馧ek Irminy. Wed逝g ok豉dkowych opis闚, ka盥a z poprzednich cz窷ci opowiada losy dw鏂h pozosta造ch przyjaci馧ek, wi璚 na dobr spraw mog do tej trylogii wr鏂i.
Powie嗆 napisana jest bardzo lekkim j瞛ykiem i przeplatana wiadomo軼iami z popularnego komunikatora internetowego. Dodatkowo du瘸 czcionka sprawia, 瞠 ksi捫k czyta si b造skawicznie. Wydarzenia, kt鏎e spotykaj bohater闚 s prawdopodobne, jednak post瘼owanie g堯wnej bohaterki - zupe軟ie nie jest dla mnie zrozumia貫, wr璚z infantylne. Ciesz si, 瞠 Irminie uda這 si jednak otrz御n望 z tego dziwnego stanu, kiedy zapomnia豉 o rodzinie i przyjaci馧kach, a my郵i zajmowa m篹czyzna z przesz這軼i. Jej postawa niech b璠zie przestrog, kiedy nasze sprawy zajmuje tysi帷e zaj耩, a energia nie jest kierowana w stron najbli窺zych, lecz przys這ni皻a przez ulotne chwile przyjemno軼i.
Autorka w powie軼i umie軼i豉 w徠ek minionej pandemii, rozdrapuj帷 tym samym jeszcze niezabli幡ione rany i przypominaj帷 jak bolesne konsekwencje tysi帷om ludzi przynios豉 ta choroba. Moim zdaniem to zdecydowanie za wcze郾ie, 瞠by porusza temat sprzed ostatnich miesi璚y, kiedy ka盥y marzy o tym, by koszmar z koronawirusem nareszcie si zako鎍zy.
Bardzo pozytywnie zaskoczy mnie fina tej historii i wybory jakie podj窸a Irmina.
Nie spodziewa豉m si, 瞠 w g堯wnej bohaterce nast徙i taka zmiana podej軼ia do jednej z wa積iejszych decyzji w naszym 篡ciu. Irmina zrozumia豉, 瞠 cho droga do szcz窷cia zwykle nie jest oczywista i prosta, to wszystkie do鈍iadczenia i trudy spotykane podczas w璠r闚ki, nadaj spe軟ieniu s這dszy smak.

Avatar u篡tkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2022-05-31, Ocena: 6, Przeczyta貫m,

Irmina od kilku lat jest w szcz窷liwym zwi您ku ze swoj szkoln mi這軼i Irkiem. M篹czyzna rok w rok prosi Irmine o r瘯, jednak kobieta za ka盥ym razem odmawia m闚i帷 "kiedy". Pewnego dnia Irmina odrzuca konsekwentnie zar璚zyny i rozstaje si z Irkiem, a w jej 篡ciu pojawia si kto inny. Czy Irmina odnajdzie w ko鎍u szcz窷cie? Jakie tajemnice skrywa?

