Kadry prawdy

\"Kadry prawdy\" Wojtka Wardejna to zbiór interesujących reportaży o pracy niektórych mediów pokazanej od kulis.\r\nAutor jest doświadczonym fotoreporterem, ustawicznie poszukującym i doskonalącym swój warsztat pracy, także jego elektroniczne narzędzia.\r\nW pewnym okresie swej zawodowej kariery pracował w jednym ze znanych tabloidów. Spostrzeżenia tam poczynione stały się natchnieniem do napisania książki. Ukazuje w niej mechanizmy funkcjonowania tego typu mediów.\r\nW swych opowiadaniach ukazuje mało znaną prawdę o organizowaniu pracy w redakcjach czy sposobach zbierania informacji o faktach.\r\nDziennikarzom i fotoreporterom przychodzi niejednokrotnie realizować przedziwne polecenia naczelnych z Wawy. Bywa, że informacjami manipuluje się, nawet tymi tragicznymi... Wszystko po to, by zwiększyć sprzedaż gazety.\r\nKsiążka napisana barwnym językiem z dbałością o zachowanie specyfiki dialogów, jakie można usłyszeć w środowisku ludzi mediów(skrótowość, kolokwializmy, neologizmy, wyrazy dosadne).\r\nDystans autora do opisywanych sytuacji świadczy, że sam nie zatracił wrażliwości.\r\nPotrzeba sporej cywilnej odwagi, by tak pisać.\r\n

Informacje dodatkowe o Kadry prawdy:

Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Data wydania: 2010-04-22
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-61184-85-0

Kup książkę Kadry prawdy

Kadry prawdy - opinie o książce