KAKEGURUI - SZAŁ HAZARDU: TOM 12

Słabi odpadną, pozostaną silni.
Wielkimi krokami zbliża się koniec wyborów do samorządu szkolnego. Rozpoczyna się kupowanie głosów i większość z nich gromadzi jedna osoba. Przewodnicząca Kirari Momobami organizuje Wielkie Zgromadzenie, w którym czołowi zawodnicy muszą stanąć do walki. Oto dwunasty tom serii o szkole pięknych hazardzistek, gdzie silne charaktery ścierają się ze sobą.

Informacje dodatkowe o KAKEGURUI - SZAŁ HAZARDU: TOM 12:

KAKEGURUI - SZAŁ HAZARDU: TOM 12 - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2021-11-01, Ocena: 5, Przeczytałem,

Wybory do samorządu szkolnego przechodzą w swoją decydującą fazę. Na polu „bitwy” pozostali tylko kandydaci zbierający w swoich rękach dość pokaźną liczbę głosów. Każdy z nich chce ich zdobyć jeszcze więcej, niektóry nawet decydują się na ich kupowanie (co nie jest zabronione). Największym krokiem w stronę wygranej jest jednak zorganizowane Wielkie Zgromadzenie, gdzie kandydaci zmierzą się w walce o wszystko. W walce pozostanie nie tylko główna bohaterka serii Yumeko, ale również coraz lepiej radząca sobie Mary Saotome. Żadna z nich nie może jednak lekceważyć swoich przeciwników, którzy gotowi są dosłownie na wszystko, aby wygrać.

Dwunasty tom serii to kolejna solidna dawka nietuzinkowego klimatu, który stał się znakiem rozpoznawczym tytułu. Autorowi ponownie udaje się uchwycić tytułowe „hazardowe szaleństwo” pochłaniające ukazane postacie i wylewające się z kolejnych stron mangi. Wielka determinacja, wściekłość, nienawiść i dziesiątki innych różnych emocji przewijają się przez strony tego tomiku, nadając mu wyrazistości i intensywności, która mocno zaangażuje czytelnika (przynajmniej tego, któremu podobały się wcześniejsze odsłony). Autor ponownie nie skupia się tutaj tylko na Yumeko, ale pozwala zabłysnąć niektórym innym bohaterom, ukazując ich złożone charaktery i odkrywając po części powody chęci dostania się do samorządu uczniowskiego.

Fabularnie dwunastemu tomowi nie można niczego zarzucić. Historia jest nadal dość ciekawa, skrywająca ciągle sporo sekretów. Pokazana gra pozornie może wydawać się prosta, ale szybko czytelnik przekonuje się o jej „złożoności”, które wpływają na pewne zwroty akcji. Dobrze wyczuwalne jest również napięcie pomiędzy graczami, co jeszcze bardziej podsyca klimat komiksu. Nie obeszło się tutaj jednak bez pewnych drobnych wpadek i jednej dość irytującej bohaterki. Jest nią Miyo Inbami, której zachowanie nie każdemu się spodoba, ponadto twórca nagina dla niej ustanowione przez samego siebie początkowe zasady gry (co jest kompletnie nielogiczne).

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-09-30, Ocena: 4, Przeczytałem,

WIELKIE ZGROMADZENIE

Uwielbiam ,,Kakegurui" i zawsze będę to powtarzał. Nigdy bym nie sądził, że seria o grach hazardowych tak mnie kupi, jednak to, co oferuje ten tytuł jest tak znakomite, że nie mogę się oderwać i wciąż chcę więcej i więcej. I takie same wrażenia zapewnił mi dwunasty tomik, którego akcja wkracza w kluczową fazę a autorzy nie zdejmują nogi z pedału gazu.

Nadszedł czas na kluczową fazę walki w wyborach do szkolnego samorządu! Gdy finał zbliża się wielkimi krokami, zdarzyć może się wszystko! A na pewno każdy będzie gotów na wszystko, byle wygrać!

Zaczyna się kupowanie głosów, a to z kolei prowadzi do przeważenia szali na korzyść jednego z kandydatów. Tymczasem Kirari zwołuje Wielkie Zgromadzenie, w którym wezmą udział najważniejsi gracze. Co z tego wyniknie?

Avatar użytkownika - isil
isil