Już jesteś martwa

Data wydania: 2017-10-10
Tytuł oryginału: Dead Woman Walking
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Małgorzata Stefaniuk

Nowy przerażający thriller psychologiczny nagradzanej autorki kryminałów z Lacey Flint

„Sharon Bolton zmienia oblicze literatury kryminalnej”. Tess Gerritsen

Ona jedna przeżyła. Widziała twarz mordercy. A on widział jej twarz…
Tuż przed świtem wśród niedostępnych wzgórz Nortumbrii mężczyzna zabija kobietę. A potem pilota balonu wycieczkowego. Wszyscy pasażerowie są mimowolnymi świadkami morderstwa. Dwanaście osób ginie. Jedna przeżyła. Widziała twarz mordercy – a on widział jej twarz.
Samotna, przerażona kobieta ucieka.
Nikt jej nie pomoże, bo nie ufa nikomu.
Policja jej nie ochroni, bo nie zawiadomi policji.
Dlaczego?
Wiadomo, kim jest morderca, i dlaczego ją ściga. Lecz kim jest kobieta, która ucieka? I przed czym ucieka naprawdę?

„Ona zna twarz swego prześladowcy, my jednak nie znamy prawdy o niej. Znakomity thriller psychologiczny, którego intryga trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony”. Agnieszka Krawczyk, portal kryminalny Zbrodnicze Siostrzyczki

„W tym zwodniczym, hipnotyzującym thrillerze Sharon Bolton przechodzi samą siebie i bije swoje własne rekordy doskonałości”. „The Times”

„Raz jeszcze Sharon Bolton pokazuje, dlaczego jej powieści są bestsellerami: genialnie łączą nowoczesny mroczny thriller psychologiczny z bardziej tradycyjnym kryminałem”. „The Guardian”

SHARON BOLTON jest jedną z najbardziej znanych, lubianych i cenionych brytyjskich autorek psychologicznych kryminałów i thrillerów, tłumaczonych na 20 języków i wyróżnianych najważniejszymi międzynarodowymi nagrodami: CWA Gold Dagger, Barry Award, International Thriller Writers Best First Novel, francuską Prix du Polar.
W 2014 brytyjskie Stowarzyszenie Pisarzy Kryminałów przyznało jej nagrodę CWA Dagger in the Library za całokształt twórczości.

Kup książkę Już jesteś martwa

Opinie o książce - Już jesteś martwa

Dwie siostry świętują urodziny jednej z nich wybierając się na wycieczkę balonem. Niestety nie przeczuwają tragedii jaka nastąpi, a to tylko dlatego, że udało się im dostrzec coś, czego nie powinny najwidoczniej zobaczyć ani one, ani inni uczestnicy wycieczki. Okazuje się, że wypadek balonu to dopiero początek szalonego pościgu jedynej ocalałej i ścigających, którzy mają wiele do stracenia. Jak zwykle S. Bolton pisze na niezmiennie dobrym lub doskonałym poziomie, można liczyć na plot twist, którego się nie spodziewacie (więcej niż jeden). Mnie zaskoczyło, poruszyło i przyznaję, że przejrzałam książkę jeszcze raz, bo aż mi się nie chciało uwierzyć, że nie zauważyłam tego co powinnam :) Polecam.

Avatar użytkownika - IzaaK
IzaaK
Przeczytane:2017-10-24, Przeczytałam, Mam,
Małe mroczne kłamstwa
Sharon Bolton0
Okładka ksiązki - Małe mroczne kłamstwa

Nowy, mrożący krew thriller psychologiczny autorki serii z Lacey Flint (Ulubione rzeczy, Karuzela samobójczyń, Zagubieni, Mroczne przypływy Tamizy) Trzy...

Blizna
Sharon Bolton0
Okładka ksiązki - Blizna

„Zuchwałe i oryginalne”. Simon Beckett , autor Chemii śmierci Nagroda Mary Higgins Clark Award „Inteligentny thriller o złożonej...

Wszechświaty
Leonardo Patrignani