Kajko i Kokosz - Nowe Przygody. Zaćmienie o zmierzchu. Tom 4

Tworzone przez wspaniałego scenarzystę i rysownika Janusza Christę (1934-2008) przygody dwóch słowiańskich wojów są od dziesięcioleci jedną z najpopularniejszych polskich serii komiksowych. Wydawnictwo Egmont przygotowało pełną kolorową edycję oryginalnego cyklu, składającą się z aż dwudziestu tomów. Teraz pojawiają się nowe przygody mądrego Kajka i żarłocznego Kokosza. Czwarty już album kontynuujący słynną serię zawiera, podobnie jak w poprzednim tomie, jedną pełnowymiarową historię, do której scenariusz napisał cechujący się niezwykłą charyzmą i poczuciem humoru Maciej Kur, a fenomenalne rysunki oddające ducha oryginału stworzył Sławomir Kiełbus. Kolorami zajął się Piotr Bednarczyk, znany bliżej czytelnikom z innej komiksowej serii - ,,Lil i Put".

W ,,Nowych Przygodach" fani serii znajdą wszystko to, za co kochali oryginalną serię - czary, bijatyki i humor. A także wiele nowych pomysłów, zarówno rozwijających stare wątki, jak i poszerzających świat znany z niezapomnianych opowieści Janusza Christy.

Informacje dodatkowe o Kajko i Kokosz - Nowe Przygody. Zaćmienie o zmierzchu. Tom 4:

Wydawnictwo: Egmont

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-06-25, Ocena: 4, Przeczytałem,

GDY NADCIĄGA ZAĆMIENIE

Kajko i Kokosz wiecznie żywi, chciałoby się powiedzieć. I powiedzieć można, bo i na rynku nie brak komiksów kontynuujących ich losy, i powstał serial na podstawie dzieł Christy, i kolejne rzeczy są planowane. A póki co w ręce czytelników trafi kolejny tom ich nowych przygód. I, wiadomo, to nie to samo, co klasyka, która jest ponadczasowa i dla każdego czytelnika, ale i tu można znaleźć nieco niezłej zabawy.

Asteriks i Obeliks mieli swoje niebo walące się im na głowy. Kajko i Kokosz mają… zaćmienie. To bowiem czas, kiedy nie można być spokojnym, a co więcej pojawia się groźna zjawa, prześladująca naszych bohaterów. Ale to jedynie początek tego, co się dzieje i dziać będzie! Wojmił odwiedza Mirmiła i Lubawę, przynosząc pewną wiadomość, którą… Właśnie, co może? Łamignat nie może znaleźć swojej maczugi, a na dodatek Hegemon wydaje się być opętany, bo zachowuje się całkiem inaczej, niż normalnie. Co tu się dzieje? I jak zaradzić tej sytuacji? Na Kajka i Kokosza czeka wielka wyprawa, pełna szalonych wydarzeń, ale czy ona w czymkolwiek im pomorze?

Kajtek i Koko w Londynie
Janusz Christa0
Okładka ksiązki - Kajtek i Koko w Londynie

Czwarty tom komiksów Janusza Christy w serii Klasyka Polskiego Komiksu. Zawiera opowieści zebrane z drugiej połowy lat 60, które ukazywały...

Posiady guślorek
Janusz Christa0
Okładka ksiązki - Posiady guślorek

Kajko i Kokosz - Posiady guślorek (czyli Festiwal czarownic) to drugi album przetłumaczony na gwarę góralską (przed laty nakładem wydawnictwa Egmont...