Ksi捫ka "Jutro pokochamy Rzym" jest trzecim tomem trylogii #lepszejutro, poprzednimi tomami cyklu s: "Kiedy dogonimy Pary" oraz "Zanim zobaczymy Neapol", zatem ksi捫ki nale篡 czyta w odpowiedniej kolejno軼i, poniewa 軼i郵e si ze sob 陰cz. Autorka ma bardzo lekki i przyjemny styl, co sprawia, 瞠 jej ksi捫ki czyta si naprawd ekspresowo. Nie mog豉m si wr璚z doczeka kiedy w ko鎍u b璠 mog豉 pozna histori Irminy, ta kobieta chyba najbardziej ze wszystkich trzech przyjaci馧ek mnie zaintrygowa豉.
Wszystkie trzy kobiety: Zosia, Danka i Irmina zosta造 鈍ietnie wykreowane, przez to z czym si zmagaj, jak je do鈍iadczy los staj si niezwykle prawdziwe, to z pewno軼i postaci z kt鏎ymi wi瘯szo嗆 z Nas mog豉by si uto窺ami. 妃ia這 mog powiedzie, 瞠 te kobiety sta造 si r闚nie moimi przyjaci馧kami, podczas czytania bardzo trzyma豉m za nie kciuki, czu豉m targaj帷e nimi emocje i po prostu chcia豉m 瞠by wszystko u這篡這 si dla nich jak najlepszej! Takie przyjaci馧ki to skarb! Super, 瞠 mog豉m si dowiedzie co r闚nie u nich s造cha. Autorka swoj powie嗆 osadzi豉 w czasach, kiedy trwa豉 pandemia i naprawd bardzo realnie odda豉 to co wtedy dzia這 si u nas w kraju. Je郵i chodzi g堯wn bohaterk tego tomu, to czeka na ni tutaj naprawd wiele istotnych prze篡, niestety tych negatywnych r闚nie, ale mam wra瞠nie, 瞠 gdyby nie te bolesne i ci篹kie wydarzenia 篡cie Irminy potoczy這by si w zupe軟ie innym kierunku. Musia這 up造n望 naprawd wiele wody, 瞠by kobieta zrozumia豉 co w 篡ciu jest najwa積iejsze. Czytaj帷 t histori przyszykujcie si na naprawd wiele emocji i porusze, ale i niespodziewanych zwrot闚 akcji. Ja naprawd cudownie sp璠zi豉m czas z Zosia, Dank i Irmin i z pewno軼i b璠 wraca豉 do nich my郵ami. Polecam ca陰 trylogi. Moja ocena to 10/10.

Avatar u篡tkownika - ja-carpe_diem
ja-carpe_diem
Przeczytane:2022-05-14, Ocena: 6, Przeczyta豉m,

W豉軼iwie mi przykro, 瞠 to ju koniec opowie軼i. Zosia, Danka i Imka skrad造 mi par chwil; uczyni造 je uroczymi.

W wariackim 鈍iecie, gdzie wszystko p璠zi nie wiadomo gdzie, a czasem te nie wiadomo po co, trzy przyjaci馧ki zatrzymuj si by posmakowa uczu.

Ostatni cz窷 autorka po鈍i璚i豉 Irminie.
Z poprzednich ksi捫ek wynios豉m wra瞠nie, 瞠 jest najbardziej wyluzowana, tera幡iejsza, nieszablonowa. I owszem, ale pod g鏎n warstw pokazywan 鈍iatu jest ciep陰, wra磧iw, niekiedy niepewn kobiet. Walcz帷 o swoj subteln przestrze.

Pocz徠ek i koniec historii to pragnienie mi這軼i. Wydaje si, 瞠 tak niewiele, jednak powinni鄉y si nauczy, 瞠 kochanie jest najtrudniejsz i jednocze郾ie najpi瘯niejsz emocj.

Ksi捫ka dzia豉 na mnie refleksyjnie. Nie wszystko ma takie barwy jakie widzimy pocz徠kowo. Realizm dnia, a tak瞠 nasze oczekiwania s zmienne.

Jest intensywnie, za spraw zbyt pochopnych decyzji, spowodowanych pozosta這軼iami po przesz這軼i. Rz康z instynkty i mniejsze potrzeby, kt鏎e prowadz do rozwi您a problem闚.
Jest ostoj w przyja幡i i brak egoizmu w dawaniu czasu i zainteresowania.
Jest zaanga穎wanie i blisko嗆.

Bardzo polecam cykl.

