Carl Barks (1901-2000) jest powszechnie uważany za najwybitniejszego twórcę komiksów osadzonych w uniwersum Walta Disneya, a także za legendę całego komiksowego medium. To mistrz fabuły i komiksowej narracji. Wymyślił wiele postaci z Kaczogrodu, w tym Sknerusa McKwacza, Diodaka, Braci Be, Gogusia, Granita Forsanta i Johna Kwakerfellera, jak również liczne elementy tego świata - miasto Kaczogród czy skarbiec Sknerusa. Do inspiracji twórczością Barksa z dumą przyznaje się wielu komiksowych twórców - za swój wzorzec uważa go na przykład Jeff Smith, autor kultowego ,,Gnata", a Will Eisner nazwał go ,,Andersenem komiksów".

,,Kaczogród" Carla Barksa to wyczekiwana przez polskich fanów edycja disnejowskich komiksów tego autora, od jednostronicowych gagów po długie fabuły, nieraz nawiązujących do historii i mitologii. Każdy tom zawiera ponad dwieście stron historii obrazkowych, w większości niewydanych dotychczas w naszym kraju, a także towarzyszące im teksty objaśniające.

Informacje dodatkowe o Kaczogród. Carl Barks. Tajemnica starego zamczyska i inne historie z lat 1947-1948:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2020-09-16
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788328198623
Tytuł oryginału: Carl Barks Andeby

Kup książkę Kaczogród. Carl Barks. Tajemnica starego zamczyska i inne historie z lat 1947-1948

Kaczogród. Carl Barks. Tajemnica starego zamczyska i inne historie z lat 1947-1948 - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-09-22, Ocena: 5, Przeczytałem,

KACZKI DOSKONAŁE

Po wydaniu ośmiu tomów z najlepszych lat twórczości Carla Barksa, Egmont na życzenie fanów postanowił wypuścić na rynek album z wcześniejszymi przygodami naszych bohaterów. I nikt nie zaprzeczy, że są lepsze tomy, niż „Tajemnica starego zamczyska”, ale na pewno nie ma tomu ważniejszego. Jeśli więc mielibyście w życiu poznać tylko jedną część tego cyklu, bezwzględnie powinien nim być ten właśnie komiks.

Zanim jednak wyjaśnię dokładnie co jest takiego niezwykłego w „Starym zamczysku”, kilka słów o fabule tego tomu. Chociaż właściwie trudno tu mówić o jednej konkretnej treści, bo jak zawsze mamy tu kilkanaście różnych krótkich opowieści.
Tytułowa, traktująca o duchu w szkockim zamku należącym do rodu Sknerusa, to jedna z najsłynniejszych i najlepszych historii nie tylko Barksa, ale i całego disnejowskiego uniwersum. Poza tym mamy tu historię o tym, jak Donald postanowił zapolować na motyle, potem Donald i Goguś pewnej strasznie mroźnej zimy zaczną realizować zakład, który przyjęli, a w końcu pewien profesor zacznie uczyć Donalda, jak wychowywać siostrzeńców. To oczywiście nie koniec, bo nasz pechowy kaczor zanurzy się w świat muzyki, zostanie stróżem nocnym w porcie, uwikła się w golfowe rozgrywki, nadejdą Święta, zostanie wysłany na Księżyc i wiele, wiele więcej…

Kuchnia polska
Okładka ksiązki - Kuchnia polska

Pierogi, kasze, kluski, gołąbki, bigos, śledzie, kotlety schabowe czy mielone. Żurek, kapuśniak, krupnik, barszcz czerwony, rosół, zupa pomidorowa...

Kapitalne łamigłówki dla małych bystrzaków
Okładka ksiązki - Kapitalne łamigłówki dla małych bystrzaków

Kapitalne łamigłówki dla małych bystrzaków (4+) to zeszyt ćwiczeń zawierający prawie 100 różnorodnych zadań wspierających rozwój intelektualny przedszkolaków...