Już się nie rozumiemy!. Jak przeżyć czas trzaskających drzwi

Jak przeżyć okres buntu dziecka?

Życie z nastolatkiem przypomina często jazdę kolejką górską. Zmienny nastrój, nieustające kłótnie, bunt, wpadanie w złe towarzystwo, sięganie po używki, czasem całkowite zamknięcie się w sobie i skrajna nieśmiałość, a czasem bycie za wszelką cenę gwiazdą wśród rówieśników...

Wydaje się, że tych kilku lat nie można wpisać w żaden schemat. A jednak - istnieją pewne cechy wspólne dla wszystkich nastolatków, a także metody wychowawcze, dzięki którym życie pod jednym dachem z dwunasto-, piętnasto- czy siedemnastolatkiem stanie się prostsze dla nas... i dla naszych dzieci. Zbudowanie prawdziwej bliskości z dorastającym dzieckiem jest prostsze, niż przypuszczasz.

Isabelle Filliozat - psychoterapeutka, autorka książek W sercu emocji dziecka, Próbowałam już wszystkiego, Moje dziecko doprowadza mnie do szału - bestsellerowych poradników dla rodziców, sprzedających się w setkach tysięcy egzemplarzy.

Stereotyp zbuntowanego nastolatka nie pozwala nam uwierzyć, że nasze dziecko może z nami współpracować - i to bez problemu! Kiedy człowiek uprze się, aby wyważyć drzwi, odkrycie, że wystarczy nacisnąć klamkę, aby je otworzyć, może okazać się szokujące. W tym zdaniu zawiera się niejako myśl przewodnia książki: nim zaczniemy się siłować, zastanówmy się, jak otworzyć.

ze wstępu Autorki

Informacje dodatkowe o Już się nie rozumiemy!. Jak przeżyć czas trzaskających drzwi:

Wydawnictwo: Esprit
Data wydania: 2018-11-15
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: On ne se comprend plus!. Traverser sans dommage la période des portes qui claquent entre 12 et 17 ans

Kup książkę Już się nie rozumiemy!. Jak przeżyć czas trzaskających drzwi

Już się nie rozumiemy!. Jak przeżyć czas trzaskających drzwi - opinie o książce

Nie ma rodziców doskonałych. Historia naszych dzieci zaczyna się od nas samych
Isabelle Filliozat0
Okładka ksiązki - Nie ma rodziców doskonałych. Historia naszych dzieci zaczyna się od nas samych

Nie ma rodziców doskonałych Jak dotrzec do sedna sprzecznych uczuć, które kierują nami jako rodzicami? Naszym dzieciom chcielibyśmy okazywać wyłącznie...

Jestem na ciebie zły, ale cię kocham. Jak naprawić relacje z rodzicami
Isabelle Filliozat0
Okładka ksiązki - Jestem na ciebie zły, ale cię kocham. Jak naprawić relacje z rodzicami

Jak wybaczyć rodzicom i zbudować z nimi bliską relację? Czy rodzice cię wyzywali? W jaki sposób cię krytykowali? Czy pamiętasz uczucie rozczarowania...