Dzi瘯uj moim wirtualnym kole瘸nkom...🥰😍🥰😍🥰

Avatar u篡tkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2022-05-09,

"Jutro pokochamy Rzym" to trzeci tom cyklu "Pod wsp鏊nym niebem".
To historia przyja幡i trzech kobiet: Zosi, Danusi i Irminy.
W pierwszej cz窷ci poznali鄉y histori Zosi. W drugiej cz窷ci histori Danki.
Teraz przyszed czas na Irmin, kt鏎a od kilku lat jest w zwi您ku ze swoj szkoln mi這軼i.
Niestety, aby nazwa ten zwi您ek szcz窷liwym trzeba by d逝go szuka jego plus闚. Despotyczna mamusia ukochanego Irminy skutecznie m帷i od dawna.
Skrywana tajemnica w ko鎍u ujrzy 鈍iat這 dzienne.
Czy to wp造nie na zwi您ek Irminy i Irka?
Czy szcz窷cie zawita u ka盥ej z przyjaci馧ek?

Autorka przenosi nas w 鈍iat przyja幡i i codziennych problem闚. Problem闚 pozornie zwyczajnych, ale i mog這by si zdawa, 瞠 tych bez wyj軼ia.
Czytaj帷 czujemy ciep這, mamy wra瞠nie, 瞠 te piszemy z naszymi bohaterkami na czacie i dzielimy si swoimi problemami. Ksi捫ka pozwala na sp璠zenie mi貫go wieczoru z dziewczynami.
Pi瘯na klimatyczna ok豉dka cieszy oko czytelnika.
Kolejny raz przenios豉m si w 鈍iat trzech przyjaci馧ek, ich problem闚, smutk闚 i rado軼i.
Autorka po raz kolejny nie zawiod豉, 鈍ietne pi鏎o i do鈍iadczenie autorki to duet doskona造.
By這 to ostatnie spotkanie z naszymi bohaterkami i cudownie emocjonuj帷e zako鎍zenie serii.

Czasem czytaj帷 ksi捫ki, pojawiaj si w nich takie postacie, z kt鏎ymi mocno si z篡wamy i kiedy przychodzi moment po瞠gnania, nie bardzo nas to cieszy. Tak w豉郾ie sta這 si z Dank, Zosi i Irmin. Pokocha豉m te babeczki ca造m sercem i towarzyszenie im w ich 篡ciu by這 dla mnie czyst przyjemno軼i. Dlatego jest mi teraz troch smutno, 瞠 to ju koniec ich przyg鏚, cho w realnym 篡ciu nic si nigdy nie ko鎍zy, ale z drugiej strony wiem, 瞠 autorka ju szykuje dla nas kolejne wspania貫 historie.

"Zawsze obawia豉m si dnia, w kt鏎ym co si zmieni. Co, co zachwieje stabilno軼i naszej rodziny. Nie chcia豉m przyj望 do wiadomo軼i, 瞠 czas ka盥ego z nas jest ograniczony i pewnego dnia mog odej嗆 rodzice czy kt鏎e z rodze雟twa. Odgania豉m od siebie t my郵, zaklina豉m rzeczywisto嗆 i przyjmowa豉m, 瞠 zawsze b璠zie tak, jak dot康. 疾 b璠 mog豉 wr鏂i do domu, porozmawia z mam czy tat, sp璠zi z nimi 鈍i皻a. Chcia豉m czu si dzieckiem. Chcia豉m mie port, bezpieczne miejsce, gdzie mog豉m przeczeka burz."

Irmina wydawa by si mog這, 瞠 od kilku lat jest w szcz窷liwym zwi您ku, jednak to szcz窷cie zaczyna si chwia. Zaborcza matka jej lubego nie u豉twia jej 篡cia, a do tego sam Irek co roku jej si o鈍iadcza, jak wida nadaremnie. Irmina sama si troch gubi w swoim 篡ciu, a konsekwencje podj皻ych decyzji b璠zie musia豉 wzi望 na swoj klat. Dopiero rozstanie u鈍iadomi jej jak bardzo kocha tego m篹czyzn. Czy uda jej si naprawi b喚dy przesz這軼i, kt鏎e ujrz 鈍iat這 dzienne?

