Kajtkowe przygody

"Kajtkowe przygody" - to powrót do dzoecinnych lat. Ta lektura spodobała mi sie, ponieważ pokazlaa jak można się zaprzyjaźnić z kims..

Przedstawiam dwa rozdziały które były według mnie najpiękniejsze ;

Roboty tyle przez wstrętne badyle

Gospodarz z Antkiem wykopali wielki dół, a następnie pojechali w kierunku stawu. Kajtek był pewien, że wrócą z żabami  i myszkami, a następnie zakopią zdobycze w ów dole. Mylił się jednak bardzo, ponieważ na wielkim wozie przywieziono badyle, które gospodyni poukładała na brzegu. Następnie w dole rozpalono ognisko, a mokre badyle poukładano na samej górze, aby się suszyły. Kajtek był bardzo zły, gdyż przez te wszechobecne gałęzie nie mógł polować na żabki i myszy, jak to miał w zwyczaju.

O grzybach na jednej nodze i o żabie kolczastej srodze

Pewnego dnia Kajtek wybrał się Weroniką i Kacperkiem, dziećmi gospodarzy, na grzyby do lasu. Bardzo się dziwił, że dzieci nie zbierają do koszyków ładnych i dorodnych czerwonych kapeluszników, a jedynie brzydkie brązowe. Sam wypatrywał pod każdą trawką żabek, jednak natknął się jedynie na jeżyka o mocnych i ostrych kolcach.

POLECAM !!! Gorąco polecam przeczytać te ksiazke. Każde dziecko jak i dorosły powinien ją znać.

Informacje dodatkowe o Kajtkowe przygody:

Wydawnictwo: Oficyna wydawnicza G&P
Data wydania: 1948 (data przybliżona)
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
Tytuł oryginału: Kajtkowe przygody
Język oryginału: Polska

Kup książkę Kajtkowe przygody

Kajtkowe przygody - opinie o książce

Avatar użytkownika - Elia
Elia
Przeczytane:2016-11-21,
Kajtek, to przemiły, młody bociek. Na skutek tego, że wypadł z gniazda i uszkodził sobie skrzydło, nie mógł razem z rodziną odlecieć na zimę do ciepłych krajów. Właściciele gospodarstwa, na terenie którego znajdowało się gniazdo rodzinne Kajtka, przygarnęli go na swoje podwórko. Bociek stał się pełnoprawnym członkiem rodziny! Codziennie pilnował porządku na podwórku, stojąc na studni. Tam gdzie panoszyły się kury, szara gęś, czy króliki interweniował Kajtek! Miał on też wiele ciekawych przygód, m.in.: widział jak robi się len, był z dziećmi w lesie, a nawet w mleczarni. Czytelnik widzi świat oczami młodego ptaka i to jest bardzo interesująca perspektywa! Książka jest całkiem dobra. Obawiam się jednak, że współczesnym dzieciom wychowanym w miastach, czy nawet na współczesnej wsi, trudno będzie zrozumieć dawniejsze realia wiejskiego życia.

"Kajtkowe przygody'' to powrót do moich dziecinnych lat. Jako mała dziewczynka bardzo lubiłam gdy Tata wieczorem siadał w fotelu i czytał mi codziennie jeden rozdział. Pamiętam też że gdy spodobało mi się to tak bardzo, czytaliśmy tę książkę kilka razy. Po latach postanowiłam wrócić do tej lektury i przeczytać ją sama. Uważam że ukazuje ona bardzo piękne spojrzenie na świat przez młodego człowieka ;)

Avatar użytkownika - Twiggy
Przeczytane:2014-01-16, Ocena: 5, Przeczytałam,
Kajtkowe przygody
Maria Kownacka0
Okładka ksiązki - Kajtkowe przygody

Zabawna, ciepła książka dla dzieci, od lat znajdująca się w zestawie zalecanych lektur szkolnych. Opisuje przygody bociana Kajtka i mieszkańców zaprzyjaźnionej zagrody....

Rogaś z Doliny Roztoki
Maria Kownacka0
Okładka ksiązki - Rogaś z Doliny Roztoki

Wesołe przygody i harce małego jelonka. Pouczająca historia o życiu - jego zagrożeniach, radościach i ciężkich decyzjach, które każdy prędzej czy później będzie musiał podjąć....