Kaczogród Carl Barks Kamień filozoficzny i inne historie z lat 1955-1956, tom 4

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2019-05-22
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Carl Barks Andeby De vises sten og andrer historier fra 19551956

Carl Barks (1901-2000) jest powszechnie uważany za najwybitniejszego twórcę komiksów osadzonych w uniwersum Walta Disneya, a także za legendę całego komiksowego medium. To mistrz fabuły i komiksowej narracji. Wymyślił wiele postaci z Kaczogrodu, w tym Sknerusa McKwacza, Diodaka, Braci Be, Gogusia, Granita Forsanta i Johna Kwakerfellera, jak również liczne elementy tego świata - miasto Kaczogród czy skarbiec Sknerusa.

Do inspiracji twórczością Barksa z dumą przyznaje się wielu komiksowych twórców - za swój wzorzec uważa go na przykład Jeff Smith, autor kultowego Gnata, a Will Eisner nazwał go ,,Andersenem komiksów".

Kaczogród Carla Barksa to wyczekiwana przez polskich fanów edycja disnejowskich komiksów tego autora, od jednostronicowych gagów po długie fabuły, nieraz nawiązujące do historii i mitologii. Każdy tom zawiera ponad dwieście stron historii obrazkowych, w większości niewydanych dotychczas w naszym kraju, a także towarzyszące im teksty objaśniające.

Kup książkę Kaczogród Carl Barks Kamień filozoficzny i inne historie z lat 1955-1956, tom 4

Opinie o książce - Kaczogród Carl Barks Kamień filozoficzny i inne historie z lat 1955-1956, tom 4

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-05-24, Ocena: 5, Przeczytałem,

PODRÓŻE Z KACZKAMI

W każdym gatunku, rodzaju, typie czy jaki jeszcze podział przyjdzie Wam do głowy, zdarzają się dzieła, które wykraczają daleko poza własne ramy i godne są polecenia każdemu. W świecie disnejowskich kaczek są dwa takie wyjątki. Pierwszym z nich jest twórczość Dona Rosy, który wyniósł dziecięce opowieści na zupełnie nowym poziom, drugim komiksy Carla Barksa, zwanego ojcem kaczek geniusza, który stworzył uniwersalne, ponadczasowe fabuły, po dziś dzień aktualne, pełne głębi i inteligentnego humoru. Na Barksie zresztą wzorował się zarówno Rosa, jak i rzesze innych mistrzów komiksu na całym świecie. A teraz czytelnicy w Polsce mogą cieszyć się imponującą, pierwszą tak pełną kolekcją jego dzieł, których czwarty tom pojawił się właśnie na rynku. W pierwszych trzech zebrane zostały prawdziwe legendy. Dzieła wielkie, kultowe – komiksy, którymi zachwycali się wszyscy. Czwarty zawiera mniej znane historie, ale spokojnie, całość jest równie udana, co poprzednie albumy i zachwyca równie mocno, co one.

Najpierw jednak kilka słów o fabule. Jak wskazuje tytuł tego tomu, czeka nas w nim podróż przez Europę w poszukiwaniu legendarnego kamienia filozoficznego. Ale podróże rzucą Sknerusa w najróżniejsze miejsca, choćby na australijską pustynię, gdzie łatwiej znaleźć bogactwo, niż coś do picia. Co poza tym czeka na naszego skąpego Kaczora i jego bliskich, których zatrudnia do pomocy? Poszukiwanie złotego runa to jedno, wyjazd do dżungli w celu odnalezienia rozbitego samolotu pocztowego to drugie. Jednocześnie Młodzi Skauci zostają wyzwani na pojedynek z dziewczęcą wersją ich zastępu, Sikorkami, a nam będzie dane zobaczyć legendarny wyścig parostatków! Znajdziecie tu nawet świetną opowieść (jedną z moich ukochanych Barksa!), w której siostrzeńcy dochodzą do wniosku, że najlepiej będzie się nie myć i postanawiają o to zawalczyć!

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/05/kaczogrod-carla-barksa-kamien.html

Wielka księga biblijnych łamigłówek
praca zbiorowa; 0
Okładka ksiązki - Wielka księga biblijnych łamigłówek

Ta książka zaprasza wszystkie dzieci, aby wraz z rodzicami i katechetami poznawały Biblię. Zebrano w niej całe mnóstwo zadań (labirynty, wykreślanki...

Smok Maciuś poznaje nowych przyjaciół
praca zbiorowa; 0
Okładka ksiązki - Smok Maciuś poznaje nowych przyjaciół

Nowe miejsce, nowe mieszkanie i całe to zamieszanie z przeprowadzką... Rodzice zupełnie nie mają czasu dla Maćka, nic tylko rozpakowują kolejne kartony...

Pasażer na gapę
Adrian Bednarek