"Brakowa這 mi kogo, kto by mnie przytuli i powiedzia, 瞠 wszystko b璠zie dobrze. Kogo, przy kim nie musia豉bym udawa silnej i przebojowej kobiety, a czasem po prostu by kruch i delikatn. Nie chcia豉m przez to sama przechodzi."

Uwielbiam tw鏎czo嗆 Magdaleny Ko這sowskiej, gdy opisywane przez ni historie to samo 篡cie. Historie, kt鏎e na co dzie spotykaj nas i naszych bliskich, znajomych. Wykreowane bohaterki s niezwykle 篡ciowe. Nie s idealne, pope軟iaj b喚dy jak ka盥y z nas, czasem gubi si w swoim 篡ciu, ale zawsze obok siebie maj niezast徙ione przyjaci馧ki, kt鏎e wzajemnie si o siebie troszcz. Przyja潯 opisana na 豉mach tych kart jest niesamowita. Nawet, kiedy jedna z nich w jaki spos鏏 si troszk odsuwa, pozosta貫 dwie nie daj si zby i s w stanie wsi捷 w swoje samochody i zjawi si na miejscu, gdy dzieje si co z貫go, albo gdy jedn z nich trzeba po prostu wstrz御n望 i zaprowadzi na w豉軼iwe tory. Ka盥a z nich jest inna, ma inny charakter, a jednak nie da si ich nie polubi.

W swojej powie軼i autorka zawar豉 r闚nie czasy pandemii, to jak ci篹ko nagle by這 odnale潭 si ludziom w rzeczywisto軼i, kt鏎a z dnia na dzie sta豉 si dla nich niezrozumia豉. Pozamykanie w domach, nauka i praca zdalna, brak towar闚 na sklepach w pu趾ach. Wszystko to, czego sami byli鄉y 鈍iadkami. Czasy pandemii niew徠pliwie by造 ci篹kie dla nas wszystkich, a zw豉szcza dla tych, kt鏎zy bliscy znale幢i si w szpitalu, a oni sami nie mogli ich odwiedzi. Wiele ludzi umiera這 w samotno軼i, co okropnego.

W ostatnim tomie tej trylogii skupiamy si g堯wnie na Irminie i jej rozterkach. Irminie, kt鏎a w pewnym momencie swojego 篡cia troch si gubi i ju sama nie wie czego chce od 篡cia. Nowe doznania, niekoniecznie b璠 nijakie, jednak na d逝窺z met nie b璠 satysfakcjonowa. Nasza bohaterka b璠zie musia豉 zmierzy si ze strat, niepewno軼i jutra oraz strachem. Ale oczywi軼ie na pomoc po酥iesz jej niezast徙ione przyjaci馧ki. O ich losach r闚nie du穎 si znowu dowiemy.

"Mia豉m zapyta, jak sobie daje rad, ale otrzyma豉m odpowied, zanim cokolwiek powiedzia豉m. I je郵i na pocz徠ku by豉m zaskoczona, 瞠 zadzwoni, teraz ju rozumia豉m, dlaczego. Ci庵n窸o nas do siebie, wiedzieli鄉y, 瞠 mo瞠my na siebie liczy, dlatego gdy dzia這 si co z貫go, szukali鄉y u siebie nawzajem pocieszenia."

Ca這嗆 oczywi軼ie napisana 鈍ietnym j瞛ykiem. Mo瞠cie liczy na rado嗆, smutek, a nawet kilka 貫z. Wsp鏊nie z bohaterkami b璠ziecie prze篡wa ich losy. A po przeczytaniu tej ksi捫ki, wyci庵niecie swoje w豉sne refleksje. Zako鎍zenie was zaskoczy, gwarantuj!

"Jutro pokochamy Rzym" to historia pisana niczym innym jak samym 篡ciem. Historia z bohaterami z krwi i ko軼i, kt鏎zy pope軟iaj b喚dy, ale p騧niej staraj si wynie嗆 z nich odpowiednie wnioski. Historia, jakich wok馧 nas mn鏀two. Zach璚am do przeczytania.

Avatar u篡tkownika - Ewfor
Ewfor
Przeczytane:2022-07-17, Ocena: 5, Przeczyta豉m, Wyzwanie czytelnicze 2022,

Kiedy przeczyta豉m dwie pierwsze ksi捫ki z serii ,,Pod wsp鏊nym niebem" nie mog豉m doczeka si tej trzeciej. W dw鏂h wcze郾iejszych pozna豉m bli瞠j Zosi w Kiedy dogonimy Pary i Dank w Zanim zobaczymy Neapol. W tej cz窷ci g堯wn bohaterk jest Irmina.

Danka, Zosia i Irmina, to trzy przyjaci馧ki, kt鏎e pozna造 si przez Internet. Cz瘰to ze sob koresponduj za pomoc komunikatora i zwierzaj si sobie prawie ze wszystkiego. To kobiety dojrza貫 po tak zwanych ,,przej軼iach", matki doros造ch ju dzieci, a jedna z nich jest nawet babci.

Niezbyt cz瘰to mamy okazj czyta ksi捫ki, w kt鏎ych g堯wnymi bohaterkami s w豉郾ie kobiety w tym wieku, ale bardzo si ciesz, 瞠 kto pomy郵a o tym, aby to zmieni.

Irmina jest osob wykszta販on, inteligentn i samodzieln finansowo. Jej doros貫 dzieci mieszkaj poza granicami Polski i chocia 鈍ietnie sobie radz, dla matki zawsze s ,,workiem trosk i niepokoju". Szczeg鏊nie w闚czas, kiedy 鈍iat zostaje zaatakowany pandemi koronawirusa. To dla ka盥ej matki koszmar, bo t瘰knota za dzie熤i i troska o nich jeszcze si z tego powodu wzmaga.

Jak ju wcze郾iej wspomnia豉m, g堯wna bohaterka tej cz窷ci jest kobiet po przej軼iach, rozw鏚k, kt鏎a pr鏏uje sobie u這篡 篡cie z m篹czyzn, kt鏎y w latach jej m這do軼i by jej wielk mi這軼i. Niestety kto stan掖 im na drodze do szcz窷cia i m這dzie鎍zy zwi您ek rozpad si. Ka盥e z nich posz這 w inn stron, ale czy przestali si kocha?

Po wielu latach i wielu przej軼iach los zn闚 ich ze sob 陰czy. Mi這嗆 rozkwita ponownie, ale Irmina po do鈍iadczeniach z przesz這軼i boi si sta貫go zwi您ku i na ka盥 wzmiank o ma鹵e雟twie, odpowiada ,,kiedy". W ko鎍u po oficjalnych o鈍iadczynach co w niej p瘯a. Nie chce by uzale積iona od drugiej osoby, boi si stabilnej przysz這軼i, kt鏎a mo瞠 zmieni ich zwi您ek w rutyn i zrywa znajomo嗆 z Irkiem. Spontanicznie wpada w toksyczny zwi您ek z du穎 m這dszym od siebie m篹czyzn i uzale積ia si od... seksu. Czy ten zwi您ek przyniesie jej szcz窷cie?

Autorka pi瘯nie przedstawi豉 篡cie i zachowanie kobiety b璠帷ej na rozdro簑 w豉snych pragnie. Z jednej strony pragnienia cia豉, a z drugiej potrzeby serca. Czy m篹czyzna zaspokajaj帷y kobiet seksualnie, ale b璠帷y daleko od niej, kiedy potrzebuje zwyk貫j rozmowy jest tym, z kim kobiety chc by?

My郵, 瞠 w pewnym wieku (nienawidz tego okre郵enia, a jednak je u篡豉m ?) podkre郵enie swojej kobieco軼i, atrakcyjno軼i i cielesno軼i jest bardzo wa積ym dla satysfakcji z 篡cia, ale kiedy brakuje obok kogo, do kogo mo積a si tylko przytuli, z kim mo積a porozmawia, kiedy jest taka potrzeba, to ta kobieco嗆, atrakcyjno嗆 i cielesno嗆 s na ostatnim miejscu.

Na uwag w tej lekturze zas逝guj 鈍ietnie przedstawione relacje przyjaci馧ek, kt鏎e bez wzgl璠u na por dnia czy nocy potrafi ze sob porozmawia, wesprze dobrym s這wem, czy wyla przys這wiowy ,,kube zimnej wody". To co, czego 篡cz ka盥ej kobiecie.

Prawdziwa przyjaci馧ka, kiedy czuje, 瞠 jest co nie tak, nie pyta jak pom鏂, tylko biegnie z t pomoc nie patrz帷 na nic. Takie w豉郾ie s Danka, Zosia i Irmina, chocia mieszkaj帷e w innych miastach, to zawsze blisko ze sob.

Polecam t ksi捫k szczeg鏊nie paniom w tak zwanym ,,dojrza造m wieku", bo niezbyt cz瘰to znajdujemy w powie軼iach takie kobiety jak my.

Ta ksi捫ka to opowie嗆 o mi這軼i i przyja幡i, o rozterkach, problemach i rado軼iach jakie funduje 篡cie. To przede wszystkim obraz kobiety, kt鏎a ca造 czas szuka swojego miejsca w 篡ciu, czy znajduje? Kto przeczyta ten si dowie ?

Avatar u篡tkownika - Anonim2414
Anonim2414
Przeczytane:2022-04-18, Ocena: 4, Przeczyta豉m, Mam,

Ostatnia cz窷 serii "Pod Wsp鏊nym Niebem", na kt鏎 bardzo czeka豉m,
gdy nie mog豉m si doczeka a bli瞠j poznam ostatni z tr鎩ki przyjaci馧ek Imk.

Po zako鎍zeniu dziesi璚ioletniego zwi您ku wspomniana bohaterka wdaje si w romans ze swoim dawnym studentem. Zwi您ek ten a mo瞠 bardziej uk豉d przys豉nia kobiecie wszystko inne. Nawet przyja潯 z Dank i Zo鄂 schodzi na dalszy plan. Jednak jej szcz窷cie nie trwa d逝go...

Czy kobieta zat瘰kni za dawnym 篡ciem? Czy b璠zie mie jeszcze szans by do niego powr鏂i? Jakie sekrety wyjd na jaw?

Ksi捫k jak zwykle czyta這 mi si szybko i przyjemnie do momentu pojawienia si pewnego w徠ku...

Ja rozumiem, 瞠 autorka pisa豉 t cz窷 podczas trwania pandemii, ale... Ja na samo to s這wo mam ch耩 si wy陰czy i uwa瘸m, 瞠 poruszenie tego tematu by這 zupe軟ie niepotrzebne, gdy zani篡這 to moj ocen ksi捫ki oraz odebra這 mi po cz窷ci frajd z czytania.

Avatar u篡tkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2023-04-02, Ocena: 5, Przeczyta豉m, 2023,
Inne ksi捫ki autora
Kiedy dogonimy Pary
Magdalena Ko這sowska0
Ok豉dka ksi您ki - Kiedy dogonimy Pary

O鈍iadczyny przyjmuj tylko mi璠zy 20.00 w pi徠ek a 3.00 w sobot - w Pary簑, na balkonie z widokiem na wie輳 Eiffla. Zosia - rozwódka, mama dwóch...

Tamta dziewczyna
Magdalena Ko這sowska0
Ok豉dka ksi您ki - Tamta dziewczyna

WYSZx Z DOMU I NIE WR笏Ix Najpierw w r瘯ach p瘯a fili瘸nka z kaw, potem na lustrze pojawia si rysa - czytelne znaki od fatum. Wiktor ju przeczuwa...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Szkielet